10 способів перестати думати, що ви недостатньо гарні
22.05.2019 662 0 newsdaily.org.ua

10 способів перестати думати, що ви недостатньо гарні

В закладки

10 способів перестати думати, що ви недостатньо гарні

© socialmediasl444/Flickr

Чоловіки і жінки в наш час часто займаються «самоїдством», з дня на день повторюючи собі, що вони недостатньо гарні. Psychcentral вважають, що це вічно тривати не може, що вам давно пора прокинутися з цього нічного кошмару, почати любити себе і піклуватися про себе. У своїй книзі «Цінність жінки» Маріанна Вільямсон дала багато корисних порад, розповіла про трехглавом монстра, що руйнує наше життя: одна його голова – це наше минуле, друга – наша невпевненість у собі, третя – попкультура.

Вам може здаватися, що ви якісь «не такі», що ви неадекватні. Товариство може навіть нав'язувати думки про це. Але прийшов час розкрити своє справжнє «я», перестати дозволяти культурі, своїм минулим відносин і невдач емоційно вас гнобити.

10 способів змінити своє мислення і почати любити себе

Не порівнюйте себе з іншими

©Kerkez/iStock

Коли ви порівнюєте себе з топ-моделлю або своїм колегою, ви шкодите собі особисто, ви починаєте недооцінювати себе і вважати менш успішним. Для нормальної взаємодії з іншими людьми ви повинні знати свої позитивні сторони. Складіть список того, чого ви встигли досягти, і того, що хорошого є у вашому характері. Будьте ласкаві до інших і позитивні, не заздріть. Будьте відкриті з людьми і говорите те, що думаєте. Не бійтеся говорити правду або те, з чим ваш співрозмовник не погодиться. Кожна людина має право на свою точку зору і думку.

Поговоріть зі своїм внутрішнім «критиком»

Ваш внутрішній критик з'являється після того, як в дитинстві ми почули про себе невтішні слова. Ми говоримо собі наступні речі: «Тобі треба працювати більше», «Ти недостатньо розумна», «Ти недостатньо приваблива», «Не роби цього, адже люди не будуть любити тебе».

Ваш внутрішній критик вважає, що оберігає вас, але це не так. Переучивайте свого критика, зробіть з нього тренера, який не буде принижувати вас, а буде прагнути зробити вас краще. Пам'ятайте: якщо ви будете вважати себе недостатньо хорошим, ви позбавите себе багатьох можливостей в житті, так як будете думати, що ви їх негідні. Коли ви починаєте чути цю самокритику всередині себе, змініть тон, перенаправте все в позитивне русло.

Перестаньте змушувати себе щось робити

©KrisCole/IStock

Коли ви постійно говорите собі, що повинні зробити ви себе угнетаете. Замість цього запитайте себе, що ви хочете зробити. Це дасть вам свободу, можливість обирати і отримати те, що зробить вас щасливіше.

Не ідеалізуйте відносини

Якщо ви відчуваєте, що щось йде не так у стосунках, постарайтеся поглянути на них тверезо. Не звинувачуйте себе в ситуації, беріть відповідальність тільки за свої вчинки. Не тримайтеся за людину, яка обмежує вас в правах, за того, хто не любитиме вас такий, яка ви є. Він не дасть вам відчути себе щасливою.

Не приймайте на свій рахунок

© MilanMarkovic/iStock

Приміром, якщо ви не можете знайти роботу, це не означає, що ви – невдаха (або якщо ви погано здали тест, порвали стосунки з хлопцем). Все це обставини, на які впливає безліч факторів. Ваш дохід, вага і помилки ніколи не стануть більш значущими, ніж ви самі. Тому не допускайте, щоб якісь перешкоди на вашому шляху позбавляли вас почуття власної гідності.

