5 видів завдань, які важливо делегувати
03.06.2019 683 0 newsdaily.org.ua

5 видів завдань, які важливо делегувати

В закладки

5 видів завдань, які важливо делегувати

© Rhys Morgan/Flickr

Яким би всесильним керівник себе не вважав, настають моменти, коли він навіть фізично не може виконати абсолютно всі завдання. У такому разі їх потрібно доручити кому-небудь іншому. Делегування завдань – важливий момент незалежно від того, чи ви є керівником невеликої компанії або великої. Причому це вміння часто називають одним з ознак доброго лідера.

Чому делегування є таким важливим?

© Rhys Morgan/Flickr
  • Це запобігає вигоряння на роботі.

Делегування дозволяє рівномірно розподілити обов'язки між співробітниками, щоб ніхто не отримав занадто високе навантаження, яка призведе до стресу і зниження продуктивності. Це стосується не тільки працівників, але й самого керівника.

  • Це мотивує працівників.

Коли ви делегуєте їм певні завдання, вони відчувають почуття гордості за себе, адже ви довірили їм якусь справу. Вони несуть відповідальність за це, загоряться і будуть робити все можливе, щоб вас не підвести.

  • Це підвищує якість роботи.

Якщо один працівник буде виконувати дуже багато завдань, він буде робити це повільно і не так якісно, якщо б ті ж завдання виконували відразу кілька співробітників, і кожен ніс би відповідальність за якусь певну річ. У підсумку робота виконалася б швидше і була б більш якісною.

  • Це впливає на саморозвиток.

Враховуючи попередній пункт, у співробітників з'явиться набагато більше часу на різні тренінги і курси, які допоможуть їм удосконалити свої навички, стати більш цінним співробітником.

Читайте також: 5 лайфхаков, які поліпшать співпрацю вашої команди

Які саме завдання важливо делегувати?

© Rick Croyle/Flickr

ІТ-послуги

Завдяки професіоналам ви не будете витрачати час і свої нерви на такі питання, як оснащення офісів програмним забезпеченням. У разі виникнення проблем ви навіть не дізнаєтеся про це – так як співробітники ІТ-відділу подбають про те, щоб вони незабаром були виправлені.

Дизайн

Як керівник, ви можете вирішувати такі питання, як вибір логотипу, але, якщо ви не є професійним графічним дизайнером, буде доцільно доручити підготовку дизайну фахівця – того, хто розбирається в цьому питанні і надасть вам найкраще рішення.

Адміністрування

Адміністративні обов'язки також дуже важливі, але цим може зайнятися хтось інший. Сюди входить координація роботи співробітників, заповнення документації, життєзабезпечення офісу та інші обов'язки. Не витрачайте свій час на ці завдання, адже з-за цього ви завдасте шкоди собі – у вас буде досить часу на те, щоб виконати іншу роботу.

Читайте також: 8 причин, чому лінь призводить до більшого успіху

Продажу

© Capri23auto/Pixabay

Незважаючи на те, що ви є обличчям компанії, що знаєте все про товар або послугу, це не означає, що ви будете прекрасним продавцем. Є спеціально навчені люди, які мають досвід у продажах, знають, як саме вплинути на клієнта, знайти нових, укласти угоду з максимальною вигодою для компанії.

Управління персоналом

Колектив – важлива частина будь-якого бізнесу. Якщо не піклуватися про її потреби, то це призведе до негативних наслідків (вигорання на роботі, зниження продуктивності праці). Є люди, які стежать за тим, щоб працівникам було комфортно, – відділ кадрів. Вони також вирішують такі питання, як ведення обліку відпусток, лікарняних, здійснюють прийом працівників на роботу, підвищення кваліфікації вже наявних.

Делегування завдань, можливо, саме те, що вам потрібно для того, щоб вивести свій бізнес на новий рівень. Іноді керівники вирішують максимально заощадити і беруть на себе занадто багато обов'язків. Але ви навряд чи будете так само швидко і якісно справлятися з завданнями, як ті люди, для яких ці завдання – частина їхньої роботи і те, у чому вони сильні. Делегування збереже не тільки ваше здоров'я, але і допоможе компанії зростати.

Читайте також: 4 способи, які допоможуть не вигоряти на роботі

5 життєвих питань, які необхідно делегувати заради власного успіху
© marchmeena29/iStock Якщо ви хочете досягти успіху, то делегування має стати вашим новим кращим другом. Це не означає, що вам потрібно відмовитися від усього, що ви
Несподівані причини, чому домашнє завдання шкідливо для дитини
© tatyana_tomsickova/iStock Школа є важливим аспектом в житті кожної дитини. Знання, отримані в школі, є безцінними і незамінними. Однак дослідження показали, що надмірні
8 лайфхаков ефективного тайм-менеджменту
8 лайфхаков ефективного тайм-менеджменту
8 лайфхаков ефективного тайм-менеджменту
07.05.19 Поради про саморозвиток
Важливо пам'ятати, що найважливіший ресурс в цьому світі — час. Його не можна купити і надолужити згаяне, тому розпоряджатися ним потрібно максимально вдумливо, адже
Що робити, якщо керівництво змушує вас робити чужу роботу
© rawpixel.com/Pexels На роботі може статися все, що завгодно. Наприклад, коли начальник просить вас зробити чужу роботу і взяти на себе обов'язки, які не входять в
6 лайфхаков, які допоможуть налаштуватися на роботу після вихідних
© LightFieldStudios/IStock Вихідні пролетіли, а ви не встигли налаштуватися на робочий тиждень? Так буває, проте слід навчитися розділяти роботу і відпочинок, підходячи з
4 способи, які допоможуть не вигоряти на роботі
© Alice Heiman/Flickr Вигорання працівників може стати серйозною проблемою для будь-якого бізнесу. Зниження продуктивності праці впливає не тільки на колектив в цілому