Чому під час тренування я відчуваю біль: гід проблем і їх рішень
10.06.2019 146 0 newsdaily.org.ua

Чому під час тренування я відчуваю біль: гід проблем і їх рішень

В закладки

Чому під час тренування я відчуваю біль: гід проблем і їх рішень

Чи відчували ви коли-небудь біль після початку тренування або внаслідок надмірного фізичного навантаження? Хворобливі відчуття, які проявляються через день або два після заняття, можуть торкнутися будь-якого, незалежно від рівня підготовки. Далі ви дізнаєтеся про те, як впоратися з наслідками тренувань і запобігти появі болю.

Вміст матеріалу

Чому під час тренування болять м'язи

© Nathan Cowley/Pexels

NHS розповідають, що біль в м'язах після фізичної активності може виникнути, коли ви починаєте нову програму вправ, змінити режим тренувань або збільшуєте тривалість або інтенсивність звичайного заняття.

Коли м'язи повинні працювати старанніше, ніж вони звикли або іншим чином, вважається, що це викликає мікроскопічне ушкодження м'язових волокон, що призводить до хворобливих відчуттів.

Це може викликати тривогу у людей, які тільки починають займатися спортом. Доброю новиною є те, що болючість зменшиться, коли ваші м'язи звикнуть до навантаження.

Така реакція організму є частиною процесу адаптації, який призводить до більшої витривалості та сили у міру відновлення і нарощування м'язів.

Який вид діяльності може викликати біль у м'язах?

Будь-який рух, до якого ви не звикли, може викликати біль. Неприємні відчуття зазвичай тривають від 3 до 5 днів. Цей вид м'язової болю не слід плутати з будь болем, яку ви можете відчувати під час вправ, такої як гострий, раптовий і гострий біль від травми (наприклад, розтягнення зв'язок).

Як впоратися з болем у м'язах?

Немає стовідсоткового способу лікування. Трохи послабити симптоми можна за допомогою льоду, знеболюючого і масажу. Цей вид болю зазвичай не вимагає медичного втручання. Але вам слід звернутися до лікаря, якщо біль стає нестерпним, ви відчуваєте сильний набряк або сеча стає темною.

Як запобігти біль у м'язах?

Один з кращих способів запобігання болю — це поступове звикання до нових фізичних навантажень. Надання м'язам часу для адаптації до нових руху повинно допомогти мінімізувати болючість. Існує не так багато доказів того, що розігрів буде ефективним у запобіганні болю. Але тренування з розігрітими м'язами зменшать ваші шанси на травму і поліпшать ваші показники.

Можна продовжити тренуватися з болем в м'язах?

Ви можете займатися, хоча з самого початку вам може бути незручно. Болючість повинна зникнути, як тільки ваші м'язи нагріються. Неприємні відчуття швидше за все повернуться, коли ви завершите заняття.

Якщо вам важко виконувати фізичні вправи, ви можете відпочити, поки біль не пройде. В якості альтернативи, ви можете зосередитися на вправах для менш уражених м'язів, щоб дати час найбільш постраждалим групам м'язів відновитися.

Чому під час тренування болить живіт

© Bojan89/iStock

Найчастіше біль в животі під час тренування – це нормальне явище. Це може бути пов'язано з напруженням м'язів, які беруть участь у побудові преса.

Причини болю в животі під час тренування

Неприємні відчуття в області живота можуть проявитися після 12-24 годин – це означає, що відбувається процес відновлення м'язів. Якщо ви зіткнулися з дуже сильним болем, то причина може бути одним з наступних:

Прийом їжі перед заняттям. Для переварювання продуктів потрібно багато крові, а під час занять спортом може виникнути її недолік в черевній порожнині. З-за цього ви можете зіткнутися з блювотою і нудотою.

Відсутність розігріву. З-за відсутності розминки відбувається надмірне напруження м'язів, що в подальшому викликає больові відчуття.

Проблеми зі зв'язковим апаратом. Може виникнути пошкодження після швидкої ходьби, плавання або бігу. Виникають неприємні відчуття під діафрагмою.

Розтягування м'язів. Якщо ви занадто сильно пошкодили м'язи, то біль може виникати постійно. Пам'ятайте, що не можна відразу приступати до виконання складних вправ.

Внутрішня кровотеча. Це рідкісне явище, яке виникає у разі сильного падіння.

