Як бігати з собакою: 6 порад, які обов'язково знадобляться
12.06.2019 159 0 newsdaily.org.ua

Як бігати з собакою: 6 порад, які обов'язково знадобляться

В закладки

Як бігати з собакою: 6 порад, які обов'язково знадобляться

© Pixabay/Pexels

Ви, напевно, вже знаєте, що біг — відмінне тренування для людей. Але вам відомо, що такі навантаження потрібні собакам? Так ви не тільки зробите себе і свого вихованця здоровіше, але і більше зблизитеся з ним. Не варто думати, що це дуже складно, вам достатньо пам'ятати про прості правила.

Далі ви дізнаєтеся, як бігати з собакою.

Greatist розповідають, як відмінно провести час зі своїм чотириногим другом і подолати разом безліч кілометрів.

1. Зверніться до ветеринара

© Burst/Pexels

Більшість собак можуть бігати на короткі відстані. Наприклад, мопси, бульдоги, а також дуже великі породи і собаки з надмірною вагою, фізично не підходять для довгих дистанцій.

Собаки з потенційними проблемами хребта (наприклад, такси) і з дисплазією кульшового суглоба (німецькі вівчарки) теж не зможуть бігати з вами. Оскільки здоров'я нашого вихованця – це найголовніше, обов'язково проконсультуйтеся з ветеринаром, перш ніж приступити до тренувань.

2. Починайте повільно

© Johann/Pexels

Після того, як ви почнете разом бігати, не вмикайте максимальну швидкість. Почніть з комбінації бігу і ходьби, поки ви не помітите, що витривалість собаки збільшується.

Спробуйте 5 хвилин розігріву, максимум 20 хвилин бігу, а потім 5 хвилин ходьби. Ви повинні переконатися, що ваш вихованець добре себе почуває.

3. Перевірте погоду

© Matthias Zomer/Pexels

Ми знаємо, що біг в жаркий день може бути дуже виснажливим. Собаки точно також важко переносять вплив палючого сонця. Тому бігайте рано вранці або ввечері. Якщо ви займаєтеся вночі, обов'язково надягайте світловідбиваючий механізм, щоб водії могли побачити вас. Завжди пробуйте тротуар, щоб дізнатися його температуру, так ви зможете уникнути опіку лап у собаки.

Читайте також Швидкісний політ: найшвидші птиці в світі

4. Захистіть лапи

© rawpixel.com/Pexels

На додаток до температурі, ви повинні бути уважні до поверхонь, по яких собаки бігають. Мало того, що бетон може бути занадто гарячим, він ще може травмувати суглоби і викликати роздратування на подушечках. Також зверніть увагу на гравій – він може призвести до пробивання лап. Найбезпечніші місця – пісок, земля і трава. Під час бігу, періодично зупиняйтеся і перевіряйте стан лап вихованця.

5. Слідкуйте за загальним станом здоров'я

© Svetozar Milashevich/Pexels

Важливо стежити за самопочуттям собаки. Якщо ви помітите, що ваш приятель відстає від вас, шукає тінь або намагається зупинитися і лягти, прийшов час сповільнити хід і відпочити. Важке дихання і проблеми з координацією – ознаки того, що потрібно звернутися до ветеринара.

6. Вода

© Pixabay/Pexels

Пити багато води важливо для вас і вашої собаки до, під час і після пробіжки. Вихованець повинен випити одну або дві миски води перед тренуванням. Не забудьте взяти з собою переносну ємність і пляшку води, щоб вас чотириногий друг міг відновити запас рідини.

Будьте кращим другом для свого собаки

Тепер ви знаєте, як бігати з собакою і розумієте, що це вимагає деяких зусиль. Але не забувайте, що собака – це ваш кращий друг і ви повинні стати надійною опорою для свого вихованця. Ви повинні розуміти, що тварини не можуть подбати про себе, тому ви повинні зробити це.

Біг з собакою: прості поради підготовки спільних тренувань
Young healthy girl running with outdoor her dog Як відомо, собака — друг людини. Якщо у вас вдома живе такий друг, тоді до вашого щоденного списку обов'язків додаються
8 причин, чому вам варто завести собаку
8 причин, чому вам варто завести собаку
8 причин, чому вам варто завести собаку
01.04.19 Поради про саморозвиток
©Halfpoint/iStock Собака — це не тільки друг людини, але і цілитель, хороший слухач і стимулятор фізичної активності! Редакція SUPER.UA рекомендує завести собаку, тому
9 порад для походу з собакою
Похід в гори з вашим чотириногим другом може стати одним з найяскравіших спогадів у житті. Невичерпна енергія собаки буде мотивувати вас йти далі, коли сил вже,
Музика під час пробіжки: всі за і проти
©beginogi.ru Музика під час бігу – явище звичне для багатьох бігунів, адже вона допомагає зарядитися бадьорістю і гарним настроєм. Але не можна скидати з рахунків і те,
Японці створили систему управління собакою з допомогою лазерів
© Halfpoint/iStock Люди покладаються на допомогу собак вже досить давно, використовуючи розум і відданість цих тварин. Але нещодавно вчені з Університету Тохоку (Японія)
Як змусити себе бігати і полюбити цей вид спорту
© sportpoint/iStock Хочете почати бігати вранці, але постійно відкладаєте це на потім? У нас є кілька порад, які змусять вас змінити свою думку. Представляємо вам