7 видів мігрені, які заважають вам жити
05.05.2019 575 0 newsdaily.org.ua

7 видів мігрені, які заважають вам жити

В закладки

7 видів мігрені, які заважають вам жити

© AntonioGuillem/IStock

Багато хто з нас відчували якусь форму пульсуючої, незручною і відволікає болю в голові. Всесвітня організація охорони здоров'я відзначає, що майже кожна людина відчуває головний біль час від часу.

Хоча головні болі можна визначити, як біль «у будь-якій області голови», причина, тривалість та інтенсивність можуть змінюватись в залежності від її типу.

Редакція Newsdaily.org.ua розповість сьогодні про різних видах мігрені, які заважають нам жити.

© AntonioGuillem/IStock

1.Очна мігрень

Міжнародне товариство головного болю визначає мігрень сітківки як напади повністю оборотних і тимчасових проблем зору тільки одним оком. Симптоми можуть включати: спалахи світла, звані сцинтилляциями; сліпе пляма або часткова втрата зору; втрата зору в одному оці (сліпота)

Ці проблеми зору зазвичай виникають протягом години після головного болю. Іноді оптична мігрень безболісна. У безлічі людей, у яких є оптична мігрень, раніше був і інший тип головного болю.

Лікування:

Хоча цей тип мігрені може бути дуже лякає, така біль зазвичай нешкідлива і вирішується самостійно без ліків протягом 20-30 хвилин. Якщо ви справляєтеся з нею часто, уникайте потенційних тригерів мігрені, таких як занадто мало або занадто багато сну, стрес, пропуски або затримки прийому їжі, запахи, певні продукти і алкоголь.

2. Гемиплегическая мігрень

Гемиплегическая мігрень — рідкісна форма мігрені, яку часто плутають з інсультом. При цьому типі мігрені у людини можуть розвиватися неврологічні симптоми, включаючи слабкість на одній стороні тіла.

Цей тип мігрені частіше зустрічається у немовлят і дітей, ніж у дорослих, і його складно діагностувати із-за її складності.

Лікування:

Негайно зверніться до лікаря, так як симптоми головних болів цього типу можуть бути схожі на інсульт. Ваш доктор може призначити блокатор кальцієвих каналів, щоб зменшити кількість та серйозність майбутніх атак.

3. Мігрень з аурою

Цей тип мігрені зазвичай називався класичної мігренню, складною мігренню, фокальній мігренню. Вони зустрічаються у 10-30% людей, що страждають мігренню. Під час неї спостерігаються візуальні і сенсорні проблеми, дзвін у вухах, проблеми з переміщенням і промовою т. д.

Лікування:

Лікування може включати в себе ліки, такі як нестероїдні протизапальні препарати або блок периферичного нерва.

© AntonioGuillem/IStock

4. Менструальна мігрень.

Мігрені, пов'язані з менструацією, торкаються до 60 відсотків жінок, які відчувають якийсь тип мігрені. Вони можуть виникати до, під час або після менструації і під час овуляції. Вони можуть бути з аурою або без неї.

Лікування:

За пару днів до того, як ви очікуєте головний біль, прийміть якесь профілактичне ліки від мігрені і продовжуйте приймати його через 5 днів після менструації. Якщо ви не бачите результатів, спробуйте нестероїдні протизапальні препарати без рецепта або зверніться до лікаря.

5. Черевна мігрень

Такий біль може бути в животі у дітей з абдомінальним болем. Вона може бути помірною або тяжкою. Зазвичай біль знаходиться в середині живота, навколо пупка. При цьому, біль може бути не в цій конкретній області. Можуть бути просто неприємні відчуття в животі.

У дитини також може бути головний біль. Інші симптоми можуть включати відсутність апетиту, нудоту з або без нудоти і чутливість до світла або звуку.

Лікування:

Низька доза бета-блокаторів можуть допомогти в цій ситуації і зменшать частоту нападів в майбутньому.

© viitor technologies/Flickr

6. Вестибулярна мігрень

Більшість з нас знає про нудоті, блювоті, чутливості до світла і шуму. Але десь між 30 відсотками і 60 відсотками пацієнтів з мігренню також відчувають крайню чутливість до руху і запаморочення. Майже 20 відсотків цих пацієнтів також спостерігається серйозне запаморочення, яке може призвести до непритомних епізодами.

Лікування:

Ліки для цього типу головного болю аналогічні тим, які використовуються для інших типів мігрені. Вестибулярна мігрень також чутлива до продуктів, які викликають мігрень. Таким чином, ви можете запобігти або полегшити запаморочення та інші симптоми, внісши зміни в свій раціон. Оскільки ці мігрені можуть бути настільки виснажливими, ви і ваш лікар можете поговорити про прийняття профілактичних ліків.

7. Хронічна мігрень

Цей тип головного болю зазвичай називався комбінованої або змішаної головним болем, тому що він може мати ознаки мігрені і головного болю напруги. Його також іноді називають тяжку мігрень і може бути викликаний надмірним вживанням ліків.

Лікування:

У травні 2018 року Управління з контролю за ліками США схвалило новий клас препаратів для запобігання хронічної мігрені. Воно зменшує кількість мігрені у людей, які часто відчувають, але малоймовірно, що препарат повністю вилікує їх, тому його можна використовувати в поєднанні з іншими видами терапії. Інші методи лікування хронічної мігрені включають голковколювання, антисептичні препарати і масажі.

Вчені з'ясували, чому жінки частіше страждають від мігрені
© AntonioGuillem/IStock Довгі роки медики не могли зрозуміти, чому жінки — особливо у репродуктивному віці — в три рази частіше за чоловіків страждають від мігрені, але
18 ознак головного болю, за якою ховається мігрень
© Poike/IStock Мігрень – це досить поширене неврологічне захворювання, яке проявляється сильним головним болем. Головна проблема полягає в тому, що більшість людей навіть
5 видів головного болю і способи боротьби з ними
© AntonioGuillem/IStock Вкрай важливо визначити, якого типу головного болю ви схильні, щоб можна було призначити правильне лікування. В одному дослідженні 2004 року
Чому болить голова: причини виникнення та домашні методи лікування
© tommaso79/iStock Знаєте, яка найчастіша скарга на здоров'я? Головний біль! Більшість людей відчувають такий симптом періодично. І це не залежить від віку, статі, або
7 дивних речей, які можуть стати причиною мігрені
© SIphotography/IStock Мігрень – це дуже неприємне неврологічне захворювання, яке супроводжується епізодами досить сильного головного болю. Серед інших симптомів можна
Кондиціонер, копчена їжа і тісний бюстгальтер: лікарі назвали неочевидні причини головного болю
© SIphotography/IStock Болісні головні болі можуть вражати несподівано і робити вас втомленими, непрацездатним і відчувати себе погано у всіх сенсах. Дослідження