7 дивних речей, які можуть стати причиною мігрені
31.05.2019 597 0 newsdaily.org.ua

7 дивних речей, які можуть стати причиною мігрені

В закладки

7 дивних речей, які можуть стати причиною мігрені

© SIphotography/IStock

Мігрень – це дуже неприємне неврологічне захворювання, яке супроводжується епізодами досить сильного головного болю. Серед інших симптомів можна виділити чутливість до світла, нудоту і навіть блювоту.

Лікарі досі не можуть пояснити механізм розвитку больового синдрому. На сьогодні відомо про існування генетичної схильності до мігрені. Також з упевненістю можна сказати, що біль можуть спровокувати стреси, алкоголь і яскраве світло. Але існують й інші, не настільки очевидні причини нападів мігрені. Ось найдивніші з них.

1. Гормональні протизаплідні препарати

Багато жінок підтверджують взаємозв'язок між прийомом протизаплідних таблеток і нападами мігрені. Це свідчить про те, що зміни у гормональному фоні є ще одним фактором, який впливає на виникнення болю. По всій видимості, це пов'язано з рівнем естрогену, оскільки жінки стикаються з мігренню набагато частіше.

© areeya_ann/IStock

2. Солоні продукти

Надмірне вживання солоних продуктів призводить до скупчення в організмі натрію і підвищення кров'яного тиску. Лікарі називають такий стан сприятливим для розвитку мігрені.

3. Витримані сири

Достовірно невідомо, чому вживання витриманих сирів призводить до головного болю. Лікарі вважають, що виною всьому речовина під назвою тирамін, яке міститься в цьому продукті. Варто зазначити, що цей взаємозв'язок спостерігається лише у невеликої частини пацієнтів.

© IgorDutina/IStock

Читайте також: 9 побічних ефектів гормональних контрацептивів, про які важливо знати

4. Штучні підсолоджувачі

Якщо у вас є схильність до мігрені, то постарайтеся уникати штучних підсолоджувачів. Справа в тому, що більшість з них знижують рівень серотоніну в крові. Дефіцит цього нейромедіатора запускає в організмі цілу ланцюгову реакцію, результатом якої є сильний головний біль.

5. Авіаперельоти

Багато пацієнтів скаржаться на раптові напади мігрені після тривалих перельотів. Лікарі пов'язують це з розладами добового біоритму при зміні часових поясів.

© pixabay.com

6. Зміни погоди

Різкі зміни погоди – одна з головних причин головного болю у людей, що страждають мігренню. Це ще один доказ того, що тиск є ключовим чинником у формуванні больового синдрому.

7. Пропуски прийомів їжі

Зміни в хімічному складі крові теж можуть запустити головний біль. Уникнути цього можна тільки завдяки строгому графіку харчування. Також пацієнтам не рекомендують використовувати занадто строгі дієти.

Читайте також: 14 несподіваних причин зневоднення організму

18 ознак головного болю, за якою ховається мігрень
© Poike/IStock Мігрень – це досить поширене неврологічне захворювання, яке проявляється сильним головним болем. Головна проблема полягає в тому, що більшість людей навіть
7 видів мігрені, які заважають вам жити
7 видів мігрені, які заважають вам жити
7 видів мігрені, які заважають вам жити
05.05.19 Поради про саморозвиток
© AntonioGuillem/IStock Багато хто з нас відчували якусь форму пульсуючої, незручною і відволікає болю в голові. Всесвітня організація охорони здоров'я відзначає, що
Вчені з'ясували, чому жінки частіше страждають від мігрені
© AntonioGuillem/IStock Довгі роки медики не могли зрозуміти, чому жінки — особливо у репродуктивному віці — в три рази частіше за чоловіків страждають від мігрені, але
Які продукти варто включити в раціон, якщо ви страждаєте від мігрені
© Ryan Brady/Flickr Напевно, ви вже знаєте, що існують певні продукти, які здатні викликати мігрень, яка буде тривати годинами або навіть днями. Але, чи знаєте ви, що є
Кондиціонер, копчена їжа і тісний бюстгальтер: лікарі назвали неочевидні причини головного болю
© SIphotography/IStock Болісні головні болі можуть вражати несподівано і робити вас втомленими, непрацездатним і відчувати себе погано у всіх сенсах. Дослідження
Кращі і гірші продукти в моменти головних болів
©Free-Photos/Pixabay Якщо у вас болить голова, крім медикаментів, придивіться ще й до того, що ви їсте. Є продукти, які тільки посилюють біль, а є ті, які допомагають