Як правильно дихати при бігу на довгі дистанції
23.04.2019 1 227 0 newsdaily.org.ua

Як правильно дихати при бігу на довгі дистанції

В закладки

Як правильно дихати при бігу на довгі дистанції

©william87/IStock

Біг допомагає підтримувати відмінну фізичну форму і міцне здоров'я, більше того, цей вид спорту доступний кожному. Біг на свіжому повітрі для багатьох набагато приємніше, ніж тренування в закритому приміщенні. Однак, якщо ви всерйоз вирішили цим зайнятися, вам необхідно врахувати кілька важливих аспектів, і основний з них – техніка дихання при бігу. Портал nur.kz розповідає, як правильно дихати при бігу на довгі дистанції.

Вміст матеріалу

Важливість правильного дихання при бігу

Аеробні навантаження передбачають регулярне надходження кисню до м'язів. Часті пробіжки на далекі відстані допоможуть вам розвинути витривалість, за рахунок збільшення мітохондрій. Мітохондрії виробляють енергію, завдяки розщеплення глікогену, глюкози, іони водню і жирових клітин. При чому, без надходження кисню цей процес неможливий. Саме тому, перш, ніж почати бігати на довгі дистанції, важливо навчитися правильно дихати.

Як правило, новачки не можуть довго бігати з-за малого розміру мітохондрій, недостатнього об'єму легень або слабкою серцево-судинної системи. Більш того, неправильне дихання і надмірна інтенсивність навантажень також може призвести до швидкої втрати сил.

Як правильно дихати під час бігу

Основна, але не єдина техніка дихання при бігу – це вдих носом і видих ротом. Крім цього існують і інші техніки, якими ви можете скористатися.

  • Ніс – ніс. Ця техніка дихання при бігу передбачає вдихи і видихи через ніс. З її допомогою пил і сміття не потраплять у ваші легені. Більш того, взимку ви будете застраховані від переохолодження.
  • Ніс – рот. Вдихаючи носом ви зможете убезпечити легені від холоду і пилу. При цьому, видихаючи ротом вуглекислий газ буде виводитися швидше.
  • Рот – рот. Ця методика хороша тим, що ви можете вдихати і видихати частіше, споживаючи при цьому більший об'єм повітря. Однак, захисту від забруднень в даному випадку немає. Щоб не захворіти, дихаючи ротом, потрібно притуляти язик до піднебіння.
  • Ніс + рот. Ця техніка користується популярністю серед просунутих спортсменів. Її суть полягає в тому, що вдихи і видихи відбуваються одночасно через рот і через ніс.

Крім правильної техніки також важливий ритм дихання. В ідеалі потрібно робити 45 дихальних циклів у хвилину. При цьому вам знадобитися 2 кроки на те, щоб зробити вдих і 2 кроки на те, щоб зробити видих.

Якщо ви тільки починаєте бігати, приділіть особливу увагу диханню. Дихайте правильно і рівномірно, дотримуючись оптимальну для вас інтенсивність. Не зловживайте навантаженнями і слухайте своє тіло.

Читайте також Скільки кроків потрібно проходити в день, щоб схуднути: висновки експертів

Як правильно дихати під час бігу, щоб не задихатися
©beginogi.ru Якщо ви регулярно виходьте на пробіжки, то напевно замислювалися, як правильно дихати під час бігу щоб не задихатися. Правильне дихання при бігу дуже
Як налаштувати правильне дихання, якщо ви зібралися бігти на довгу дистанцію
© Martinan/iStock Професійні бігуни знають, як дихати, але новачкам не так просто сконцентруватися на диханні при бігу. Важко контролювати процес, коли потрібно відразу
Як правильно бігати і дихати: техніка правильного спорту
© torwai/Pixabay Біг – відмінна альтернатива тренувань у залі. Погодьтеся, що може бути краще легкої пробіжки зранку? Біг допоможе схуднути, зміцнити здоров'я і надати
Як правильно дихати під час бігу, щоб не було задишки: 7 лайфхаков
© m-imagephotography/IStock Від дихання дуже багато залежить. Особливо при виконанні фізичних вправ. І неважливо, що саме ви вибрали: заняття в спортзалі, кроссфіт або ж
Чому болить в боці праворуч при бігу і що робити, щоб біль минув
© grinvalds/iStock Чи знайома вам колючий біль, що з'являється під час бігу? Напевно, кожен відчував цю різку біль у боці. І неважливо, бігаєте ви на стадіоні або
Як правильно дихати під час плавання: гід водного спорту
©SolisImages/iStock Глибоке і стабільне дихання при плаванні допомагає плавцю долати великі дистанції і показувати найкращі результати. Як відомо, водний спорт