10 вагомих причин, чому зрілим жінкам потрібен силовий тренінг
04.05.2019 1 256 0 newsdaily.org.ua

10 вагомих причин, чому зрілим жінкам потрібен силовий тренінг

В закладки

10 вагомих причин, чому зрілим жінкам потрібен силовий тренінг

© luengo/IStock

Більшість жінок помічають, що після 40 років кожні 10 років починають набирати 4,5 кг. Але не всі розуміють, що при цьому вони втрачають м'язову масу. У цьому віці близько чверті втрати ваги – це м'язи. Кожен втрачений кілограм м'язової маси уповільнює метаболізм. Щоб запобігти цьому, потрібно звернути увагу на силовий тренінг. Womenfitness розповіли, чому зрілим жінкам варто включити цей вид тренування в своє життя.

Підтримання високої якості життя

© Wavebreakmedia/IStock

М'язи відповідальні за рух і ходьбу, а ці фактори безпосередньо пов'язані з тривалістю життя і її якістю.

Запобігання втрати кісткової маси

Втрата м'язів супроводжується втратою кісткової маси, що призводить до остеопенії, остеопорозу і збільшує ймовірність переломів. Підйом робочого ваги та вправи з еспандером допоможуть побудувати м'язову масу і запобігти пошкодження кісток. Також було доведено, що силове тренування з певною інтенсивністю може стимулювати ріст кісток. Якщо вас турбують кістки в певній частині тіла, потрібно виконувати вправи з м'язами, які до них відносяться.

Підтримка нормальної ваги тіла

©Wand_Prapan/Pexels

Втрата м'язів супроводжується зниженням швидкості метаболізму, що впливає на швидкість метаболізму і накопичення жиру. Простими словами, чим менше м'язів, тим менше спалюється калорій. Перевага силового тренінгу в тому, що він дозволяє спалити калорії без шкоди для м'язової маси. Крім того, після цього виду тренування ви спалите на 50% більше жиру під час сну, чим ви будете спалювати їх після інших видів тренування. Як бачимо, силовий тренінг допомагає підтримувати здорову вагу тіла і не повніти.

Профілактика захворювань

М'язи є найбільшим сховищем глікогену, а сильні м'язи покращують метаболізм глюкози, підвищуючи чутливість до інсуліну. Дослідження показують, що силові тренування корисні для профілактики і лікування діабету типу 2 та пов'язаних з ним проблем зі здоров'ям.

Усунення болю

© h3photography/Pexels

Силові тренування зменшують дискомфорт і біль з-за проблем, пов'язаних з попереком, артритом і фибромиалгией.

Підвищення функціональних здібностей

Силові вправи позитивно впливають на функціональні здібності людини, наприклад, збільшують швидкість ходьби, яка тісно пов'язана з довголіттям.

Поліпшення роботи серця

© andriano_cz/IStock

Силові вправа також, як і аеробне тренування, покращують здоров'я серцево-судинної системи за рахунок зниження артеріального тиску і підвищення рівня холестерину в крові (зниження «поганого» холестерину ЛПНЩ і збільшення «хорошого» холестерину ЛПВЩ).

Зниження ризику розвитку раку

Силовий тренінг прискорює проходження їжі через шлунково-кишкову систему, тим самим знижуючи ризик розвитку раку товстої кишки.

Управління стресом

©Poike/IStock

Силовий тренінг покращує настрій, запобігає розвитку депресії, підвищує самооцінку. Завдяки йому ви забудете про безсонні, зможете краще справлятися зі стресом і перестанете турбуватися через дрібниці.

Зниження ризику передчасної смерті

У більш сильних літніх людей ризик передчасної смерті (по будь-якої причини) нижче, ніж у тих, хто не займається спортом.

Силова тренування приносить користь не тільки фізичному здоров'ю, але і психічному. Влаштовуйте тренінг 3 рази в тиждень, будьте уважні і обережні при виконанні вправ. Краще буде, якщо ви запишіться до персонального тренера, який навчить вас методикою цього виду тренування.

Читайте також Тренер назвав 8 простих способів поліпшити поставу

3 вправи для розвитку сили і зміцнення м'язів
©undrey/IStock Коли часу на спортзал абсолютно не залишається, необхідно вдатися до ефективних домашніх тренувань. Greatist ділитися з вами трьома вправами для розвитку
Який спорт варто вибрати в 35, 45 і 55 років
© Wavebreakmedia/Pixabay Незважаючи на велике бажання схуднути і знову привести себе у форму, не кожному це вдається. Потрібно враховувати безліч факторів, у тому числі
3 тренування для поліпшення метаболізму
© SARINYAPINNGAM/IStock Для того, щоб схуднути, потрібно, щоб обмін речовин в організмі людини відбувається без яких-небудь порушень. Чим швидше ваш метаболізм, тим
Як розставити пріоритети між кардіо і силовими навантаженнями
© x-reflexnaja/iStock Існує поширена помилка: кардіо є основним каталізатором втрати жиру. Ви, напевно, не раз чули, що для того, щоб схуднути, потрібно почати бігати.
Детальний план силового тренування з гантелями для дівчат
© undrey/IStock Давно відомо, що тривалі кардионагрузки змушують тіло розщеплювати не тільки жирові відкладення, але й м'язи, тоді як наявність останніх як раз і
Як швидко і безпечно набрати вага: поради зворотного порядку
© Deagreez/iStock Багато говорять про те, як негативно впливає на здоров'я зайву вагу. Але насправді недостатній вагу – це так само небезпечно, як і ожиріння. Healthline