Чому пробіотики важливіші для жінок, ніж для чоловіків
27.03.2019 195 0 newsdaily.org.ua

Чому пробіотики важливіші для жінок, ніж для чоловіків

В закладки

Чому пробіотики важливіші для жінок, ніж для чоловіків

© Women's Health

Пробіотики допомагають підтримувати здорову микробиому (або делікатний баланс бактерій та інших мікроорганізмів в організмі), який відіграє важливу роль у багатьох важливих функціях — від шкіри до психічному здоров'ю до імунітету. І для жінок, зокрема, збереження цього балансу бактерій також важливо при вагінальному здоров'я, управлінні проблемами травлення, які найчастіше зачіпають жінок частіше, ніж чоловіки. Подробиці про те, чому пробіотики для жінок важливіше ми дізналися на Mindbodygreen і ділимося інформацією з вами.

Що таке пробіотики

© structuresxx/iStock

Пробіотики — це мікроорганізми (наприклад, «хороші» бактерії і дріжджі), які допомагають підтримувати різні аспекти загального стану здоров'я. У кишечнику вже є трильйони мікроорганізмів (понад 500 різних видів), та використання пробіотиків може допомогти контролювати цю «екосистему».

Ці здорові бактерії колонізують в кишечнику, залишаючи мінімальний простір для шкідливих збудників. Було встановлено, що наявність цих «хороших» мікроорганізмів для підтримки контролю має деякі значні переваги для здоров'я, і дослідження все ще виявляють більше плюсів. Ці живі бактерії можна знайти у ферментованих продуктах (наприклад, квашеній капусті, місо, маринованих овочах і кимчи), а також культивованих харчових продуктах і напоях (таких, як йогурт, кефір та комбуча), вони також можуть бути у формі добавки.

Чому так важливо для жінок приймати пробіотики

© ponce_photography/Pixabay

Здоровий микробиоом підтримує загальний стан здоров'я нескінченними шляхами, але, на жаль, є багато речей, які можуть порушити мир в цій маленькій екосистемі.
Такі речі, як хронічний стрес (який знайомий багатьом багатозадачною жінкам) можуть викинути микробиоз, а також жінки здатні в такому стані перестаратися обробленими продуктами і вуглеводами.

Бактеріальні інфекції, паразити і дріжджі (не гарний вигляд) також можуть завдати шкоди. І, як ви могли здогадатися, застосування антибіотиків також є руйнуванням. Вони роблять більше, ніж просто знищують «погані» бактерії — вони руйнують «хороші» бактерії в мікробіомі ( один курс антибіотиків може зіпсувати вашу флору кишечника на термін до 12 місяців ).

© pexels.com

Коли ваш мікробіом не в хорошій формі, це може призвести до таких проблем, як алергія, автоімунні захворювання, стану шкіри (наприклад, акне і екзема), гормональний дисбаланс, проблеми психічного здоров'я, збільшення ваги та інші.

Дослідження показали, що пероральне введення певних пробіотичних штамів може допомогти вилікувати і запобігти бактеріальний вагіноз у жінок шляхом відновлення вагінального мікробіома, запобігаючи «погані» бактерії. Пробіотики також можуть допомогти запобігти інфекції сечових шляхів (які зачіпають жінок набагато частіше, ніж чоловіків), зберігаючи баланс вагінального мікробіома. Також пробіотики гарні для жінок, які борються із зайвою вагою.

Переваги пробіотиків для дорослих

© pixabay.com

Дослідження показали, що пробіотичні добавки мають право впливати на здоров'я досить глибоко, як у чоловіків, так і жінок. Оскільки так багато бактерій організму колонізується в кишечнику, не дивно, що пробіотики можуть допомогти запобігти багато проблем з травленням і впоратися з ними. Відповідно до огляду багатьох переваг пробіотиків, було показано, що їх прийом допомагає запобігти захворювання кишечнику (наприклад, виразковий коліт і хвороба Крона) і зменшує діарею. Пробіотики можуть також допомогти керувати синдром роздратованого кишечника і вагою і впорається зі здуттям живота.

Ось такі переваги пробіотиків для вашого здоров'я.

Читайте також Пробіотики: в чому їх перевага і навіщо вони потрібні дітям

7 причин, чому для здоров'я потрібні продукти з пробіотиками
©Pixabay Про користь пробіотиків чули всі! Ці корисні для кишечника бактерії зміцнюють імунітет, покращують загальний стан організму і навіть підвищують настрій!
4 важливих ради для підтримки здоров'я кишечника
© RyanKing999/IStock Здоровий кишечник – важлива умова для хорошого загального стану, адже цей орган впливає на різні аспекти життєдіяльності організму, включаючи
Як насправді пробіотичні добавки впливають на ваше здоров'я
© Women's Health Пробіотики вже давно користуються попитом у людей. Звичайно, всі їх додають у раціон, в надії отримати хороші бактерії в організм. Однак на Саге2 ми
Пробіотики: в чому їх перевага і навіщо вони потрібні дітям
© evgenyatamanenko/IStock Один з найпростіших способів позитивно вплинути на здоров'я кишечника — це введення пробіотиків в раціон, або через багаті пробіотиками джерела
Дивовижні переваги пробіотиків під час вагітності та грудного вигодовування
© Sasiistock/iStock Грудне молоко надзвичайно корисно для дитини, так як включає вітаміни, мінерали, антитіла, ферменти, гормони, здорові жири, корисні бактерії і багато
Як пробіотики здатні вплинути на наше здоров'я
© nadisja/istock Ми впевнені, що ви не раз чули про пробіотиках і пребіотики, їх користь і значення для організму. Але чи відомо вам про їхні відмінності та вплив на