5 видів головного болю і способи боротьби з ними
05.05.2019 393 0 newsdaily.org.ua

5 видів головного болю і способи боротьби з ними

В закладки

5 видів головного болю і способи боротьби з ними

© AntonioGuillem/IStock

Вкрай важливо визначити, якого типу головного болю ви схильні, щоб можна було призначити правильне лікування. В одному дослідженні 2004 року говорилося, що 80% пацієнтів встановили у себе синусову головний біль, хоча не було відповідної інфекції. І дві третини цих пацієнтів висловили невдоволення ліками, які вони використовували для лікування головних болів з-за того, що вони не діяли. Health привів п'ять видів головних болів, визначивши які, ви напевно зможете позбутися від неприємних відчуттів.

© AntonioGuillem/IStock

1. Головний біль напруги

Це тупа і виснажлива біль, яка стягує голову зразок обруча. Часто виникає наприкінці робочого дня, коли болять потилицю, лоб або віскі, причому з обох сторін. Біль при цьому може переміщатися. Вона не така сильна, як мігрень, але іноді може супроводжуватися нудотою і навіть блювотою. Лікарські методи лікування, такі як аспірин, ібупрофен або ацетамінофен (тіленол), зазвичай достатні для лікування головних болів з напругою, які, на думку експертів, можуть бути викликані скороченням м'язів шиї і голови (в тому числі у відповідь на стрес).

2. Кластерна головний біль

Головні болі кластера зачіпають частіше у чоловіків, ніж жінок, і є періодичними головними болями, які свердлять і палять. Часто приходять вночі і супроводжуються відчуттям тиску в оці, яке доводить до сліз.

Причина кластерних головних болів достеменно невідома, але у них може бути генетична схильність. Точного ліки теж немає, але різні медикаменти можуть зменшити частоту і тривалість больових атак.

3. Синусний головний біль

Виникає при запаленні придаткових пазух носа – гайморит, синусит. Часто наслідок інфекції, адже синусний біль нерідко з'являється після грипу.

Головні болі з-за інфекції синуса можна лікувати антибіотиками, а також антигистаминами або протинабряковими засобами.

© viitor technologies/Flickr

4. Абузусная головний біль

Надмірне використання болезаспокійливих засобів для головних болів може, за іронією долі, призвести до постійних головних болів. Серед таких засобів можна виділити аспірин, ацетамінофен (тіленол) або ібупрофен (Motrin, Advil), а також відпускаються за рецептом ліки.

Одна з теорій полягає в тому, що вживання великої кількості ліків може призвести до переходу мозку в збуджений стан, викликавши більше головних болів. Щоб від таких болів позбутися, потрібно пройти курс детоксикації.

5. Мігрень

Мігрені обумовлені неврологічним розладом, що може розвиватися в сім'ях і визначається деякими критеріями:

  • Принаймні 5 попередніх епізодів головних болів були мігренню.
  • Біль тривав про 4-х до 72 годин.
  • Наявність принаймні 2-х з 4-х ознак: однобічний біль, пульсуючий біль, біль від помірної до важкої і біль, що заважає проводити рутинну діяльність.
  • Наявність принаймні одного наслідки: нудота і/або блювання, або, якщо вони відсутні, тоді чутливість до світла і звуку.

Також тривала мігрень може сприяти візуальних спотворень (таким як хвилясті лінії або сліпі плями) або оніміння руки.

Читайте також з аптечки варто обов'язково взяти з собою у відпустку

7 видів мігрені, які заважають вам жити
7 видів мігрені, які заважають вам жити
7 видів мігрені, які заважають вам жити
05.05.19 Поради про саморозвиток
© AntonioGuillem/IStock Багато хто з нас відчували якусь форму пульсуючої, незручною і відволікає болю в голові. Всесвітня організація охорони здоров'я відзначає, що
Чому болить голова: причини виникнення та домашні методи лікування
© tommaso79/iStock Знаєте, яка найчастіша скарга на здоров'я? Головний біль! Більшість людей відчувають такий симптом періодично. І це не залежить від віку, статі, або
Ніякої мігрені: домашні засоби від головного болю, які й справді працюють
© AntonioGuillem/IStock Головний біль – одна з тих неприємних проблем, які виникають в самий невідповідний момент. Звичайно, сучасні болезаспокійливі препарати діють
Кондиціонер, копчена їжа і тісний бюстгальтер: лікарі назвали неочевидні причини головного болю
© SIphotography/IStock Болісні головні болі можуть вражати несподівано і робити вас втомленими, непрацездатним і відчувати себе погано у всіх сенсах. Дослідження
18 ознак головного болю, за якою ховається мігрень
© Poike/IStock Мігрень – це досить поширене неврологічне захворювання, яке проявляється сильним головним болем. Головна проблема полягає в тому, що більшість людей навіть
Вчені з'ясували, чому жінки частіше страждають від мігрені
© AntonioGuillem/IStock Довгі роки медики не могли зрозуміти, чому жінки — особливо у репродуктивному віці — в три рази частіше за чоловіків страждають від мігрені, але