Будьте чесні

Життя в брехні – це найгірше, що ми можемо зробити для своєї самооцінки. Ми спотворюємо правду про себе, свого життя, зраджуємо самих себе. Бути собою – це можливість розкритися не тільки інших, але і себе, знати і цінувати те, ким ви є насправді. Якщо ви не будете ділитися своїми почуттями, ви не зможете побудувати близькі і довірчі відносини з людьми. Ваша нерішучість і страх створить стіну, яка завадить вам пізнати себе і навколишній світ. Киньте собі виклик, визнайте, що вам потрібно ділитися своїми думками і почуттями.

Навчіться жити справжнім

© fizkes/IStock

Не копайтеся в минулому, любіть те, що у вас є зараз. Приділяйте собі не менше уваги, ніж іншим людям. Коли ви перебуваєте з ким-то в відносинах, ви не повинні жити лише цією людиною. Віддавайте любов не тільки йому, але й собі.

Визначтеся зі своїми бажаннями і потребами

Між людьми часто виникають конфлікти, коли вони хочуть різних речей. Якщо ваш партнер не вважає потрібним враховувати ваші бажання, ви будете почувати себе нещасною, з-за цього вам буде здаватися, що він правий, що ваші бажання дійсно не так вже й важливі. Часом усе це призводить до того, що ви починаєте сприймати свої потреби як бажання або примхи, які не мають великого значення. Але ви не повинні боятися говорити з коханою людиною про своїх бажаннях і потребах.

Любіть себе і приймайте себе такою, яка ви є

© seb_ra/IStock

Це означає, що ви не повинні засуджувати себе, критикувати чи принижувати. Любіть себе такою, яка ви є. Вам не потрібно бути супержінкою, щоб вас любили оточуючі. Будьте собою. Люди люблять не вчинки людини, а те, який він є всередині. Перестаньте домагатися схвалення з боку інших. Будьте м'якими до себе і дбайте про себе.

Допомагайте самій собі

Коли вам добре, коли ви щасливі, ви здатні згорнути будь-які гори і не починаєте в собі сумніватися. Задумайтеся про своє життя: ви займаєтеся тим, що вам подобається? Добре чи ви їсте, чи достатньо спите? Майте свій розум і тіло, щоб поліпшити якість життя. І скажіть собі: «Все, досить. Я більше не буду говорити, що я недостатньо хороша. Я прекрасна і гідна самого кращого».

Читайте також 8 порад, які допоможуть стати більш впевненими

Чому наше тіло з віком стає більш чутливим до болю
© kitzcorner/IStock Наші тіла стають більш чутливі до болю з віком. Чому так відбувається і як це запобігти, розповідає портал Fatherly. Найчастіше біль обумовлена
Як перестати гризти себе і відпустити минуле
© petrenkod/iStock Найчастіше, здійснюючи помилку, ми ще довго не можемо собі цього пробачити. Почуття провини отруює наше життя і не дозволяє стати щасливими. Green Mind
Що робити, якщо довгий час ви відчуваєте себе "не в своїй тарілці"
© SIphotography/iStock Багатьом людям знайоме почуття незадоволеності собою, вони вважають себе недостатньо успішними, щасливими, розумними і тому подібне. Це все прояв
Як перестати нервувати і жити спокійно
Як перестати нервувати і жити спокійно
Як перестати нервувати і жити спокійно
31.03.19 Поради про саморозвиток
© Deagreez/iStock На жаль, наше життя не так безхмарна і взагалі не схожа на казку. Проблем, хвилювань, тривог і розчарувань у ній вистачає. Часто ми починаємо нервувати
Чому одружені чоловіки вважають себе більш привабливими, ніж неодружені
@brucemars/pexels Одружені чоловіки з більшою ймовірністю переоцінюють свою цінність на ринку знайомств, часто неправильно розуміючи соціальні сигнали від самотніх
Жіноча невірність: міфи, яким ми продовжуємо вірити
©Vasyl Dolmatov/IStock Прийнято вважати, що жінки менш схильні до зрад у відносинах, проте це один з найпоширеніших міфів. Cnn розповідає про найбільш популярних помилках