Кращі види танців, на які варто записатися жінкам після 40 років
18.04.2019 2 662 0 newsdaily.org.ua

Кращі види танців, на які варто записатися жінкам після 40 років

В закладки

Кращі види танців, на які варто записатися жінкам після 40 років

Я багато разів чула фразу, що «в 40 років життя тільки починається». Раніше вона у мене викликала зі зрозумілих причин, посмішку. Мені здавалося, що якась там життя, якщо це вже майже кінець. Однак, чим ближче я до цієї дати, тим легше я переношу своє своє природне старіння. Добре все обміркувавши зараз, ця фраза викликає у мене тільки радісну посмішку.

Життя починається тоді, коли ви цього всерйоз захочете. І в 40, і в 50, і в 60, так і в 70, думаю. А що щодо фізичного здоров'я, ніколи не пізно зайнятися собою. Кращим варіантом почати знайомитися зі спортом після 40 будуть танці. Так і завсідникам спортзалів також буде корисно розбавити свою фітнес-рутину захоплюючими заняттями.

Наведу вам кращі види танців, на які варто записатися після 40 років жінкам.

Вміст матеріалу

1. Зумба

© JackF/iStock

Зумба – це веселий і простий спосіб спалювати калорії. Крім того, коли тіло здійснює танцювальні рухи, воно менше втомлюється, хоча і витрачаються сотні калорій. Така особливість зумбі зробила його всесвітньо популярним методом тренування. Зумба – це барабанні ритми та латиноамериканські танці, аеробіка і позитивна енергетика.

У зумбе немає нудних повторень, на відміну, від інших видів аеробіки, а також складних рухів. А найважливіше – таке тренування не має вікових обмежень, тому і підходить навіть для жінок від 40 років.

Зумба не терпить обмежень, нею можна займатися людям будь-якого віку, чоловікам і жінкам з будь-якими здібностями і навичками. Всі хореографічні рухи прості і зрозумілі.

Переваги зумбі

Зумба — це молодий напрям у фітнесі. У світі програма існує всього 12-15 років, в Україні— не більше 5. Її унікальність в тому, що дозволити собі займатися зумбой можуть люди, які завжди хотіли танцювати, але з якоїсь причини не танцювали. Ось головні вигоди:

 • Руху не складні і їх під силу освоїти новачкам. Не важливо займалися раніше танцями або іншими видами фізичної активності. Навіть якщо до цього просто лежали на канапі — зможете навчитися зумбе.
 • Запальні ритми латиноамериканських танців, хіп-хопу, мелодій Африки і Індії не дадуть занудьгувати і ви не тільки будете спалювати калорії, але і зарядитесь позитивом і енергією.
 • Зумба підходить усім. Їй можна займатися і дітям і дорослим, є спеціально розроблені тренування для літніх людей і людей з обмеженими можливостями. Деякі напрямки пропонують тренування у воді, тренування з гантелями або степ-платформою.
 • В ході тренування опрацьовуються різні групи м'язів.
 • Якщо соромитеся йти в спортзал в групу, то можна почати тренуватися вдома використовуючи відео уроки.
 • Відсутність якихось жорстких вимог до точного виконання рухів, що зменшить хвилювання і дозволить отримати задоволення від занять.
 • Позитивна атмосфера на тренуванні допоможе підвищити самооцінку, зменшує стрес і напруження.
 • Велика різноманітність рухів з різних танцювальних напрямків-від хіп-хопу до сальси і меренги, не дозволить нудьгувати і дозволить опрацювати різні групи м'язів.

2. Латинські танці

© edwardolive/iStock

Самба, румба, ча-ча-ча, джайв і пасодобль – ось вони, хвилюючі і захоплюючі латиноамериканські танці бальної програми, дуже енергійні, емоційні та ритмічні, повні пристрасті і запалу. Латиноамериканські танці відомі своєю запальністю, імпульсивністю і позитивом. Заняття складаються з трьох частин:

 1. Розминка — напівкругові обертання головою, стегнами, кругові рухи плечима тощо.
 2. Основна частина — розучування рухів і їх постійне повторення.
 3. Заминка — зазвичай статичні вправи на розтяжку і танцювальні рухи в повільному темпі.

