Чому люди схильні обманювати і змінювати: пояснення вчених
30.05.2019 655 0 newsdaily.org.ua

Чому люди схильні обманювати і змінювати: пояснення вчених

В закладки

Чому люди схильні обманювати і змінювати: пояснення вчених

© Astarot/iStock

Зрада — це акт невірності, неповаги і зради. Часто це призводить до сильної внутрішньої болю і до руйнування стосунків. Green Mind body розповідають, що людей штовхає на обман і зраду.

Вміст матеріалу

Чому люди схильні обманювати і змінювати

Дослідники вивчили обставини, які роблять людину схильним до пошуку близькості в іншому місці. Що вони виявили? Люди можуть з більшою ймовірністю обманювати, коли вони відчувають образлива поведінка з боку свого нинішнього партнера.

Експеримент № 1

© Shutter2U/iStock

Щоб зрозуміти, чому люди обманюють, дослідники провели серію експериментів, щоб з'ясувати, як нещастя у відносинах може зробити людину більш зацікавленим у привабливій третій стороні.

В одному дослідженні, близько 310 чоловік, в даний час залучених у відносини, розповіли про те, якою мірою їх партнер останнім часом завдавав їм біль і розчаровував їх і наскільки вони були сексуально зацікавлені або фліртували з іншими людьми останнім часом.

Результати показали, що люди, які відчули більше розчарування у своїх відносинах, частіше виявляли сексуальний інтерес до іншої людини.

Читайте також Як уникнути стресового стану з допомогою звичайного дихання

Експеримент № 2

В іншому експерименті, ще 130 учасників попросили описати неприємні дії з боку партнера, в той час як контрольна група просто описала їх звичайне повсякденне життя. Потім учасники двох груп переглянули фотографії привабливих людей і їх попросили сказати, кого б вони обрали. Люди, які згадали недавню травму в стосунках, більше цікавилися новими потенційними партнерами, ніж ті, хто розповідав про свою рутині.

Результати

© Anchiy/iStock

«В цілому, наше дослідження показує, що образлива поведінка партнерів вбиває стосунки», — говорить доктор філософських наук Гурит Бірнбаум. Психологічна школа Ivcher в Ізраїлі і провідний автор дослідження, повідомили: «Коли виникають внутрішні загрози у відносинах партнери можуть стати більш уразливими. Почуття сексуального потягу до альтернативних партнерів може дати партнерам можливість подолати почуття образи».

Не можна сказати, що обман іноді допустимо. У що б то не стало, якщо ви не задоволені своїми відносинами, вам, ймовірно, слід завершити їх, перш ніж ви почнете спілкуватися з іншими людьми. Але, звичайно, піти не завжди так просто.

Тепер ви знаєте, чому люди схильні обманювати і змінювати: в більшості випадком все залежить від атмосфери у відносинах.

Вчені з'ясували, які люди найбільше схильні до зради
©fizkes/iStock Як ви уявляєте собі середньостатистичного зрадника? Холодний і розважливий тип, який вміло приховує сліди свого «злочину»? Вчені з Університету Квінсленда
Чому чоловіки брешуть частіше за жінок – наукове пояснення
© SIphotography/iStock Нещодавно вчені з'ясували, чому чоловіки брешуть частіше за жінок і в яких ситуаціях це відбувається. Fatherly докладніше розповідають про новому
Варто насправді перевіряти телефон партнера і навіщо люди роблять це
© Astarot/iStock В наші дні стежити за партнером стало простіше, ніж коли-небудь. Кількома натисканнями пальців ви можете отримати доступ до будь-яких текстів,
12 найпоширеніших видів брехні серед нарцисів і соціопатів
© master1305/iStock Загальновідомо, що маніпулятивні особистості схильні багато брехати і обманювати. Насправді, компульсивна брехня пов'язана з нарциссическими і
Сім типів психопатів, з якими ви можете зіткнутися
©Marjan_Apostolovic/iStock Чи знаєте ви, що психопати на перший погляд можуть здатися абсолютно нормальними і врівноваженими людьми? Портал Green Mind Body розповідає
Найпоширеніші захворювання, до яких схильні високі люди
©Pixabay Високі люди частіше, ніж низькорослі, піддаються проблем зі здоров'ям. Поширені захворювання людей високого зростання можуть бути найрізноманітнішими. Вчені зі