Як і чим треба годувати кота: 3 варіанти
28.06.2019 1 935 0 newsdaily.org.ua

Як і чим треба годувати кота: 3 варіанти

В закладки

Як і чим треба годувати кота: 3 варіанти

©hillspet.com

Не знаєте, як годувати кота, щоб це було правильно і збалансовано? Ми підготували цінну інформацію з корисними порадами для тих, у кого вдома живе пухнастий улюбленець.

Вміст матеріалу

Чи можна годувати кота їжею зі свого столу?

Деякі господарі котів або кішок віддають перевагу не купувати готові корми і дають своїм вихованцям ту їжу, яку вживають і самі. Це допускається, але тільки як доповнення, а не основної їжі. Також ви повинні знати, які продукти можна давати кота, а які – не рекомендується. Сайт Web MD опублікував перелік продуктів, які будуть корисними для вашого улюбленця. Сюди входить м'ясо (приготована яловичина, курка, індичка), цільні зерна (овес або кукурудза), риба, зварені яйця, овочі (огірок, диня, брокколі) і сир. Не можна давати кішкам шоколад, виноград або родзинки, цибулю і часник, алкоголь і горіхи макадамії.

Як годувати кота готовими кормами

Готові котячі корми (сухі або у вигляді консервів) поєднують в собі грамотно збалансований комплекс корисних речовин, необхідних для здоров'я вашої тварини. Але давати їх кішці можна по-різному: строго по годиннику або без чітких обмежень, а також комбінованим способом. Про переваги і недоліки кожного з цих методів розповів сайт hill's.

©Pixabay

1. За режимом харчування

Це означає, що ви надаєте їжу вашій кішці тільки в певний час протягом дня. Так коту можна давати і консервований, і сухий корм. Кошенят потрібно годувати до трьох разів на день, а дорослої особини буде досить одного або двох разів на добу.

Переваги: споживання їжі можна ретельно контролювати, а це означає, що вам буде легко дізнатися, чи змінився у вашого кота апетит. Крім того, якщо у вас в будинку живуть кілька кішок, то ви можете годувати їх в різний час, щоб вони не відбирали їжу один у одного.

Недоліки: кішки можуть просити їжу між запланованими прийомами їжі. Однак якщо ви прямуєте порадою свого ветеринара і годуйте кішку регулярно і належної їжею, то можете не хвилюватися про її здоров'я.

2. Вільний харчування

При такому режимі годування їжа для кішки завжди доступна, але залишати так можна тільки сухий корм, так як консерви можуть зіпсуватися. Якщо ви помітили, що ваша кішка залишає суху їжу в своїй мисці довше, ніж на день, ви все одно повинні її викинути, так як вона буде вже несвіжої.

Переваги: ваша кішка може їсти кілька разів на день за своїм розкладом.

Недоліки: такий режим годування кішки може привести до переїдання і ожиріння. Також може бути важко сказати, чи змінився апетит вашої кішки, а це важливо для контролю за її здоров'ям.

Щоб уникнути можливого ожиріння кота, постарайтеся з'ясувати, скільки приблизно їжі потрібно вашому котові в день і давайте йому тільки цю кількість. Поступово це привчить тварина харчуватися потроху протягом дня, а не з'їдати весь корм відразу.

©Pixabay

3. Комбіноване харчування

Змішане харчування передбачає, що два рази в день ви даєте коту консервований корм, а сухий корм доступний йому постійно.

Переваги: комбіноване годування дозволяє вашій кішці є потроху за своїм розкладом. Ви можете контролювати апетит хоча б частково, коли ви годуєте її вологою їжею. Це також дає кішкам переваги як вологої, так і сухої їжі.

Недоліки: такий режим харчування також може привести до переїдання і ожиріння, тому важливо вимірювати дозування і не наповнювати миску кішки до наступного дня. Якщо у вас кілька кішок, може бути складно контролювати загальне споживання їжі, тому будь-яка форма вільного годування може бути не кращим варіантом.

Незалежно від того, як годувати кота, ви повинні вимірювати дозу їжі для нього кожен день. Пам'ятайте, що потреби кішки будуть змінюватись в залежності від її розміру, рівня енергії і проблем зі здоров'ям. Проконсультуйтеся з вашим ветеринаром про кількість калорій, необхідних вашій кішці кожен день.

Читайте також У якому віці краще стерилізувати і каструвати котів

Стоун кугуар: все, що потрібно знати про найнебезпечнішою породі очеретяного кота
© wikipedia.org Домашні тварини – це наші найкращі друзі. Існує різні породи котів і собак. Кожен може знайти відповідного йому вихованця. Чи чули ви про стоун кугуар?
Як приготувати сухий корм для собак та котів своїми руками
© Crepessuzette/Pixabay Турбота про братів наших менших, про тих, хто служить нам любов'ю та вірністю, проявляється по - різному. Це і увагу до вихованця, догляд і
Як правильно вибирати продукти харчування для кота: гід по вихованню усвідомленого
© socialmediasl444/Flickr Ми – те, що ми їмо. Це відноситься також і до котів. Як годувати кота – дуже важливе питання. Не менш важливий, ніж відвідування ветеринара. До
Як правильно перевозити кота в поїзді
Як правильно перевозити кота в поїзді
Як правильно перевозити кота в поїзді
09.04.19 Поради про саморозвиток
© Mimzy/Pixabay Якщо ви зібралися в подорож на поїзді разом з котом, то перед поїздкою вам потрібно заздалегідь ознайомитися з постійно змінюваними правилами перевезення
Чим годувати кота британця: особливості правильного догляду
©Pixabay У вас в будинку з'явився чудовий кошеня-британець? Це дуже красива порода, але для підтримки її здоров'я ви повинні знати, чим годувати кошеня британця. Ми
Чим годувати кошеня в 1 місяць: рекомендації для домашнього вихованця
© g-stockstudio/IStock Догляд за маленьким кошеням, перш ніж він повністю буде відлучений від матері, може бути трохи скрутний. Кошеня в 1 місяць ще недостатньо міцний