Як налаштувати правильне дихання, якщо ви зібралися бігти на довгу дистанцію
13.03.2019 1 136 0 newsdaily.org.ua

Як налаштувати правильне дихання, якщо ви зібралися бігти на довгу дистанцію

В закладки

Як налаштувати правильне дихання, якщо ви зібралися бігти на довгу дистанцію

© Martinan/iStock

Професійні бігуни знають, як дихати, але новачкам не так просто сконцентруватися на диханні при бігу. Важко контролювати процес, коли потрібно відразу стежити за постановкою корпусу і рук, правильним приземленням, а ще й правильно дихати. Біг виходить якимось штучним. І «кар'єра» бігуна закінчується, так і не розпочавшись. Варто пам'ятати, що біг повинен бути природним, тоді він принесе користь і емоційне задоволення.

Редакція Newsdaily.org.ua вирішила розповісти, як правильно налаштувати дихання під час бігу на довгі дистанції.

Що потрібно знати про диханні?

© SerrNovik/iStock

Головний сенс дихання під час бігу на довгі дистанції – постачання організму киснем. Коли ви дихайте ротом, дихальні органи отримують великий обсяг O2. Через ніс ж ви ставите менше повітря в легені, але зате він насичений і очищений. Добре буде вдихати кисень ніздрями, а видихати ротом. Але це тільки теорія. На практиці ж все справи йдуть інакше.

Виділяють три техніки дихання під час бігу на довгі дистанції:

  1. Носове служить своєрідним фільтром. Кисень потрапляє в легені чистий, вологий і теплий. Верхні дихальні шляхи не пересушується і не охолоджуються. Це особливо важливо, коли ви бігаєте взимку або в вітряну погоду. На фініші дистанції правильно дихати – носовий технікою.
  2. Вдих носом – видих через рот. У такому разі дихальна система також видаляється, не переохолоджується. До того ж видих ротом повністю очищає легені від вуглекислого газу. Подібне дихання зручно для початківців, коли ще не освоєно носова.
  3. Дихання ротом – забезпечує швидкий доступ кисню в дихальні шляхи. Але питання в тому, який туди потрапляє O2. Наприклад, під час холодів або сильного вітру таке дихання легко може стати причиною застуди.

Як треба правильно дихати?

© fizkes/iStock

Не починайте занадто швидко, входите в ритм бігу поступово. Дихальний ритм у кожного бігуна індивідуальний. На початку дистанції вам здасться, що ви захекались, але не перерывайте біг, дихання сама відновиться через хвилину-дві. Найважчий відрізок – це 1-й км. Коли вам необхідно знайти свій темп і швидкість бігу, і почати правильно дихати.

Буде добре узгодити ритм дихання зі швидкістю бігу. Наприклад, набирати повітря на 2 кроку, випускати на 3. Запам'ятайте, що видих завжди довше вдиху. Так легкі отримують більше кисню. При такому видиху зменшує ризик травмування м'язів, адже в цей час вони рефлекторно розслабляються. Ритмічне дихання рівномірно розподіляє навантаження на тіло і захищає організм від «бігового стресу».

Дихати необхідно глибоко, повністю звільняючи легені від O2 для нової порції. Ще 1-н варіант – видих повинен попадати по черзі то ліву, то праву ногу. Завжди починайте з ходьби, як тільки знайдете свій ритм, переходите до бігу.

Рекомендації

© Nattakorn Maneerat/IStock

Якщо ви помітили, що не можете дихати, зменшіть швидкість бігу. Не зупиняйтеся, продовжуйте бігти. Тоді ви зможете спокійно і рівно дихати через ніс. Якщо ж ви відчуваєте бажання вдихнути через рот, значить, організм відчуває кисневе голодування. Не відмовляйте йому в цьому. Подихайте ротом всього лише пару секунд, щоб збагатити легені киснем. Дуже добре, якщо ви бігаєте навколо озера або в лісі, де чисте повітря.

Читайте також 21-денний рецепт, як схуднути з допомогою бігу

Як правильно дихати під час бігу, щоб не задихатися
©beginogi.ru Якщо ви регулярно виходьте на пробіжки, то напевно замислювалися, як правильно дихати під час бігу щоб не задихатися. Правильне дихання при бігу дуже
Adidas випустила нові бігові кросівки DPR City Lights
© adidas.com Компанія adidas продовжує спортивну лінійку PureBOOST нової моделі кросівок DPR City Lights, яка покликана забезпечити безпеку ніг і максимальний комфорт під
Як правильно бігати і дихати: техніка правильного спорту
© torwai/Pixabay Біг – відмінна альтернатива тренувань у залі. Погодьтеся, що може бути краще легкої пробіжки зранку? Біг допоможе схуднути, зміцнити здоров'я і надати
Як правильно дихати при бігу на довгі дистанції
©william87/IStock Біг допомагає підтримувати відмінну фізичну форму і міцне здоров'я, більше того, цей вид спорту доступний кожному. Біг на свіжому повітрі для багатьох
Чому важливо стежити, як ви дихаєте під час тренування
© IStock Ви можете кидати собі виклик кожен раз, коли починаєте тренуватися, але для хорошого результату потрібно налаштувати свій організм так, щоб ваша продуктивність
Як правильно дихати під час бігу, щоб не було задишки: 7 лайфхаков
© m-imagephotography/IStock Від дихання дуже багато залежить. Особливо при виконанні фізичних вправ. І неважливо, що саме ви вибрали: заняття в спортзалі, кроссфіт або ж