Як підготуватися до свого першого походу в гори
31.03.2019 313 0 newsdaily.org.ua

Як підготуватися до свого першого походу в гори

В закладки

Як підготуватися до свого першого походу в гори

© mihtiander/iStock

Отже, ви вирішили піти в похід. Що далі? Як підготуватися до походу? Що з собою взяти? Сотні питань і так мало відповідей. Однак не варто надто перейматися, ми розповімо вам про найбільш важливих аспектах походу в плані підготовки.

Вміст матеріалу

Що взяти з собою в похід?

©andriano_cz/iStock

Немає нічого гірше, ніж проїхати кілька сотень кілометрів, а потім зрозуміти, що ви залишили щось важливе будинку, наприклад, пляшку з водою, мобільний телефон або теплу куртку. Редакція ТhoughtСo розповіла, що потрібно взяти з собою в похід. Будьте підготовленими.

1. Міцні черевики або інше взуття

Особливо, якщо ви йдете на більшу відстань, вам знадобляться взуття або конкретно черевики, які вам ідеально підходять. Похідні черевики з твердою підошвою краще всього підходять для пересіченій місцевості, а звичайні кросівки — для менш складних трас. Пам'ятайте, що перед похід взуття треба протестувати. Пройдіться кілька кілометрів пару раз і дізнайтеся, зручна на вас взуття.

2. Рюкзак

Рюкзак з модним поясом ідеальний. Він додатково прикріплюється до вашої талії, чим полегшує навантаження на плечі. Для додаткового комфорту шукайте рюкзак з ергономічними м'якими ременями.

3. Відповідна одяг

Завжди носіть одяг, відповідну для поточних (очікуваних) погодних умов. Легкі, дихаючі тканини, такі як бавовна і льон, ідеально підходять для теплої погоди. Синтетичні тканини, призначені для спортивної діяльності, найкраще підходять для вбирання вологи і підтримки сухості. Перевірте прогноз погоди, перш ніж йти в похід, і майте на увазі, що можуть швидко змінитися погодні умови.

4. Вода та/або спортивні напої

Навіть якщо ви не зайдете дуже далеко, ви ніколи не пошкодуєте, що у вас є пляшка води. Залишатися гідратованим необхідно навіть в самих коротких походах. Щоб підтримувати рівень електроліту, візьміть з собою спортивний напій або пакет порошку електроліту для змішування з водою. Ваше тіло подякує вас, коли ви дійдете до кінця стежки.

5. Харчування

Жування якийсь калорійної їжі — це відмінний спосіб відновити енергію і поліпшити настрій. Спробуйте шоколадні батончики, енергетичні батончики або кілька корисних для здоров'я продуктів, які легко зберігати в рюкзаку.

6. Путівник

Достовірний місцевий путівник завжди добре мати під рукою. Якщо є хоч найменший шанс загубитися, ви повинні взяти з собою карту і компас (і знати, як їх використовувати). Чим довше і довше ваш похід, тим важливіше ці інструменти.

7. Сонцезахисні окуляри і сонцезахисний крем

Повертатися додому з нерівним засмагою — це не найкраща ідея. Використовуйте сонцезахисний крем відповідного SPF, навіть якщо хмарно.

8. Важливі предмети для виживання

Аварійний свисток маленький, легкий і ефективний, коли ви знаходитесь в межах чутності інших людей. Сподіваюся, він вам ніколи не знадобиться, але, якщо несподіванка станеться, ви будете раді, що взяли свисток. Базові предмети першої допомоги теж підійдуть і стануть в нагоді, якщо вам коли-небудь знадобиться перев'язати подряпину або поріз.

Як закріпити палиці для походів?

© BartekSzewczyk/iStock

Похідні палиці знадобляться для багатьох речей, таких як перетин річок, дослідження глибини бруду і видалення перешкод з дороги. Деякі люди клянуться в тому, що вони допомагають підтримувати і врівноважувати вагу.

