Wi-Fi оновлення: що готує користувачам популярна технологія
03.05.2019 538 0 newsdaily.org.ua

Wi-Fi оновлення: що готує користувачам популярна технологія

В закладки

Wi-Fi оновлення: що готує користувачам популярна технологія

© NicoElNino/iStock

Стандарт бездротової передачі даних Wi-Fi давно став невід'ємною частиною нашого повсякденного життя. Але технології не стоять на місці. Вже на початку 2019 року буде впроваджено наступне покоління мереж під назвою Wi-Fi 6. Видання Gizmodo розповіло, як це нововведення вплине на наше життя.

Вміст матеріалу

Коротка історія технології Wi-Fi

Читачі старшого віку повинні пам'ятати часи, коли до інтернету можна було підключити виключно комп'ютер. Багатьох це здивує, але для цього використовувалися телефонні дроти. Швидкість такого з'єднання була настільки повільною, що про використання стриминговых сервісів для перегляду фільмів не могло бути й мови. Ситуація почала різко змінюватися в кінці 90-х років. Інтернет ставав все швидше, а на ринку з'являлися нові корисні гаджети, наприклад, ноутбуки.

Це викликало необхідність впровадження бездротової технології передачі даних. У 1997 році з'явився вайфай, який дозволяв передавати дані зі швидкістю до 2 Мбіт/с. Через 2 роки швидкість зросла до 11 Мбіт/с. Тоді це здавалося чимось фантастичним.

Права на технологію належать некомерційного об'єднання Wi-Fi Alliance, в яке входить близько 300 компаній з усього світу. Саме ця організація приймає рішення про впровадження нових стандартів зв'язку. За останні 20 років Wi-Fi Alliance провернув відразу кілька технологічних революцій, зробивши свою технологію незамінною.

Що таке Wi-Fi 6

Сьогодні паралельно використовується відразу кілька стандартів бездротових мереж. Це призводить до плутанини. Багатьом користувачам важко розібратися, як вибрати хороший вайфай. Впровадження технології 6-го покоління повинне раз і назавжди вирішити цю проблему. Але насправді це не якийсь новий стандарт. Він відомий під назвою 802.11 ax вже досить давно.

Якщо говорити простіше, то йдеться виключно про неймінгу мереж. Так, стандарт 802.11 ax перетвориться в Wi-Fi 6, 802.11 ac отримає назву «5», а 802.11 n — «4». Починаючи з 2019 року, виробники гаджетів будуть використовувати саме таку маркування.

Єдина відмінність Wi-Fi 6 від інших стандартів — підвищена швидкість передачі даних. Гаджети з цією технологією зможуть обмінюватися інформацією на швидкості 4,8 Гб/с. Цього більш ніж достатньо для перегляду відео в дозволі 8K.

Що зміниться для користувачів

На щастя, нам не доведеться міняти всю свою техніку. Вайфай 6-го покоління повністю сумісний з більш старими технологіями передачі даних. Наприклад, якщо ви купите новий роутер, то він без проблем з'єднатися з вашим торішнім смартфоном. Але швидкість буде обмежена можливостями вашого старого гаджета.

Аналітики відзначають, що впровадження нового стандарту стане дуже вигідним для виробників маршрутизаторів. Більшість користувачів захочуть відразу ж оцінити переваги технології. З іншого боку, процес впровадження нового вайфай може розтягнутися на кілька років. Справа в тому, що інтернет-провайдери поки не готові забезпечити відповідну швидкість передачі даних.

Тим не менше при купівлі нових гаджетів варто звертати увагу на маркування. Девайси без позначки «6» втратять актуальність вже на початку наступного року.

Читайте також Як збільшити швидкість завантаження сторінок в Google Chrome

Apple випустить в 2020 році iPhone з підтримкою 5G
© tech-news.websawa.com Перші смартфони з підтримкою технології передачі даних 5G з'являться на ринку вже в наступному році. Але мова йде виключно про апарати на Android.
Кращі новинки гаджетів: що варто очікувати в 2019 році
© wylsa.com Практично кожен рік на ринку з'являються інноваційні новинки техніки, які змінюють наше уявлення про гаджетах. На жаль, поточний рік в якійсь мірі став
Instagram тепер використовує машинне навчання, щоб запобігти залякування
© bigtunaonline/iStock На жаль, образи і залякування давно стали нормою поведінки в більшості соціальних мереж. Instagram не є винятком. Саме цей сервіс часто асоціює з
5G: що це таке, як змінить життя і коли буде в Україні
© Miguel Patinha Dias/Pinterest Для подальшого розвитку технологій дуже важливо забезпечити надійну широкосмуговий зв'язок між різними пристроями. Вирішити цю проблему
Топ-10 стратегій розвитку технологій в 2019 році, – рейтинг Gartner
© gorodenkoff/iStock Щороку дослідницька компанія Gartner публікує список тенденцій, які будуть визначати технологічні тренди в майбутньому. Для керівників великих
Черговий баг Instagram: популярна соціальна мережа показала паролі деяких користувачів
© bigtunaonline/IStock В роботі соціальній мережі Instagram стався серйозний збій, який поставив під загрозу безпеку деяких користувачів. Про це повідомляє видання The