Цей вид тренувань ідеальний для енергійних і емоційних людей. Він втілює в собі запальний ритм і чіткість рухів. Латиноамериканські танці також відмінний спосіб підігріти відносини в парі або завести нові знайомства.

Переваги латинських танців

Танцювати їх завжди тільки задоволення, тому що латиноамериканські танці розкріпачують, змушують нас вийти з себе-звичного і зробити щось сумасбродное і ніколи не випробуване. Ось переваги навчання латиноамериканським танцям:

 • Вчитися танцювати латиноамериканські танці – це окреме задоволення, і під керівництвом досвідчених викладачів цей процес проходить весело і продуктивно. Заняття побудовані таким чином, що на кожному з них розбирається один танець, і в рамках заняття педагоги акцентують увагу на тому, який характер танцю і яким чином передати його за допомогою пластики, а також яким стан наповнити себе, щоб відповідати музиці.
 • Латиноамериканські танці в порівнянні з іншими танцями мають один незаперечний плюс– вони вже багато років тримається на піку моди, і в дуже багатьох клубах і барах щотижня влаштовуються латино-вечірки, де можна продемонструвати власну майстерність, подивитися на інших танцюристів і приємно провести час в оточенні танцювальних однодумців.
 • Фігури танців і базові кроки досить прості. Вже через деякий час ви зможете вільно танцювати на вечірках і дискотеках, зриваючи оплески і отримуючи заслужені компліменти.
 • У процесі навчання латиноамериканським танцям вивільняється величезна кількість позитивної енергії. Зайві калорії також йдуть миттєво – в латиноамериканських танцях дуже багато енергійних рухів, допомагають дівчатам і жінкам зберігати чудову фігуру і тримати м'язи в тонусі.
 • Віртуозне володіння технікою зваблювання – одна з складових латиноамериканських танців. У кожному з них є свій сюжет, разыгрывающийся між чоловіком і жінкою, і кожна пара читає і трактує його по-своєму, але при цьому залишає основну лінію танцю в початковому варіанті.
 • Танцюристів вчать сприймати себе і свою привабливість як факт, не соромитися цього і отримувати задоволення від уваги до власної персони. Природно, на уроках танців все це стосується лише руху і самих танців, але та легкість руху і спілкування, яка виробляється у студентів під час навчання латиноамериканським танцям, переходить і в звичайне життя, роблячи її більш цікавою і насиченою.

3. Танці на пілоні

© yacobchuk/iStock

Танці на жердині (пілоні) давно перестали бути синонімом стриптизу. В даний час все більше набуває поширення саме як вид спорту. Елементи в пол-денс побудовані таким чином, що в руху залучаються майже всі м'язи тіла. По-цьому танець на пілоні для жінок після 40 років може стати справжнім випробуванням тіла і духу. В рухах і елементах поєднуються як статичну, так і динамічну напругу м'язів, подібно тим, що відчувають гімнасти на кільцях або брусах. Так що пілон можна спокійно назвати гімнастичним снарядом, а poledance — напрямком увібрав у себе красу танцю і навантаження спорту.

Коли ви приймаєте рішення на користь танцю на пілоні, зріст, вага, вік, стать не важливі. Всі стереотипи, якими ми обростаємо протягом життя, всі ярлики, які старанно розвішуємо на оточуючих нас події і людей, намагаючись упорядкувати реальність, тільки зводять перешкоди між нами і тим, що ми хотіли б і могли досягти, стався до чогось м'якше, легше, простіше. Вам за 40, у вас двоє дітей і 15 кг, які заважають вибрати L в магазині одягу? Все одно. Танці на пілоні — лояльний і демократичний спорт.

