4 способи, які допоможуть не вигоряти на роботі
29.05.2019 794 0 newsdaily.org.ua

4 способи, які допоможуть не вигоряти на роботі

В закладки

4 способи, які допоможуть не вигоряти на роботі

© Alice Heiman/Flickr

Вигорання працівників може стати серйозною проблемою для будь-якого бізнесу. Зниження продуктивності праці впливає не тільки на колектив в цілому (зазвичай вигоряння заразливе, якщо вигоріла одна людина – вигорить і інший), але і на фінансах компанії.

На сьогоднішній день існує безліч технологій, які допомагають контролювати цей процес і запобігти емоційне виснаження. Якщо керівники їх не застосовують, а використовують старі традиційні засоби, то в результаті це лише погіршить ситуацію, а не виправить її.

Редакція Newsdaily.org.ua хотіла б розповісти про способи, завдяки яким ваші співробітники не вигорять на роботі, а також про те, чому це так важливо.

Чому це так важливо?

© Alice Heiman/Flickr

Часто керівники згадують про те, як важливо благополуччя і комфорт підлеглих, коли це негативно відбивається на результаті праці. Вигоряння може виникнути із-за високого навантаження і постійного стресу на робочому місці, або навпаки – через «затишшя», відсутність роботи і розвитку.

Важливо знайти необхідний баланс, щоб усі працівники були щасливі і продуктивні одночасно. Бувають ситуації, коли самі технології стають причиною вигоряння, оскільки вони є навіть вдома: і, коли чоловік приходить додому, він не «відключається», може продовжити роботу і в підсумку вигоріти. Але якщо керувати технологіями правильно, то вони можуть принести користь і навіть запобігти виснаження співробітників.

Читайте також: Небанальні способи спонукати боса підтримати вашу ідею

Які існують способи запобігання вигоряння?

© Free Images/Flickr

Створіть віддалені робочі місця

В наш час плинність кадрів стає досить поширеним явищем, яке ніяк не можна ігнорувати. Тому багато хто починає шукати віддалених працівників – тих, хто буде працювати вдома. Зазвичай це позитивно позначається на продуктивності, а також скорочує кількість часу, який витрачається даремно: немає необхідності їздити на роботу, чекати людей, скликаючи їх на збори, адже можна провести його в режимі онлайн.

Удоскональте порядок складання розкладу співробітників

Якщо буде відсутній порядок в цьому питанні, то ні менеджери, ні керівники не зможуть зібрати працівників, наприклад, на якусь важливу зустріч. Її доведеться скасувати або перенести з-за того, що якогось співробітника немає на робочому місці: він у відрядженні і т. д. Використання електронних календарів може допомогти менеджеру бути в курсі всіх «пересувань» працівника, знати, на кому лежить та чи інша задача. Адже якщо ніхто не буде стежити за розкладом співробітників, це викличе додатковий стрес для менеджерів, від яких керівники вимагають скликати колектив.

Читайте також: 5 лайфхаков, які поліпшать співпрацю вашої команди

Контролюйте стан ваших співробітників

© mohamed_hassan/Pixabay

Краще буде, якщо ви дізнаєтеся про можливе вигорянні до того, як стане занадто пізно. Турбота про працівників – важливий аспект, якому мало хто приділяє належну увагу. Відділ кадрів у цьому допоможуть співробітникам. Наприклад, вони можуть переписуватися в корпоративному месенджері Slack, де кожен буде мати можливість розповісти менеджера про свою проблему, якщо вона виникне, підтримувати зв'язок з ним. Можна також іноді заохочувати працівників і покращувати їх самопочуття – надавати їм бонуси у вигляді фітнес-трекерів, проводити ті або інші заходи, спрямовані на підвищення ефективності роботи команди.

Приділіть увагу управління людським капіталом

Коли працівник відсутній (у відпустці/хворіє тощо), потрібно правильно розподілити роботу між іншими членами колективу. Завдяки управління людським капіталом можна буде легко перерозподіляти робочі навантаження, бачити, хто з працівників виконує понаднормову роботу. Якщо графік роботи буде більш передбачуваним, працівники не будуть відчувати стрес – що вплине на зростання продуктивності праці. Кожен бізнесмен повинен розуміти, що людський капітал – це основа успішного розвитку його компанії, тому потрібно ретельно зважувати всі кадрові процеси, щоб запобігти вигоряння.

Читайте також: 5 важливих порад для кращої продуктивності

5 видів завдань, які важливо делегувати
5 видів завдань, які важливо делегувати
5 видів завдань, які важливо делегувати
03.06.19 Поради про саморозвиток
© Rhys Morgan/Flickr Яким би всесильним керівник себе не вважав, настають моменти, коли він навіть фізично не може виконати абсолютно всі завдання. У такому разі їх
Корисна стратегія для досягнення цілей, яка допоможе не вигоряти на роботі
© LightFieldStudios/IStock На шляху до заповітної мрії більшість людей стикаються з неминучими труднощами. Сьогодні ми розповімо вам про дієвої стратегії для досягнення
Синдром хронічної втоми: що робити, якщо емоційно перегорів
© energepic.com/Pexels Синдром емоційного вигорання може спіткати кожного, можливо, ви вже зіткнулися з ним. Симптоми у кожної людини різні, але результат один – фізичне
Як не стати жертвою емоційного вигоряння в спорті і продовжити тренуватися
©Pixabay/Pexels Перші кроки до ідеального тіла зроблені – абонемент в тренажерний зал придбаний, регулярність занять встановлена, режим дня, харчування... Але чогось не
20 ознак, що вас можуть звільнити з роботи
20 ознак, що вас можуть звільнити з роботи
20 ознак, що вас можуть звільнити з роботи
30.03.19 Поради про саморозвиток
© Moose Photos/Pexels Втрата робочого місця – це страшний сон для більшості людей. Особливо це стосується працівників, які не перший рік працюють в компанії, і не
Чому ми напружені на роботі і як позбутися цього, — поради на кожен день
© g-stockstudio/IStock Почуття стресу здається стандартом на сучасному робочому місці. Згідно з нашим недавнім доповідей, 94% працівників відчувають певний рівень