Вагомі причини втрати ваги, які можуть сигналізувати про проблеми зі здоров'ям
25.06.2019 3 859 0 newsdaily.org.ua

Вагомі причини втрати ваги, які можуть сигналізувати про проблеми зі здоров'ям

В закладки

Вагомі причини втрати ваги, які можуть сигналізувати про проблеми зі здоров'ям

© teens.lovetoknow.com

Якщо ви давно задалися метою скинути парочку зайвих кілограмів, і показники на вагах нарешті почали радувати вас, вітаємо! Однак якщо схуднення взагалі не входило у ваші плани, але ви раптом помітили, що одяг стала занадто вільної, це привід пройти медичне обстеження.

«Якщо ви втратили від 5 до 10 відсотків ваги вашого тіла протягом трьох-шести місяців, потрібно обов'язково звернутися до лікаря», — говорить Решмі Шринат, доктор медичних наук, доцент кафедри діабету, ендокринології та хвороб кісток в Школі медицини Икана на горі Синай.

© teens.lovetoknow.com

Перед тим, як відправитися в поліклініку, постарайтеся пригадати, які події передували вашому різкого схуднення: сильний стрес, зміни в раціоні, безсоння. Якщо поряд з втратою ваги вас супроводжують ще і такі симптоми, як слабкість і головний біль, візит до лікаря не варто відкладати.

Давайте дізнаємося, які 9 хвороб і станів можуть привести до різкої втрати ваги:

Рак

© Fox 8

«Коли пацієнт з різкою втратою ваги говорить про те, що за останній час нічого не змінилося в його способі життя, споживанні їжі, фізичної активності, а також у кількості споживаних ліків, я в першу чергу можу запідозрити рак», — говорить доктор Шринат.

Багато видів раку супроводжуються розвитком синдрому виснаження, так званої ракової кахексією, додає доктор Майя Феллер: «Ракова кахексія характеризується системним запаленням, зниженими балансом білків, втратою енергії і схудненням». Найчастіше ознаки кахексії спостерігаються на більш пізніх стадіях раку шлунка та підшлункової залози, а також при деяких раках легенів, головного мозку, шиї і колоректального раку.

Стрес

© Installment Payday Loan Lenders/Flickr

«Багато мої пацієнти пов'язують різке схуднення з постійними проблемами на роботі і в сім'ї, з-за яких у них просто пропадає апетит, — каже Шринат. — Така втрата апетиту найчастіше пов'язана з виробленням гормонів, що відповідають за реакцію організму під назвою «борись або біжи». Вони вивільняються, коли ви піддаєтеся сильного стресу».

«Структура в головному мозку, що називається гіпоталамусом, виробляє гормон, що вивільняє кортикотропін, який і пригнічує апетит», — пояснює доктор Феллер. — Мозок надсилає сигнал в надниркові залози, які виробляють гормон адреналін, допомагає мобілізувати ваше тіло для втечі або боротьби і також відповідальний за те, що організм тимчасово призупиняє прийом їжі». Природно, що ви будете швидко втрачати вагу при недостатньому харчуванні.

Проблеми з травною системою

© Sara Gottfried MD

«Такі хвороби, як целіакія, хвороба Крона, непереносимість лактози та інші пошкодження кишечника призводять до втрати ваги в результаті мальабсорбції», — говорить Шринат. Мальабсорбція — це коли щось заважає вашому кишечнику всмоктувати важливі поживні речовини. Багато хвороби кишечника добре піддаються лікуванню — як наприклад, з допомогою безглютенової дієти у разі целіакії, але вам потрібно обов'язково звернутися до гастроентеролога, який поставить точний діагноз.

Діабет

© Reader's Digest

У деяких людей, що не знають про розвиненому у них діабеті, спостерігається різка втрата ваги. «Причина цього полягає в тому, що рівень цукру в крові настільки високий, що буквально переповнює всі системи, — говорить Шринат. — Ці люди не можуть використовувати цукор з крові в якості «палива», тому що він просто фільтрується нирками і виводиться з організму. Таким чином, замість того, щоб цукор потрапляв туди, куди йому потрібно (м'язи, кістки), він просто витрачається марно». Зазвичай люди, які страждають діабетом, також мають такі симптоми, як надмірна спрага, часті позиви до сечовипускання, розсіяне зір і оніміння або поколювання в руках і ногах.