Танець на пілоні — це плюс до впевненості в собі. В залі ви бачите своє відображення в дзеркалах. Вчіться не соромитися своїх недоліків, починаєте дружити зі своїм тілом, приймати себе і працювати над собою мотивовано і впевнено, усвідомлюєте свою привабливість і сексуальність. Боретеся зі страхами висоти, публічних виступів і сцени.

Переваги танців на пілоні

Безсумнівно, танці на пілоні мають безліч позитивних переваг:

 • З допомогою постійним занять на жердині можна значно поліпшити своє здоров'я. Такі тренування – прекрасна кардіонавантаження, дарує здоров'я вашого серця і збагачує кров, а як наслідок, всі тканини і органи киснем. Ще тренування на пілоні – хороша профілактика захворювань опорно-рухового апарату. Як відомо, остеохондроз – фірмова хвороба всіх офісних працівників, вимушених 8 годин сидіти за столом. Хребет також буде вдячний за надійний м'язовий корсет, який утворюється в результаті тренувань.
 • Ви станете стрункішими, з ретельно проробленими м'язами і без натяку на целюліт. При виконанні різних трюків, так чи інакше задіяні основні групи м'язів, а часом і такі, про існування яких раніше навіть і не здогадувалися.
 • Гарні танці для схуднення, але не тільки. Купуючи спокусливі форми, жінка автоматично знаходить упевненість в собі. А це хороший спосіб підняти самооцінку, розвити чуттєвість і розбити кілька чоловічих сердець.
 • Ще одним плюсом можна вважати те, що удосконалити своє тіло цілком реально без монотонних і відверто нудних занять в тренажерному залі. Адже ці тренування завжди динамічні та різноманітні.
 • Для новачків без видатної фізичної підготовки безсумнівним плюсом стане те, що в pole dance немає обмежень за цим критерієм. Також немає обмежень за вагою, віком або ступеня гнучкості. Шанси домогтися гарних результатів і пишатися собою є абсолютно у кожного.
 • Крім тіла варто подумати і про душі, а саме про те, як тренування впливають на психологічний стан. Життя в мегаполісі щедро присмачена стресами, але, дивна річ, заняття pole dance приводять нерви в порядок.

4. Боді-балет

© CraigRJD/iStock

Боді-балет — це вид фітнесу поєднує в собі елементи класичного танцю, вправи на розтяжку і гнучкість. Уроки початкового рівня розраховані навіть на жінок, які ніколи не займалися танцями.

Зараз заняття з боді-балету можна знайти практично в кожному фітнес-клубі, а тренери доступно і зрозуміло пояснять кожне хореографічне рух. Вправи з боді-балет спеціально адаптовані для любителів танцювального фітнесу, а тому всі вони корисні для наших м'язів і абсолютно не небезпечні для суглобів. Розумні навантаження, чудова музика, приємні і корисні вправи – все це є на боді-балеті.

Боді-балет покращує гнучкість хребта і суглобів, формує гарну поставу, вчить краще відчувати своє тіло і володіти ним на всі 100%, розвиває грацію і пластику. Вправи для струнких ніг допоможуть привести їх в порядок, підтягнути в потрібних місцях, зробити стегна і сідниці більш пружними і красивими, адже вони задіюються в рухах найбільше. Тренування зміцнюють м'язи живота, спини і рук.

Переваги боді-балету

Боді-балет вже сам по собі є перевагою. Повірте, що записавшись на заняття, ви абсолютно точно ніколи не пошкодуєте. Ось головні плюси боді-балету:

