Вчені визначили найгіршу біль людини
16.05.2019 243 0 newsdaily.org.ua

Вчені визначили найгіршу біль людини

В закладки

Вчені визначили найгіршу біль людини

© socialmediasl444/Flickr

Яка біль вважається гіршою? Зубна або все ж головний? Або гіршою є біль від того, що батьки старіють і вмирають? Gizmodo звернулися до дослідникам болю, щоб знайти відповідь на це неоднозначне питання.

Вміст матеріалу

Яка біль вважається гіршою?

В житті ми відчуваємо абсолютно різні типи болю. Але які з них є найгіршими?

Невралгія трійчастого нерва

© fizkes/iStock
  • Доцент кафедри анестезіології, Девід С. Йоманс:

Тип болю, який багато хто вважає найгіршим, називається невралгія трійчастого нерва. Якщо у вас болить зуб, обличчя, очей, що завгодно, біль проникає в трійчастий нерв. У деяких людей кровоносна судина розширюється або гіпертрофується і штовхає нерв трійчастого нерва. Пацієнти порівнюють цю біль з ударом блискавки в обличчя. Напади не тривають довго, можливо, до двох хвилин – але у деяких їх може бути сотні в день. Причому біль може виникнути навіть через гоління, чищення зубів або пориву вітру. Багато пацієнтів з невралгією трійчастого нерва перестають чистити зуби з цієї причини, і у них виникають проблеми з зубами.

Фахівці з болю використовують так звану цифрову шкалу болю, щоб оцінити біль пацієнта. Шкала варіює від 0 до 10. І практично кожен пацієнт з невралгією трійчастого нерва оцінює свою біль в 10.

Невралгія піддається лікуванню: існує ліки під назвою tegratol, яке було розроблено для епілепсії. Вона допомагає багатьом людям, принаймні, на перших порах. Але у нього є побічні ефекти – він певною мірою знижує IQ.

Пацієнти з невралгією також можуть піти на операцію. Як правило, це теж допомагає, але не відразу, і сама операція дуже серйозна.

Багато матерів скажуть, що пологи – це найсильніша біль. Але ті, у кого є дитина і невралгія трійчастого нерва, скажуть вам, що невралгія трійчастого нерва гірше.

Фіброміалгія і біль без діагнозу

©Zinkevych/IStock
  • Доцент кафедри анестезіології та фармакології, Мохаб Ібрагім:

Фибромиалгией, як відомо, важко керувати. Не неможливо – просто важко. Симптоми можуть варіюватися від людини до людини. Але, як правило, це – дифузна біль і депресія.

З фізичної точки зору найгірший біль – це біль без відомого діагнозу. Тобто коли ви робите аналізи, а всі вони негативні. Один із способів лікування – сказати пацієнтам, що їх біль може виходити з іншого, нефізичного фактора. Інший спосіб – залучити психіатрів до лікування. Але важко лікувати щось, коли ти не знаєш, що лікувати.

Хронічна біль

Після травми або хіміотерапії

© KatarzynaBialasiewicz/iStock
  • Професор мозкових і поведінкових наук, Теодор Прайс:

Найгірший вид фізичного болю – це той тип, який ви не можете контролювати. Біль часто є результатом травми, яка зажила. Приміром, хтось потрапив в автомобільну аварію і ламає ногу. Травма може зруйнувати нерв, що викликає невропатична біль. Все піддається лікуванню, але невропатичний біль ніколи не проходить.

Ще один приклад – хіміотерапія раку. Пацієнт отримує хіміотерапію при раку, і хіміотерапія вбиває рак. Але токсичність хіміотерапії – невропатія, яка не проходить після припинення хіміотерапії. Звичайно, пацієнт вилікувався від раку, і це прекрасно. Але протягом багатьох років після хіміотерапії його мучить пекучий біль у руках і ногах. Цей вид болю руйнує якість життя і основні функції організму. На жаль, цей тип болю також погано піддається лікуванню.