Проблеми з сечостатевої системою. З цією причиною найчастіше стикаються жінки. Якщо при бігу виникає біль внизу живота, можливо наявність таких захворювань, як андексит або ендометріоз.

Як впоратися з болем у животі

Якщо ви зіткнулися з болем в животі під час або після тренування, то ці способи допоможуть вам, як можна швидше повернутися до занять.

Масаж. Цей спосіб насичує м'язи киснем, розслаблює тканини і відновлює рухливість. Масаж покращує самопочуття.

Розтяжка. Цей метод підвищує еластичність м'язових тканин і знімає напругу. Завдяки розтяжці відбувається вивільнення пошкоджених клітин.

Сауна. Таким чином ви не тільки розслабите м'язи, але і позбавитеся від токсинів. Плюс сауна поліпшує кровообіг, що прискорює одужання.

Загартовування. Представлений спосіб підвищує імунітет і прискорює обмінні процеси. Також загартування допомагає швидше впоратися із зайвими сантиметрами.

Знеболюючі. Зверніть увагу на протизапальні препарати. До них відносяться: диклофенак, аспірин, парацетамол, нурофен і убупрофен.

Чому під час тренування болить голова

© LittleBee80/Pixabay

15 % опитаних розповіли, що хоч раз стикалися з головним болем під час пробіжки. Якщо у вас виникає біль після відвідування фітнес-центру, вам потрібно з'ясувати точну причину і розібратися з методами лікування.

Причини головного болю під час тренувань

М'язову напругу. Воно виникає з-за неправильного вибору техніки бігу або надмірного навантаження, що є стресом для організму.

Емоційне та фізичне перенапруження. Якщо ви переживаєте важкий життєвий період, то емоційна напруга в комплексі з фізичними навантаженнями може призвести до головного болю. Це відбувається через брак повітря та зневоднення.

Тиск. Під час виконання будь-якого типу фізичних навантажень виникає підвищення тиску. Це викликає не тільки головний біль, але і носові кровотечі. Навіть при невеликому відхиленні від норми виникають неприємні відчуття.

Зниження рівня цукру. Зменшення рівня глюкози в крові може привести до больових відчуттів.

Хвороба вух. У подібній ситуації біль виникає в області потилиці і горла. Також ви можете зіткнутися з закладанням вух.

Вегетосудинна дистонія. Порушення вегетативної та центральної нервових системах призводить до головного болю (можливо запаморочення).

Якщо ви зіткнулися з такими ознаками, то вам варто звернутися до лікаря:

• психічні порушення;
• розлад свідомості;
• інтенсивна біль;
• нудота;
• блювання;
• оніміння особи;
• оніміння тулуба.

Як справитися з головним болем

Основні правила, що допоможуть вам покращити ваш стан:

• відсутність стресових ситуацій;
• прийом їжі за дві години до тренування;
• відмова від алкоголю;
• відмова від куріння;
• відсутність переутомленности.

Що треба робити перед пробіжкою

Розминка. Покращує кровообіг і готує тіло до фізичних навантажень.

Пийте багато рідини. Це допоможе уникнути зневоднення. Вода насичує клітини киснем і збільшує продуктивність тренування.

Правильно дихати. Із-за зниженого кількості кисню може виникнути головний біль. Також це може викликати підвищеного тиску, що погіршує самопочуття.

Правильно харчуйтеся. Їжте більше продуктів, які містять калій, натрій, магній і кальцій. Подібна їжа нормалізує рівень електролітів.

Знеболюючі. Якщо біль не проходить, то прийміть знеболювальні засоби: цитрамон, анальгін, ібупрофен.

Також не забувайте виконати заминку і відпочити після тренування. Щоб розслабитися, прийміть ванну з морською сіллю і випийте трав'яний чай.

Читайте також Як прокачати руки, щоб носити одяг з відкритими плечима

Чому під час тренування болить у боці

©Liderina/IStock

Найчастіше біль виникає з-за надмірного навантаження. З цією проблемою стикаються, як новачки, так і досвідчені спортсмени. Неприємні відчуття виникають у тих, хто займається плаванням, верховою їздою і бігом.

Причини появи болю в боці під час тренувань

Більшість людей вважають, що біль виникає із-за прийому їжі і напоїв, особливо це стосується продуктів з підвищеним вмістом цукру.