 • Ненаголошений характер навантаження. У фітнесі ви не будете стрибати зачаровують стрибки, і виконувати різні складні па. Ви станете присідати, відводити стегна в сторони і назад, і описувати кола ногами. Цього цілком достатньо, щоб отримати пружні стегна і сідниці, і для того, щоб зміцнити зв'язки. Деякі інструктори включають в програму легкі стрибки з ноги на ногу, але в більшості клубів боді балет нагадує пілатес, а не клас аеробіки з стрибками.
 • Можливість тренуватися з травмами хребта та порушеннями постави. Якщо записатися на звичайний урок без танцювальної складової, де ви будете працювати біля верстата, більшість травм в стадії ремісії і порушень постави не є проблемою. Тренуватися по цій системі можуть і ті, кому заборонена осьове навантаження на хребет з-за гриж і протрузій. З інструктором коштує обговорити набір обмежень, і те, які вправи варто робити, а які — ні. Звичайно, повинен мати допуск лікаря, але в цілому — це щадний вид фітнесу для хребта.
 • Можливість тренуватися з артритами і артрозами. Попередній пункт стосується і змін суглобів. Якщо людині показана ЛФК або інші види лікувальної гімнастики, ймовірно, він зможе тренуватися і по цій системі. Якщо ЛФК не показана, і рухливість обмежена, немає. Але у нескладних випадках, і при контрольованому запаленні займатися боді-балетом можна.
 • Можливість займатися для гіпертоніків. Багато страждають збільшеним тиском не можуть відвідувати звичайні аеробні класи з-за того, що тренування сильно «розганяють» пульс, а це сприяє підвищенню тиску, і виникнення загострень. Тренування під спокійну класичну музику в нормальному діапазоні пульсової зони не дозволяють отримати такий ефект, і тому є безпечними.
 • Є спеціальні класи для вагітних. Вони виключають вправи лежачи на животі, нахили вперед, різкі нахили і махи. Складаються такі уроки з неглибоких присідань, махов з невеликою амплітудою рухів корпусом, руками і розтяжки. Якщо вагітність протікає хороший, балет не може бути перешкодою для здорової жінки.
 • Немає обмеження за віком. Складно уявити вашу маму або бабусю стрибаючою степ? Та й не потрібно це зовсім, адже є ненаголошені фітнес-тренування під класичну музику, які служать відмінною профілактикою остеопорозу, варикозного розширення вен, і артрозних болю. Так що про боді-балеті обов'язково повинні дізнатися всі, хто старше 40 років.

5. Східні танці

© EdwardDerule/iStock

Це одне з найбільш сексуальних напрямків, яке допомагає продовжити молодість і привабливість жінки. Обов'язковими складовими східних танців є удари (різкі рухи стегнами) і вібрація в поєднанні з плавними хвилями, колами, вісімками. Тут важлива координація рухів. Весь танець повинен виглядати цілісно, заволодіваючи увагою глядача.

Ідеально підходить для вже сформованих жінок. На відміну від бігу підтюпцем або аеробіки, танець живота є щадним видом фізичної активності. Так, ви можете виконувати руху, не піддаючи коліна, гомілки та ступні великому навантаженні.

Переваги східних танців

Популярність танцю живота зараз перевершує всі межі. Так, школи і клуби, навчальні цього виду танцю, представлені в будь-якому провінційному місті, у великих мегаполісах. Ось позитивні моменти, які має танець живота:

 • Жінка стає сексуальніше, адже заняття танцем забезпечує струнку красиву фігуру, дає можливість красиво і пластично рухатись, живіт стає пружним, жінки сповнені привабливості і чарівності в очах чоловіків. Позитивний момент, що відзначається східними фахівцями, полягає в тому, що руху не носять випадковий характер і призводять до того, що в рухах танцю відкриваються сексуальні чакри жінок, сексуальні енергетичні центри.
 • Має оздоровчий аспект. У танці живота напружуються м'язи, які сильно запущені в повсякденному житті. Звернемо увагу на роботу шлунково-кишкового тракту, робота його помітно поліпшується. Сідничні м'язи і м'язи живота набагато міцніше, і це відразу помітно, адже шкіра набуває оригінальний елегантний зовнішній вигляд, а м'язи підтягуються, ніякого ознаки целюліту. А за рахунок величезного виплеску енергії і нормальної роботи ШЛУНКОВО-кишкового тракту багато жінки, дівчата отримують привабливу струнку фігуру і худнуть.
 • Позитивний вплив на психіку. Танець живота дозволяє жінці повноцінно розкритися, повірити у власні сили, свій неперевершений шарм і сильну привабливість. Жінка, що досягла високих успіхів у цьому танці, набагато сильніше і впевненіше в собі людина, у неї немислимий кар'єрне зростання. Особисте життя сповнена любові, адже чоловіки не пропускають повз струнку, дуже красиву, набагато сексуальну і впевнену в собі жінку.
 • Відкриття творчих здібностей, завдяки яким, жінки співають, малюють, танцюють професійно, пишуть вірші і прозу. Адже цей творчий дар живе в кожній людині, і розкривається завдяки танцю. Жінки стають самі собою, вихлюпують назовні все негативне, що ховалося в їх підсвідомості. Жінка стає справжньою, чарівною, красивою, сексуальною, яскравою, з родзинкою, з палаючим вогнем всередині і т. д.

