Черофобия: що це таке і чим вона нам загрожує
31.05.2019 789 0 newsdaily.org.ua

Черофобия: що це таке і чим вона нам загрожує

В закладки

Черофобия: що це таке і чим вона загрожує нам

© fizkes/iStock

Психічне здоров'я людини продовжує цікавити вчених і лікарів. Тривожність, стрес, фобії – ми, можливо, не з чуток знаємо про ці речі. Але психологія людини настільки глибока, що є речі, про які ми навіть не підозрюємо. Приміром, черофобия. Що таке черофобия? Судячи з назви, це – боязнь щастя? Не все так просто. Давайте копнемо глибше і дізнаємося більше про цю формі тривожності.

Вміст матеріалу

Що таке черофобия, або що про неї говорить психологія?

Сучасні люди нерідко самі позбавляють себе можливості бути щасливими. Вони турбуються про те, чого ще не сталося. Якщо з ними трапляється щось хороше, вони бачать у цьому підступ. Ще частіше – чекають, коли ж це щастя спричинить за собою щось погане.

Лікарі вважають, що черофобию потрібно включити в керівництво по психічних розладів, так як вона зустрічається все частіше. Але що таке черофобия? Це – форма тривожності, при якій людина не боїться самого щастя, а того, що після нього станеться щось погане. На жаль, в таких умовах людина перестає насолоджуватися щастям і життям.

Симптоми, або як проявляється черофобия?

Психічне здоров'я людини з цією формою тривожності здається нормальним. Черофобия не має яскраво виражених симптомів, тому її виявити не так і просто. З іншого боку, є деякі ознаки, які можуть на неї вказати.

  • Ви впевнені, що не варто витрачати час на спробу стати щасливим, адже це марно
  • У вас з'являється тривожність і страх із-за соціальних дій
  • Ви переконані, що за чимось хорошим завжди слід погане
  • Часто ви відмовляєтеся брати участь у розважальних заходах
  • Ви боїтеся говорити про своє щастя, адже будете відчувати провину, що хтось інший в цей час нещасливий

Існує схожа фобія – гедонофобия. Це – страх задоволення. Деякі фахівці вважають, що черофобия – одна з форм гедонофобии.

Здається, що неможливо цуратися позитивної емоції, але ці форми розлад дійсно існують. Психологи шукають причину її появи і припускають, що вона може бути пов'язана з травмою дитинства. Можливо, в дитинстві у людини сталося якесь трагічне подія після радісного. І тепер він панікує під час радісних подій.

Що в такому випадку робити?

Це розлад значно погіршує якість життя і психічне здоров'я. Якщо ви виявили у себе цю форму тривожності, варто звернутися до психотерапевта. Черофобия – нове явище, з яким зіткнулася психологія, але його можна вилікувати.

Психотерапевт знайде витоки вашої проблеми, виробить стратегію позбавлення від розладу і допоможе вам зміцнити здоров'я. І тоді ви не будете боятися знайти щастя. Адже будете знати, що це – найпрекрасніше почуття на світі.

Читайте також Як швидше забути кохану людину: 17 рад від психолога

Що таке черофобия і страждаєте ви цим недугою
©Kerkez/iStock Всі хочуть бути щасливими! Або не всі? Виявляється, існують люди, які уникають приємних ситуацій і просто бояться щастя! У цієї хвороби є назва –
Як меми допомагають нам ставати краще
© Poike/iStock Меми стали невід'ємною частиною сучасної культури, тому заперечувати їх вплив на нашу поведінку нерозумно. І якщо ви вважаєте, що це вплив виключно
Найдоброзичливіші породи собак, які можна завести в квартирі
©Pixabay Плануєте завести собаку в квартирі? Тоді вам бажано обрати таку породу, якою там буде комфортно. А якщо в сім'ї є діти, то вам потрібні тільки доброзичливі
Чому ми відчуваємо себе більш привабливими на тлі суб'єктивно некрасивих людей
© deniskomarov/iStock Психологія краси полягає в тому, що ми відчуваємо себе більш привабливими, коли нас оточують некрасиві люди. Fatherly докладніше розповідають про
Панічні атаки, що це таке і як їх грамотно побороти
© master1305/iStock Що ж таке панічна атака, де криються її коріння і як її перемогти? Спробуємо розібратися з цими питаннями, враховуючи рекомендації психолога. Вміст
Як брати і сестри впливають на формування нашої особистості
© pixabay.com Брати і сестри – це наші перші суперники і, одночасно, самі близькі друзі! Вони дуже сильно впливають на нас і наше життя, і заперечувати цього не можна.