Однією з причин є брак крові і кисню, які надходять в область діафрагми, саме призводить до больових відчуттів. Також фахівці вважають, що на самопочуття впливає напруга зв'язок в області живота. Зверніть увагу на свою поставу, це може стати одним з факторів, що впливають на ваше самопочуття.

Немає точних даних, що саме викликає біль у боці. Єдине, що ви можете зробити – це стежити за харчуванням і пройти медичне обстеження.

Чому під час тренування болять суглоби

© rawpixel.com/Pexels

Суглоби забезпечують рухливість під час пересування. Якщо навантаження стає занадто високою, то можуть виникнути больові відчуття. Також із-за надмірного навантаження відбувається стирання хрящових тканин.

Причини болю в колінах під час тренувань

Надмірні навантаження. Це призводить до швидкого зношування хрящів і в підсумку до стирання суглобів.

Помилки під час виконання вправ. Під час неправильного виконання збільшується навантаження, що призводить до перенапруження і болю в колінах.

Захворювання. Деякі захворювання викликають часті запалення. До них відносяться: артрит, артроз і т. п. З цими проблемами можуть зіткнутися не тільки літні, але й молоді люди.

Травми. Навіть якщо ви отримали травму кілька років тому, ви все одно можете зіткнутися з болем під час виконання складних вправ.

Як впоратися з болем у суглобах під час тренувань

Перш за все вам потрібно звернутися до лікаря, якщо ви страждає від артриту або від подібного захворювання. Лікар призначить вам препарати, які захищають суглоби від руйнування. Пам'ятайте, що всі ліки може підбирати тільки лікар. Також в деяких випадках призначаються фізіотерапевтичні процедури.

Якщо основна причина больових відчуттів – надмірні навантаження, то вам необхідно знизити час занять у спортзалі і змінити список вправ. Вибирайте навантаження, яка буде надавати мінімальний тиск на суглоби.

Якщо вас турбують наслідки травми, то це може говорити про те, що тканини не відновилися. Та прискорити процес їх відновлення можуть допомогти деякі препарати і процедури, що запускають регенерацію. Тож зверніться до лікаря і розкажіть про свою проблему, щоб він призначив ефективне лікування.

Не займайтеся в спортзалі кожен день і не відвідуйте кілька тренувань за одне відвідування фітнес-центру. Невеликі паузи між заняттями допоможуть вашим суглобам відновитися.

Також не забувайте про правильне харчування. Ваш раціон повинен складатися з продуктів, які містять омега-3. Зверніть увагу на рослинні масла і жирні види риби (сардини, тунець, лосось). Звичайно ж їжте продукти, що містять кальцій. До них відноситься молочна та кисломолочна їжа.

Тепер ви знаєте, чому під час тренування болять м'язи і суглоби. Ці поради допоможуть поліпшити ваше самопочуття і займатися в спортзалі без больових відчуттів.

Чому болять груди після місячних: причини, через які варто турбуватися
©soha.vn Хворобливі відчуття в грудях у жінок найчастіше пов'язані з менструальним циклом. Чому болять груди після місячних? Якщо вас хвилює це питання, то може
До якого лікаря йти, якщо болять суглоби: поради для здоров'я ніг
© Greyerbaby/Pixabay Коли у вас болить горло, ви знаєте, що потрібно піти до терапевта або ЛОРу. Але до якого лікаря йти, якщо болять суглоби? Якщо ви часто відчуваєте
Чому болять груди перед місячними: вивчаємо особливості організму
© PRImageFactory/iStock Якщо вас хвилює чому болять груди перед місячними, то вам необхідно звернути увагу на стан здоров'я. Але не панікуйте, це може бути своєрідний
Чому болить в боці праворуч при бігу і що робити, щоб біль минув
© grinvalds/iStock Чи знайома вам колючий біль, що з'являється під час бігу? Напевно, кожен відчував цю різку біль у боці. І неважливо, бігаєте ви на стадіоні або
Чому болять п'яти: причини і методи лікування
© catinsyrup/iStock Багато людей задаються питанням, чому болять п'яти. Біль зазвичай виникає під п'ятою або позаду неї, де ахіллове сухожилля з'єднується з п'ятковою
3 міфу про важливу розтяжці, які тільки все псують
© dima_sidelnikov/IStock Багато людей, що займаються спортом, вирішують виключити з тренування таку важливу річ, як розтяжка. Деякі вважають, що вона не приносить багато