Що потрібно купити для занять танцями?

© JackF/iStock

Той, хто займається танцями багато років знає про те, що для тренувань потрібна спеціальна одяг і взуття. Це основні складові, які потрібно правильно підібрати і купити. Важливо звертати на матеріали і зручність. Також на кожні заняття варто взяти з собою пляшку води і рушник. Одяг для танців повинна бути змінне, не приходьте відразу в неї на заняття. Наведу деякі рекомендації щодо необхідних речей для кожного виду танців.

1. Зумба

Вибір одягу для зумбі повинен орієнтуватися під образ людини. Хочете відчувати себе лідером танцполу, вибирайте одяг з настрою і комфорту! Ось деякі рекомендації:

 • Топи, майки, футболки — немає строго обмеження в крої.
 • Шорти, брюки, капрі — вільні, лосини еластично обтягуючі.
 • Робіть акцент на позитиві — яскравий принт, яскраві тони.
 • Нижня білизна має бути комфортним, з урахуванням інтенсивності та енергійності занять. Зверніть увагу на застібки, щоб не виникали затримки на уроці, поправляти бретельки буде ніколи.
 • Зумба вимагає вільного не скутого руху, отже, взуття вибирається по зручності. Можете купити кросівки з професійними амортизаторами або спеціальне взуття для аеробіки. Розмір повинен чітко збігатися зі стопою, не тиснути, не бовтатися. Зав'язки надійні, прості. Мозолі, які наб'ють з-за неправильного підбору, виведуть з тренувань на мінімум місяць.

2. Латинські танці

Заняття латиноамериканськими танцями тренують гнучкість, красиву поставу, роблячи фігуру стрункою і підтягнутою. Тому щоб відчути свою грацію і мати можливість спостерігати за рухами талії, жінкам варто вибирати обтягуючий еластичну одяг.

 • Віддайте перевагу якісним синтетичним матеріалам, які добре вбирають вологу і швидко сохнуть.
 • Бавовняні вироби для занять латиноамериканськими танцями не кращий варіант.
 • Жінки можуть одягти обтягуючі сукні або футболку з шортами або спідницею, для чоловіків передбачені еластичні жіночі і завужені брюки.
 • Не варто одягати короткі топи, в добре провітрюваному приміщенні можна застудитися.
 • Одяг для латиноамериканських танців може бути будь-якого кольору, але намагайтеся вибирати з приглушеною гами, не надто яскравою для зорового сприйняття. Найпрактичніші – коричневий і чорний кольори, які не потребують прання після кожного заняття.
 • Якщо ви плануєте серйозно займатися латиноамериканськими танцями, то слід подбати про спеціального взуття. Для новачків відмінно підійдуть чешки, в яких ногу можна ставити як зручно, не турбуючись про безпеку.

3. Танці на пілоні

Танці на пілоні пов'язані з серйозними фізичними навантаженнями, тому попередньо потрібно розігріти м'язи тіла, суглоби, розтягнути кожні зв'язки, які будуть брати участь у рухах. Для цього краще взяти таку одяг, що закриває все тіло, зберігаючи більше тепла. Тому для розминки використовуються довгі футболки, майки, гетри, лосини. Хороша розминка всіх задіяних у танцях зв'язок, суглобів і м'язів, дозволяє уникнути серйозних травм і розтягувань.

