4 звички, від яких варто відмовитися під час тренування
11.04.2019 106 0 newsdaily.org.ua

4 звички, від яких варто відмовитися під час тренування

В закладки

4 звички, від яких варто відмовитися під час тренування

© Pexels

Кожен погодиться з тим, що хоч якась тренування краще, ніж її повна відсутність. Однак вирушаючи в спортзал, пам'ятайте, що деякі фітнес-тренди виявляються не просто неефективними, але й небезпечними.

Ці чотири звички, на перший погляд виглядають нешкідливо, можуть завдати серйозної шкоди здоров'ю людей, що знаходяться в недостатньо хорошій фізичній формі:

Численні скручування заради красивого преса

@ fizkes/iStock

Давним-давно минули ті часи, коли тренери радили до «шоку» качати прес, щоб обзавестися плоским і рельєфним животом. Як виявилося, скручивния можуть послужити погану службу, якщо робити їх неправильно і недостатньо хорошій фізичній формі.

Вчені довели, що правильне харчування і звичайна кардіотренування (біг, заняття на велотренажері і інші) значно ефективніше спалюють жир в районі талії, ніж хитання преса.

«Коли хтось говорить мені, що робить 1000 скручувань в день, я бажаю йому, щоб він хоча б 10 з них робив правильно», — каже Астрід Свен, фітнес-тренер знаменитостей з Західного Голлівуду.

Вся справа в тому, що неправильне виконання цієї вправи може завдати шкоди попереку.

За словами Свен, замість нескінченних скручувань краще почати присідати з вагою, віджиматися і стояти в планці. Такі вправи на тлі загального зниження відсотка жиру в організмі дозволять набагато швидше побачити бажані кубики преса.

Легкі гантелі під час кардіотренування

© Livestrong.com

Під час занять у спортзалі відкладіть подалі ці смішні легкі гантелі і візьміться нарешті за нормальну вагу. Це дозволить вам не тільки прискорити метаболізм і спалити більше калорій під час тренування, але і змусить організм розщеплювати жири навіть після заняття.

«Єдиний спосіб привести тіло в тонус і наростити м'язи — це робити вправи з підняттям ваги в кількості 12-15 повторів в кілька підходів. Роблячи вправи з легкими гантелями, вам доведеться робити більше повторів, щоб відчути необхідне печіння в м'язах», — говорить фітнес-тренер Ребекка Гаан.

Також тренери не радять використовувати легкі гантелі, оскільки ви можете переплутати втому м'язів з втомою серцево-судинної системи.

До того ж занадто легкий вага може змусити новачків переоцінити свої можливості і навіть отримати травму через занадто швидкого виконання вправи.

Пристрасть до гарячої йоги

@ yoga/iStock

Бікрам-йога, або гаряча йога, набирає все більшу популярність по всьому світу. Її відмінність від звичайної йоги полягає в тому, що всі вправи виконуються в приміщенні, прогрітому до 40 градусів.

Фітнес-тренери не радять новачкам у світі спорту починати свої заняття з бікрам-йоги.

«З-за того, що ваше тіло прогрівається в жаркій кімнаті, ви не зможете зрозуміти межу своєї гнучкості і просто потягніть м'язи», — говорить Гаан.

До того ж у непідготовлених людей такі заняття можуть викликати напади нудоти і запаморочення.

Якщо ваша мета — гарненько пропотіти на тренуванні, знайте, що багато поту ще не означає, що ви спалили багато калорій.

Сліпа довіра до моніторів серцевого ритму

© Spree Wearables

Більшість відвідувачів тренажерних залів регулюють інтенсивність своїх тренувань згідно з показниками спеціальних датчиків, що контролюють частоту серцевих скорочень. Спортсмени намагаються перебувати в так званій червоній зоні (90-100% максимальної частоти), щоб спалювати як можна більше калорій. Однак Ребекка Гаан попереджає, що такі прилади часто помиляються, з-за чого люди або не допрацьовують або ж вичавлюють з себе останні соки, а потім втрачають свідомість. Замість моніторів краще орієнтуватися на власні відчуття: якщо ваше серце швидко б'ється, ви часто дихайте, але відчуваєте сили у м'язах, значить, заняття проходить як треба.

7 фактів, які допоможуть накачати кубики преса
@ fizkes/iStock Бажання «прокачати» прес особливо часто відвідує дівчат перед початком купального сезону. Дами налягають на скручування і штурмують в спортзалах
4 звички, які серйозно погіршують здоров'я
© demaerre/IStock Ранок – найважливіше час, який необхідно проводити правильно і продуктивно, задаючи потрібний настрій на цілий день. Однак, багато допускають помилки з
Вправи для талії, які тільки роблять її ширше
© LightFieldStudios/iStock Багато хто прагне схуднути і знайти ідеальну фігуру. В інтернеті зібрано чимало програм тренувань, які обіцяють швидкий результат. На жаль, є
Що буде, якщо качати прес кожен день – і чи потрібно це
© Nikolas_jkd/iStock Всі чоловіки і жінки хочуть домогтися рельєфу і прибрати жирок в області живота. Багато готові заради цієї мети качати прес кожен день. Але чи є
6 вправ для преса, які можна робити з партнером
© totalshape.com Вам набридло тренуватися в самоті? Давно хочете внести якісь позитивні зміни у свої фітнес-сесії? Ці шість вправ на прес з партнером змусять ваші м'язи
Фітнес звички, які шкодять вашій тренуванні
©Jacob Ammentorp Lund/IStock Якщо ваші виснажливі тренування не дають бажаного результату, ймовірно, ви робите поширені помилки як у спортзалі, так і за його межами.