Якщо ви ходите зі старими лижними палицями або будь-які інші треккинговыми, які не згортаються, зменшуючись у розмірі, що ви будете тримати їх в руках до кінця походу. Але якщо ваші палиці для походів є складними, і ви можете скорочувати їх до прийнятної довжини, ви можете покласти їх на рюкзак або в нього, залишивши руки вільними до кінця походу.

Більшість рюкзаків мають спеціальні точки кріплення для кріплення трекінгових палиць. Редакція ТhoughtСo розповіла, як закріпити палиці для походів до рюкзака. Крім того, вивчіть кілька альтернативних варіантів на випадок, якщо ваш рюкзак не має спеціальних точок кріплення.

1. Закріплення палиці за допомогою спеціального кріплення в рюкзаку

Є хороші шанси, що десь на вашому похідному рюкзаку є кріплення трекінгового палиці у вигляді гумок. Повністю ослабте засувку і протягніть через неї ручку трекінгового палиці, направивши її вгору до верхньої частини рюкзака, як показано на фото нижче:

У кількох рюкзаків є кріплення для трекінгових палиць, які відкриваються і закриваються повністю, з невеликим гачком, утримує їх закритими. Якщо у вас є таке кріплення, просто відключіть кріплення, щоб відкрити його, покладіть палицю на місце (рукоятка повинна бути звернена вгору) і закрийте кріплення навколо палиці.

Що робити, якщо у вас немає такого кріплення? Давайте подивимося на деякі альтернативні заходи.

2. Трюк з боковим кишенею для кріплення похідних палиць

Якщо у вашого рюкзака немає точки кріплення і нижньої петлі для утримання похідних палиць, але у нього є бічний кишеню і бічні компресійні ремені, вам пощастило. Просто вставити кінці рукояток вниз в бічну кишеню, потім закріпіть компресійні ремені навколо корпусу палиць і міцно затисніть їх.

3. Закріплення палиць з допомогою ременів

Якщо у вашому рюкзаку немає бічних кишень, але є горизонтальні компресійні ремені, у вас все ще є варіанти закріплення похідних палиць. Ці ремені можуть бути в будь-якому місці на рюкзаку; вони не повинні бути з боків. Іноді у рюкзаків є слоти, які ви можете вставити свої власні компресійні ремені в різних точках, так що шукайте їх.

Послабити ремені, пропустіть через них палки (ручки вниз, кінці направлені вгору) і затягніть ремені навколо корпусів.

Очевидно, це працює, тільки якщо на ваших палицях є поглиблення або спеціальні дірки. У деяких випадках у палиць взагалі такого немає, або ви зняли їх і не взяли з собою в похід.

Якщо у вашому рюкзаку немає компресійних ременів, пошукайте патчі з двома слотами. Це місця де ви можете вставити свої власні компресійні ремені.

4. Закріплення палиць на верху рюкзака

Якщо у вашому рюкзаку немає спеціальної точки кріплення для трекінгових палиць, бічних кишень або компресійних ременів, все одно є просте, хоча й дещо незручне рішення. Просто покладіть палиці на верх вашого рюкзака і закріпіть їх.

Це працює приблизно так само, як і інші варіанти. Протолкніте палиці через верх великого відсіку, закрийте верхню частину рюкзака над ними і закріпіть його. Це не ідеальне рішення, тому що палиці будуть обмежувати ваш рух, наприклад, в лісі, але як альтернативу цей спосіб можна використовувати.

Як вибрати рюкзак для походу?

© Remains/iStock

Розміри похідних рюкзаків визначаються двома способами: внутрішнім об'ємом (скільки він може разом в кубічних см або літрах) і довжиною (або діапазоном довжин). Редакція ТhoughtСo розповіла, як вибрати ідеальний рюкзак для першого походу.

1. Виміряйте довжину рюкзака

Щоб з'ясувати довжину рюкзака, вам знадобиться гнучка вимірювальна стрічка і допомога друга. Попросіть свого друга відміряти на вас відстань від виступаючого виступу біля основи шиї до точки між стегнами. Ось такий довжини і повинен бути ваш рюкзак

2. Визначте вантажопідйомність рюкзака

Всі виробники вказують розмір в літрах або кубічних см (зазвичай обидва варіанти); але що це насправді означає?