Ця ж одяг підійде і для основних занять. Після деякого часу, можете вибирати більш коротку і відкритий одяг, не боячись поранитись.

4. Боді-балет

Якихось єдиних вимог до балетної формі немає. Тут головне — уникати мішкуватою одягу: така буде сковувати рухи. Має сенс подбати і про взуття: м'які балетки для занять краще купувати в спеціалізованих магазинах. Також рекомендуємо покласти в сумку розігріваючу мазь і пластирі — вони напевно стануть в нагоді вам на перших заняттях, коли тіло буде звикати до нових навантажень.

5. Східні танці

Вам ніхто не забороняє одягнути на заняття етнічний східний наряд, але, якщо ви робите лише перші кроки в цьому мистецтві, воно вам не треба. Щотижня інтенсивних тренувань ваша фігура буде змінюватися і, приміром, той наряд, який ви купили місяць тому, вже вам не підійде. А це викинуті «на вітер» гроші.

Є ще одна причина, по якій фахівці не радять одягати екзотичні вбрання на тренування, — це труднощі для тренера, створювані нарядом, при роботі з вами. Тренер просто не зможе повноцінно відстежувати грамотність виконання вами рухів.

На тренування зі східних танців живота краще одягти що-небудь легке і, якщо говорити про гору, то, звичайно ж, з відкритим животом. Це можуть бути бриджі, спортивні, бажано обтягуючі штани, топіки, футболки і т. д.

По закінченню декількох тижнів тренувань, можна на заняттях одягати спеціальний пояс для танцю живота, прикрашений монетками.

Щодо взуття. Якщо зануритися в літературу з історії танців, то можна переконатися в тому, що в стародавні часи танцівниці танцювали взагалі без взуття. Бажано так робити і зараз. Але якщо у вас немає такої можливості, то рекомендуємо тренуватися взутими в чешки, босоніжки з тонкою підошвою, балетки або просто в шкарпетки з х/б тканини. Ні в якому разі не одягайте спортивне взуття або туфлі, так як в них не вийде правильно виконувати деякі рухи.

Неважливо скільки вам років, як ви виглядаєте, чим займаєтеся – головне бажання реалізувати себе в нових напрямках. Будь-яка жінка гідна краси, навіщо себе обмежувати?

13 чесних цитат про материнство від Холлі Беррі
©Women's Health Знаменита американська актриса Холлі Беррі є матір'ю двох дітей: її дочці 10 років, а синові 4 роки. Актриса не рідко ділиться зі світом своїми особистим
4 види аеробних танців з позитивним впливом на тіло
©aileyextension.com Безсумнівно, ви, як і всі, хочете залишатися в прекрасній фізичній формі і зберігати міцне здоров'я, чи не так? Однак монотонні, одноманітні
Материнство і друзі: вивчення підводних каменів
© GeorgeRudy/iStock Редактор популярного «мамского» ресурсу Motherly і мати двох дітей Крістін Скутелас розповіла, як це з-за постійних домашніх турбот практично втратити
Чому чоловікам і жінкам старше 40 років потрібно займатися йогою
© Ridofranz/IStock Важливість фізичної активності для здоров'я важко переоцінити. Але як бути тим, хто прийшов до цієї думки вже після 40 років, коли біг і силові
27 дурних і дивних, але дуже милих висловлювань дітей
Ми ніколи не втомимося слухати всі ті дивовижні і випадкові речі, які говорять діти. Деякі батьки щодня записують цитати своїх малюків. Перед вами 27 веселих, мудрих і
Який вид танцю не варто вибирати, якщо ви турбуєтеся про своє здоров'я
© iStock Останнім часом все більша кількість людей починає займатися зумбой – фітнес-програмою на основі латиноамериканських ритмів. Але не багато хто здогадуються про