5G: що це таке, як змінить життя і коли буде в Україні
10.05.2019 635 0 newsdaily.org.ua

5G: що це таке, як змінить життя і коли буде в Україні

В закладки

5G: що це таке, як змінить життя і коли буде в Україні

© Miguel Patinha Dias/Pinterest

Для подальшого розвитку технологій дуже важливо забезпечити надійну широкосмуговий зв'язок між різними пристроями. Вирішити цю проблему повинні мережі 5G, які будуть розгорнуті по всьому світу вже в найближчі роки. Це відкриє практично безмежні можливості для розвитку розумних технологій, аж до створення справжніх смарт-міст. Про це пише Innovation Hub.

Вміст матеріалу

Що таке 5G?

5G – це п'яте покоління мобільного зв'язку, яке приходить на зміну технології LTE. Остання отримала широке поширення всього 3 роки тому, але дуже швидко втратила актуальність, адже технології розвиваються надзвичайно швидко. В реальних умовах мережі LTE забезпечують швидкість передачі даних близько 20 Мбіт/с. Цього цілком достатньо для звичайних користувачів, але не для подальшого розвитку розумних технологій. Мережі нового покоління дозволяють досягти швидкості 10 Гбіт/с, тобто в 100-1000 разів вище, ніж ми маємо сьогодні. Крім цього, затримка при з'єднанні скорочується з 50 мілісекунд до 1. Якщо говорити простіше, то впровадження мереж 5 покоління забезпечить надшвидкісний і справді дуже стабільний інтернет, який відкриє перед нами нові можливості.

Переваги мереж 5 покоління:

  • Величезна швидкість передачі даних.
  • Висока стабільність з'єднання.
  • Значне зниження затримки при підключенні.
  • Можливість підключення великої кількості пристроїв без падіння швидкості.
© hpgruesen/Pixabay

Як 5G змінить наше життя?

Завдяки всім цим перевагам мережі нового покоління наблизять нас до епохи Інтернету речей. Це дозволить створити справжню екосистему пристроїв, яка в перспективі стане основою для будівництва розумних міст, про які ви напевно читали в науково-фантастичній літературі. 5G дозволить з'єднати воєдино мільйони пристроїв. Наприклад, ваш автомобіль, смартфон, розумний дверний замок і навіть кавоварка зможуть обмінюватися між собою інформацією. Як тільки ви під'їдете до будинку, двері автоматично відкриється, а на кухні вас вже чекатиме чашка гарячої кави. Мабуть, це найбільш примітивний приклад з можливих, але він дозволяє зрозуміти, настільки широкі перспективи відкриються перед нами.

Також мережі 5 покоління дозволять втілити у реальність концепцію повністю автономних транспортних засобів. Всі автомобілі в межах міста зможуть комунікувати між собою, що практично виключає ймовірність аварій. Крім цього, нові перспективи відкриються перед технологіями віртуальної реальності, адже вони дуже залежні від якості зв'язку. Не залишиться осторонь і медицина. У перспективі якісна зв'язок може дозволити проводити операції дистанційно. Ну і, звичайно ж, переваги мереж 5 покоління відчують звичайні користувачі, які отримають неймовірно швидкий інтернет і куди більш високу якість голосового зв'язку.

© TechCrunch/Pinterest

Коли мережі 5G з'являться в Україні?

У деяких країнах мережі нового покоління почали впроваджувати в 2018 році. Широке поширення вони повинні отримати до 2020 року. Компанія Qualcomm вже пропонує виробникам смартфонів модем, що підтримує 5G. Європейський Союз планує покрити свою територію надшвидким інтернетом до 2025 року. Такі ж плани у США і багатьох країн Азії.

В Україні мережі нового покоління також з'являться в найближчі роки. НКРЗІ заявляє, що приступить до розподілу частот між операторами після Всесвітньої конференції радіозв'язку, яка пройде восени 2019 року. За прогнозами тестування мереж 5G в нашій країні почнеться на початку 2020 року, але про дату повноцінного комерційного запуску поки говорити рано.

Тим не менше з впровадженням 5G в Україні можуть виникнути серйозні проблеми із-за відсутності вільних частот. За попередньою інформацією, НКРЗІ виділить операторам всього 3 діапазону, хоча про свою зацікавленість заявляє куди більше компаній. Крім цього, для розгортання мереж нового покоління, операторам доведеться масово міняти обладнання, яке не виробляється в Україні. Укласти контракти на поставку відповідних передавачів буде вкрай складно, адже світовий ажіотаж створить дефіцит на глобальному ринку телекомунікаційного обладнання.

Wi-Fi оновлення: що готує користувачам популярна технологія
© NicoElNino/iStock Стандарт бездротової передачі даних Wi-Fi давно став невід'ємною частиною нашого повсякденного життя. Але технології не стоять на місці. Вже на
10 технічних пристосувань, які змінили наше життя
© Oliur Rahman/Pexels Технічна революція змінила світ. Вона торкнулася практично всіх сфер нашого життя. Звичайно, розвиток технологій має і зворотний бік, адже ми стали
Stаrbucks відкриє кафе, де будуть працювати виключно літні працівники
© Fortune Starbucks відкрили заклад в Мехіко, яке буде наймати виключно літніх співробітників. Це нововведення змінить концепцію звичних кав'ярень і дозволить з нової
Як подзвонити і додзвонитися оператору Київстар
© expert.com.ua Можливо, у вашому житті вже траплялося, що вам терміново потрібно було зв'язатися з оператором мобільного зв'язку. Але не завжди нам це вдається зробити.
15 нових технологій, які здатні врятувати світ від глобальних катастроф
© Zapp2Photo/iStock Не секрет, що майбутнє нашої цивілізації знаходиться виключно в наших руках. Розуміючи це, Центр безпеки та охорони здоров'я Джона Хопкінса (Ізраїль)
Топ-10 стратегій розвитку технологій в 2019 році, – рейтинг Gartner
© gorodenkoff/iStock Щороку дослідницька компанія Gartner публікує список тенденцій, які будуть визначати технологічні тренди в майбутньому. Для керівників великих