Звичайно, ваш ідеальний розмір рюкзака буде змінюватись в залежності від ваших речей, які ви візьмете. Чим більше спорядження і припасів — тим більше повинен бути рюкзак.

Якщо ви сумніваєтеся, покладіть свій типовий похідний вантаж у кілька мішків з речами (щоб з ним було легко звертатися) і взяти його в місцевий магазин спорядження, щоб протестувати кілька упаковок. У більшості магазинів снастей є мішки з піском, якими ви можете заповнити пакет, щоб перевірити, як він відчуває себе під вагою — але це не вирішить проблему з розміром.

  • Денний туризм: від 8 до 30 літрів

Щоб уявити ці числа в перспективі: рюкзак об'ємом 8 л буде приблизно як шкільний рюкзак. Для невеликих походів він може і підійде, але для тривалих подорожей. У рюкзак 20-30 л повинно влізти все необхідне для денного туризму.

  • Нічні походи: від 40 до 50 літрів

В такі рюкзаки можуть вміститися додаткове спорядження і продукти харчування, які знадобляться на кілька днів.

  • Багатоденні походи: 50 літрів і вище

Багатоденна подорож задіє всі основні елементи ночівлі. Ваша палатка, спальний килимок, спальний мішок та система приготування їжі (включаючи плиту, каструлю (и), посуд і паливо) є самими великими предметами. Оскільки ви будете відсутні довше, вам знадобиться більше всього, що можна споживати чи використовувати будь-яким способом: більше палива, більше їжі і, можливо, більше шарів одягу.

Поради щодо вибору рюкзака

Одягайтеся так, як ніби ви збираєтеся в похід, коли йдете в магазин. Якщо пояс вашого рюкзака буде вас стискати або натирати у місці поясу ваших похідних штанів, то ви повинні знати про це заздалегідь.

  • Нехай продавець допоможе вам завантажити мішки з піском в рюкзак, щоб ви розуміли його вага і кінцевий обсяг,
  • Звертайте увагу на те, де ви відчуваєте вагу вантажу — переважна більшість ваги повинно приходити на ваші стегна, а не на плечі.
  • Використовуйте ремені на грудях, щоб знизити навантаження.
  • Не соромтеся просити про допомогу з розподілом ваги в рюкзаку.
  • Перевірте доступність кишень зверху рюкзака. Наприклад, ви можете зберігати там спрей від ведмедів або пляшку води. Доступ до них повинен бути незатруднителен.
  • Купіть додаткові кріплення і ремені.
5 порад, які придадуться мандрівникам
5 порад, які придадуться мандрівникам
5 порад, які придадуться мандрівникам
07.06.19 Поради про саморозвиток
© BartekSzewczyk/iStock Люди відправляються в похід з різних причин. Для когось це – спосіб зняти стрес. Для інших – поліпшити фізичну силу і зміцнити м'язи нижньої
9 порад для походу з собакою
Похід в гори з вашим чотириногим другом може стати одним з найяскравіших спогадів у житті. Невичерпна енергія собаки буде мотивувати вас йти далі, коли сил вже,
Корисні поради щодо вибору черевик для походу
@ Halfpoint/iStock Можна так нічого і не помітити навколо себе через натертих мозолів, вузьких або, навпаки, сильно вільних черевик. Подорож може надати просто тортурами.
Як підготуватися до походу: гід для тих, хто вперше відправляється
© BartekSzewczyk/iStock Похід – це звичайна прогулянка по лісі. Не можна просто встати з дивана і відправитися в шлях. Більшість треків мають нерівну поверхню, що
Як правильно харчуватися під час походу в гори
© NicoElNino/IStock Прогулянки, верхова їзда, катання на гірських велосипедах. Незалежно від того, який стиль відпочинку в горах ви обираєте, навіть на великій висоті
Головні правила туристичного етикету в поході
© rawpixel.com/Pexels Літо – це найкращий час, щоб насолодитися природою і пригодами. Гірський похід може забезпечити вас енергією і приємними спогадами на весь рік.