Проблеми зі щитовидною залозою

© HoneyColony

Щитовидна залоза контролює метаболізм людини, тому часто проблеми зі щитовидною залозою можуть викликати втрату ваги. І хоча прискорений метаболізм — це те, про що мріють всі люди, що бажають схуднути, дуже швидкий обмін речовин може бути ознакою проблем зі здоров'ям. «Якщо у людини сверхактивная щитовидна залоза — тобто гіпертиреоз — він також буде страждати від швидкої втрати ваги, а іноді і від таких ускладнень, як тахікардія, тривожність, тремор і безсоння», — говорить доктор Шринат.

Надниркова недостатність

© Hudey.net

Надниркова недостатність, також відома як хвороба Аддісона, виникає, коли організм не виробляє достатню кількість кортизолу — того самого, що виробляється під час стресу.

«Під час сильного стресу ваш організм викидає тонни кортизолу, і це нормально, — пояснює Шринат. — Люди, у яких дуже низький рівень кортизолу в крові, не можуть нормально реагувати на стрес, тому стають схильними до багатьом хворобам». Недостатність надниркових залоз часто супроводжується швидкою втратою ваги, нудотою, запамороченням і іншими симптомами.

Ревматоїдний артрит

© Medical News Today

Від 1 до 3 відсотків всіх жінок страждають від ревматоїдного артриту, хронічного запалення суглобів, і цей стан також може призводити до різкої втрати ваги. Вся справа в тому, що прозапальні цитокіни не тільки призводять до запалення, але і збільшують витрати енергії. Це означає, що кожен день спалюється більше калорій і жиру, пояснює доктор Феллер. Ревматоїдний артрит найчастіше розвивається у людей у віці від 30 до 50 років.

Депресія

© Shape Magazine

Втрата апетиту і зниження ваги є поширеними симптомами депресії. «Деякі люди з депресією можуть скаржитися на слабкість і втрату інтересу до багатьох речей, в тому числі і до продуктів харчування, що у свою чергу призводить до різкої втрати ваги», — говорить Феллер.

Паразити

© Wag!

Гельмінти та найпростіші також часто можуть ставати причиною втрати ваги, каже Паскаль М. Уайт, доктор медичних наук і директор клініки гастроентерології в Школі медицини Икана. «Серед симптомів глистової інвазії можуть спостерігатися діарея, нудота, блювання і відсутність апетиту», — говорить медик.

Як схуднути, якщо причиною набору ваги став гормональний збій
© Milkos/IStock Якщо ви почали набирати вагу і не знаєте причини. Можливо, це може бути генетика і порушення ендокринної системи. Саме про це ми і розповімо сьогодні.
11 несподіваних речей, які трапляються після схуднення
Ні для кого не секрет, що втрата зайвої ваги покращує загальний стан здоров'я, знижує ризики розвитку багатьох хвороб і в цілому робить ваше тіло красивим і підтягнутим.
6 причин, чому біг не допомагає схуднути
©jacoblund/IStock Як відомо, біг не тільки розвиває швидкість і витривалість, але і допомагає схуднути. Багато хто з нас бігають саме з метою втрати ваги, а не з любові
Як розрахувати свою ідеальну вагу по зростанню
Люди часто замислюються про схуднення, але це ґрунтується на зовнішніх даних. Побачивши своє відображення в дзеркалі, ви можете вирішити, що вам потрібно скинути пару
Міфи про артриті, що ведуть до інвалідності, в які ми повинні перестати вірити
© JointFlex Слово «артрит» використовується в медицині як збірне позначення будь-яких уражень суглобів. З-за численних форм артриту і повільного перебігу хвороби часто
Вагомі причини, чому ваш зір стало розмитим
Вагомі причини, чому ваш зір стало розмитим
Вагомі причини, чому ваш зір стало розмитим
24.04.19 Поради про саморозвиток
© SIphotography/iStock У сучасному світі проблеми із зором стали одним з найбільш поширених медичних відхилень. Вони значно погіршують якість життя, тому варто вживати