Хронічна біль у спині

© seb_ra/iStock
  • Голова групи лікування болю в спині STREAM Health, Джеймс Маколі:

Коли люди думають про гіршому вигляді болю, вони очікують почути щось на кшталт «голок під ніготь». Але, як правило, така біль триває недовго. Ми схильні вимірювати біль як по інтенсивності, так і по тривалості. Біль пов'язана не тільки з тим, що виходить від вашого тіла, але й з тим, як ваш мозок обробляє цей сигнал. Якщо ви відчуваєте загрозу, біль буде більш інтенсивною. Люди, які страждають від болів в спині, можуть подумати, що у них ламаються хребці. Але насправді, біль, який вони відчувають, полягає в тому, що вони відчувають себе небезпечно. Це теж вносить свій внесок і посилює біль.

Інша хронічна біль

© ironstealth/iStock
  • Помічник директора Центру розвитку болю при Університеті штату Коннектикут, Ерін Янг:

«Найгіршим» видом болю є хронічна біль. Гостра біль, скажімо, від перелому кістки, пологів або болю після операції, може бути сильною. Але гостра біль зазвичай дає інформацію про стан тіла і носить тимчасовий характер. Хронічний біль набагато складніше лікувати з медичної точки зору – опіоїди та інші традиційні ліки неефективні. Такий тип болю пов'язаний з високим рівнем депресії, тривоги, а також зниженням якості життя.

Індивідуальні особливості больового порогу людей

© gantelya/Pixabay
  • Директор Центру досліджень хронічного болю і втоми, Стівен Харт:

Це питання здається відносно простим і зрозумілим. Але насправді він досить складний, і немає єдиної правильної відповіді. Біль суб'єктивна. Те, що може бути болючим для однієї людини, може не бути болючим для іншого. Наприклад, багато людей вважають занурення руки в крижану воду дуже болючим. А інші тримають руку під водою набагато довше, не відчуваючи болю.

Відповідь на питання, яка фізичний біль є найгіршою, залежить від того, кого ви питаєте. Багато чинники сприяють цьому, включаючи генетику, функціонування нервової системи, історію вживання наркотиків і минулі хворобливі переживання, а також соціальні і культурні очікування.

Родові перейми і біль після нещасного випадку можуть бути серйозними. Однак перший є очікуваним аспектом дітонародження і зазвичай пов'язаний з позитивним результатом, що робить його більш толерантним, ніж останній.

Біль, яка є тривалою, невідворотною і непередбачуваною, пов'язана з великою кількістю страждань і більш низькою якістю життя. З цих причин погано контрольована хронічна біль, яка може тривати багато років, і біль, пов'язана з катуванням, є прикладами того, що багато хто вважають гіршими видами болю.

Що робити, якщо турбує біль в коліні: поради та симптоми
©Pixabay Що робити, якщо вас турбує біль у коліні? У більшості випадків ви зможете полегшити свій стан самостійно. Сайт NHS розповів, що для цього потрібно робити. Вміст
Чому болить в боці праворуч при бігу і що робити, щоб біль минув
© grinvalds/iStock Чи знайома вам колючий біль, що з'являється під час бігу? Напевно, кожен відчував цю різку біль у боці. І неважливо, бігаєте ви на стадіоні або
Чому болить куприк: причини виникнення та методи лікування
© spukkato/iStock Біль в куприку буває тупий і ниючий, але, частіше, вона гостра. Чому болить куприк? З-за травми під час падіння, довгого сидіння на твердих поверхнях,
Чому болить голова в скронях: пояснення гарвардських вчених
© cyano66/iStock Пульсуючий біль у скронях, особливо з одного боку голови, – це один із симптомів мігрені. Коли ж він переростає в постійний головний біль, і біль
Уважні люди здатні відчувати менше болю, дослідження
© spukkato/IStock Чи помічали ви, що деякі люди відчувають менше болю, ніж інші? Комусь достатньо подивитися сумний фільм для того, щоб випробувати пекучий біль у серці.
Вчені з'ясували, чому жінки частіше страждають від мігрені
© AntonioGuillem/IStock Довгі роки медики не могли зрозуміти, чому жінки — особливо у репродуктивному віці — в три рази частіше за чоловіків страждають від мігрені, але