5 кроків на шляху до здорового життя
19.06.2019 531 0 newsdaily.org.ua

5 кроків на шляху до здорового життя

В закладки

5 кроків на шляху до здорового життя

©evgenyatamanenko/IStock

Швидкий темп сучасного життя часом не залишає часу на те, щоб задуматися про своє здоров'я, поки воно не дасть перший збій. Навчання, робота, турбота про дітей — все це поглинає нас, не даючи можливості зробити невелику паузу і пригадати від потреби власного організму. Давним-давно пора зупинитися і приділити хоч трохи уваги своєму фізичному і психічному здоров'ю. Ось п'ять способів, які допоможуть це зробити:

Знизити рівень стресу

© AntonioGuillem/IStock

Стрес та його наслідки для організму вже придбали масштаби епідемії по всьому світу. Проблеми з серцем, депресія, ожиріння, діабет — це далеко не повний перелік захворювань, пусковим механізмом розвитку яких часто стає короткочасний або стрес. Для того щоб як можна частіше відволікатися від своїх проблем, почніть займатися спортом, запишіться в гурток художнього мистецтва, медитуйте або знайдіть будь-яке інше хобі, здатне зробити вас щасливим.

Правильно розставити пріоритети

© StartupStockPhotos/Pixabay

У житті кожної сучасної людини присутня безліч дзвінків, зустрічей, обов'язків і можливостей, для реалізації яких просто не вистачає дня. Щоб не нервувати з приводу того, як все встигнути, треба просто сказати «ні» тим заняттям, в яких немає гострої потреби або які не принесуть вам користь. Простіше кажучи, потрібно частіше жити за принципом: «Я подумаю про це завтра чи післязавтра, і тоді у мене буде цілих два вільних дня».

Відмовитися від усіх шкідливих звичок

© Irina Kostenich/Pexels

Про шкідливість куріння та алкоголю знають навіть малі діти. Інша справа, що в реальності відмовитися від шкідливих звичок не так-то просто. Однак є чудовий вихід — фізичні вправи. У 2008 році британські вчені довели, що всього 10 хвилин занять спортом зменшують тягу до алкоголю. В той же час всього п'ять хвилин інтенсивного тренування допомагають затятому курцеві забути про чергову сигарету. Вся справа в тому, що під час фізичної активності тіло виробляє гормон щастя дофамін, який активно бореться з тривогою і роздратуванням, притаманними залежним від нікотину людям. Доведено, що спорт знижує тягу до нікотину на час до 50 хвилин, зменшуючи таким чином кількість викурених за день сигарет.

Припинити відволікатися

© marchmeena29/IStock

Соціальні мережі та електронна пошта — головні пожирачі часу сучасних людей. Величезні потоки інформації, що не припиняються навіть після роботи і перед сном, призводять до безсоння і підвищення концентрації гормонів стресу в крові. Введіть в звичку вимикати всі оповіщення, виходячи з офісу, і відключати Інтернет в телефоні перед сном — ви не зобов'язані бути онлайн 24 години на добу.

Ставити правильні цілі

© Creative-Family/iStock

Припустимо, ви вирішили з першого дня нового місяця різко перейти на здоровий спосіб життя: почати харчуватися тільки правильними продуктами, не їсти після 18:00 і ходити в спортзал три рази в тиждень. Перші десять днів ще так-сяк вийде дотримуватися цього плану, але дуже скоро ви помітите, що пізні повернення додому після роботи не дозволяють вечеряти вчасно, а велика кількість обов'язків заважає вам часто ходити в зал. Ви швидко розчаруєтеся, утвердитесь на думку, що ЗСЖ — це не для вас, і повернетеся до того, з чого починали.

Ось чому так важливо ставити маленькі цілі на певні відрізки часу. Якщо ви дуже багато сидите, в перший етап почніть виходити на вечірні прогулянки на 15-30 хвилин, і тільки через кілька тижнів, а то й місяць, підключайте біг і заняття на тренажерах. Те ж стосується і харчування: не потрібно різко викидати вміст свого холодильника. Почніть з правильного сніданку, потім беріть з собою на роботу здорові перекуси, а згодом придумайте, як бути з вечерею. Така тактика допоможе швидше звикнути до нового стилю життя і дійти до поставленої мети без зривів.

Чому 10 000 кроків на день корисні для вашого здоров'я
© GeorgeRudy/IStock Ми не раз чули про те, що потрібно щодня робити 10 тисяч кроків, щоб залишатися здоровим, молодим і худим. Але чому саме це кількість? «Батьком»
3 щоденні звички для більш здорового життя
3 щоденні звички для більш здорового життя
3 щоденні звички для більш здорового життя
06.04.19 Поради про саморозвиток
© zdenkam/IStock Не всі знають, що такі прості повсякденні заняття, як ходьба і спілкування з друзями можуть додати кілька додаткових років життя. В сучасних реаліях ці з
Достатньо проходити 10 000 кроків на день
© jacoblund/IStock Коли ви ведете підрахунок здійснюваних кроків у день, ви замислюєтеся: достатньо 10 тисяч, або це занадто багато? Mayoclinic пропонують дізнатися, як
Депресія у матерів впливає на імунний і психологічне здоров'я дитини
© AntonioGuillem/iStock Депресія у матері може надавати довгострокове вплив на її імунну систему і психологічне здоров'я. Крім того, вона впливає і на здоров'я дитини.
3 лайфхака, як легко і просто перейти на ЗСЖ
© mladensky/IStock Звикли перекладати турботу про себе в довгий ящик? Пора зрозуміти, що ніхто не несе відповідальність за ваше здоров'я, крім вас. Так, здоровий спосіб
Як знизити рівень стресу в житті всього в три кроки
© Poike/IStock Якщо ви живете в хронічному стані придушення або втомилися від життя, то вам терміново потрібні зміни. PsychCentral допомагають знизити рівень стресу за