4 способи зробити тренування менш напруженою
22.05.2019 44 0 newsdaily.org.ua

4 способи зробити тренування менш напруженою

В закладки

4 способи зробити тренування менш напруженою

© YakobchukOlena/iStock

Люди – крихкі і емоційні істоти, які легко можуть розплакатися через сумного фільму або зворушливого сюжету книги. Але коли справа доходить до занять спортом, ця м'якість куди-то зникає. Навіть дівчата починають працювати на повну силу, збільшувати серцевий ритм, нарощувати м'язи – робити все те, що дозволить їм спалити калорії і стати краще. Заняття спортом до поту знижує кров'яний тиск, вивільняє энфорфины, зміцнює імунну систему, покращує пам'ять, позбавляє від стресу і змушує вас почувати себе краще.

Але що якщо сама тренування змушує вас відчувати стрес? Ви турбуєтеся через те, що не отримали очікуваних результатів або просто перенапрягаетесь. Greatist радять переглянути свій підхід до заняття спортом і зосередитися на цих речах:

Використовуйте стрес у своїх інтересах

© Poike/IStock

Хоча хронічний стрес може завдати шкоди вашому розуму і тіла, короткостроковий стрес відмінно підходить для підвищення енергії і фокусування. Вплив невеликих доз стресу на мозок схоже на те, як вакцини впливають на імунну систему, – це робить нас сильнішими. Але важливо також і те, як ви реагуєте на цей стрес. Якщо ви будете пасивні і будете сидіти склавши руки, він може вас зруйнувати.

Фізична активність – це свого роду ліки від стресу. Якщо ви посварилися з кимось або зазнали невдачі на роботі, завітайте на пробіжку. Направте свій негатив і злість на те, щоб стати краще і сильніше. Ви здивуєтеся, але після пробіжки вам дійсно стане краще. Стрес перетвориться в прогрес.

Знайдіть тренування, яка буде вам подобатися

© Ridofranz/IStock

Якщо ви хочете досягти фітнес-цілей, ви повинні відчувати радість і задоволення від тренування. Якщо ви, приміром, ненавидите зумбу, чому ви все ще на неї ходите? Навіть якщо ви будете цілеспрямованими і станете сильно тиснути на себе, змушуючи стати краще, це не принесе користь вашому тілу. Тренування повинна вам подобатися. Дослідження показують, що дофамін у екстравертів і інтровертів виробляється з різних причин. Першим більше по душі соціальна взаємодія і зовнішня стимуляція (велоспорт спінінг, зумба), інтроверти ж віддають перевагу більш спокійну атмосферу (йога, тайчи).

Дайте вашому тілу те, що він хоче

© Gasper Guarrasi/Flickr

Вибирайте тренування, яка буде відрізнятися від звичайного вашого способу життя і пози, в якій ви перебуваєте більшу частину дня. Наприклад, якщо ви весь день сидите перед комп'ютером, а потім йдете кататися на велосипеді, ви ризикуєте погіршити хронічні проблеми – сутулість, болі в спині і стегнах. Замість цього виконуйте вправи, які не допустять м'язовий дисбаланс і змусять працювати інші частини вашого тіла.

Відмовтеся від використання технологій, якщо вони вас напружують

©Ridofranz/IStock

Деяким людям подобається використовувати технології під час тренування: вони їх мотивують прагнути до більшого. Але багато стають залежними від пристроїв і перестають прислухатися до власного тіла, забуваючи коригувати план тренування. Ця залежність призводить до постійного неспокою та хронічного стресу, що шкодить нашому здоров'ю та самопочуттю. І заняття спортом в таких умовах не може принести користь.

Коли люди зациклені на цифрах, це часто призводить до того, що вони допускають «перетрена», не помічають дискомфорту при виконанні тих чи інших вправ. А адже це може бути небезпечно для здоров'я.

Всі ми різні, і однієї формули для успіху в фітнесі немає. Будьте уважні до свого тіла, не займайтеся спортом, коли відчуваєте біль, адже це може призвести до травм. Тільки ви знаєте, що потрібно вам і вашому тілу. Вимкніть гаджети, насолоджуйтеся тренуванням, і тоді ви більше не матимете стрес від занять спортом.

Читайте також 5 вправ, які гарантовано позбавлять від стресу

Ефективні способи раз і назавжди полюбити тренування
© dima_sidelnikov/IStock Не всі в дитинстві були в захваті від уроку фізкультури. Незважаючи на те, що ми вже виросли і можемо самі вибирати собі хобі, варто визнати, що
Як музика після тренувань здатна вплинути на ваше відновлення, дослідження
©m-imagephotography/IStock Нове наукове дослідження встановило, що музика сприяє відновленню після занять спортом. Детальніше про це повідомляє портал myfitnesspal.
7 помилок в дієті, які заважають вам схуднути
© Shutterstock Коли справа доходить до схуднення, більшість людей роблять банальні помилки, які заважають їм здобути бажану фізичну форму. Сьогодні ми розповімо вам,
Корисна тренування, завдяки якій Холлі Беррі підтримує форму останні 10 років
© flickr Холлі Беррі вже багато років вражає всіх своїм тілом і фізичними здібностями. Допомагають їй так виглядати регулярні тренування, а саме — бокс. Бокс розвиває і
Як спалити більше калорій в спортзалі без додаткових вправ
©jacoblund/IStock Ви стали помічати, що 60-хвилинні тренування з помірною інтенсивністю не приносять результату, що ви важите стільки ж, скільки важили, коли тільки
7 помилок, з якими тренування буде неефективною
©jacoblund/IStock Якщо ви харчуєтеся правильно, займаєтеся спортом і ведете здоровий спосіб життя, а вага стоїть на місці і тіло не знаходить рельєф, ймовірно, ви