Вітамін К як засіб проти старіння і симптоми його нестачі
01.03.2019 288 0 newsdaily.org.ua

Вітамін К як засіб проти старіння і симптоми його нестачі

В закладки

Вітамін К як засіб проти старіння і симптоми його нестачі

Вітамін До вельми необхідний для нашого здоров'я, однак дослідження показують, що люди часто відчувають у ньому недолік. Дієтолог Рік Хей стверджує, що вітамін К2 – необхідний помічник у боротьбі з втратою кісткової маси і за здоров'я серця. Також він перераховує різні переваги вітаміну і способи його отримання через раціон.

Впевнені, ви чули про вітаміни A, B, C, D і E. Але наступна буква алфавіту – це менш відоме поживна речовина, яка рідко згадується, але воно має важливе значення для здоров'я – вітамін К. Фактично, недавні клінічні дослідження показали, що прийом вітаміну K2 може допомогти зменшити втрату кісткової маси, якої страждають люди з віком, а також може поліпшити здоров'я серцево-судинної системи за рахунок зменшення артеріальної жорсткості.

Але переваги вітаміну К на цьому не закінчуються. Вітамін K2 також може допомогти запобігти втраті еластичності шкіри і зменшити варикозне розширення вен, що робить його несприйнятливим до віковим фактором.

У статті для Healthista її редактор Ганна Маги пояснює переваги цього недооціненого вітаміну і те, як він може допомогти старіння.

Що таке вітамін К?

Вітамін К являє собою жиророзчинний вітамін, який хороший для згортання крові і сприяє здоровому серцю, кісток та імунній системі.

Існують дві різні форми: вітамін К1, що міститься переважно в зелених листових овочах, таких як шпинат, капуста, брокколі і вітамін К2, які містяться в м'ясних, яйцях, молочних ферментованих продуктах, таких як квашена капуста (ферментированная соя) і деякі ферментовані сири і йогурти.

Основна роль вітаміну K1 полягає в забезпеченні адекватного згортання крові, тоді як вітамін К2 гарантує, що кальцій направляється в правильні області нашого організму.

Вітамін K2 активує білки, які допомагають переміщувати кальцій в кістки, що необхідно для міцності кістки, щільності і здоров'я кровообігу за допомогою регулювання кальцію. Він утримує кальцій, що переміщується через тіло, і допомагає в осадженні кальцію в кісткову масу, а не в артерії, які можуть викликати затвердіння.

Кому потрібен вітамін К?

У багатьох з нас дефіцит вітаміну К2. Фактично, дослідження популяцій, опубліковане в Nutrients Journal, показало, що нестача вітаміну K присутній майже у кожного з трьох учасників.

Було встановлено, що рівень нестачі вітаміну у літніх людей вище, але також у пацієнтів з високим кров'яним тиском, діабет типу 2, хронічним захворюванням нирок і серцево-судинними захворюваннями.

Низький рівень вітаміну К також може бути результатом поганої дієти, вживання алкоголю, просто старіння або прийому певних ліків. Фактично, в одному з досліджень було встановлено, що прийняття статинів (загальне ліки, що призначається для контролю холестерину), може призвести до виснаження рівнів K2 в організмі.

Більшість людей мають потребу в більшій кількості вітаміну K2, так як ми не отримуємо достатньої його кількості з нашого харчування, — говорить директор по здоровому харчуванню Ріки Хей. Більш того, погане травлення може погіршити стан дефіциту, пояснює Хей, оскільки для перетворення вітаміну K1 до K2 необхідні хороші бактерії кишечника. «Хороший рівень вітаміну К2 також необхідний для поглинання вітаміну D», — говорить Хей.

Які ознаки дефіциту вітаміну К?

«Смуток і кровотечу легко можуть сигналізувати про брак вітаміну К», — говорить Хей. «Інші ознаки можуть включати карієс, погане здоров'я ясен, слабкі кістки і проблеми з серцем, — пояснює він.

«Високе використання антибіотиків може призвести до поганого засвоєння вітаміну K2 з їжі, тому що це ставить під загрозу шлункові бактерії».

Статеве дозрівання і менопауза – ще одна ознака, коли вам потрібно більше вітаміну K2. В житті жінки існує певний час, яке вимагає збільшення або більш ефективного виробництва кальцію – статеве дозрівання і менопауза.

K2 в підлітковому віці може допомогти запобігти проблеми з кістками і серцево-судинними захворюваннями в подальшому житті. Літнім людям також може бути корисно приймати K2, оскільки вони мають підвищені ризики втрати щільності кісткової тканини, так і серцево-судинних ризиків для здоров'я.

Але вітамін К2 особливо важливий для жінок у постклімактеричному періоді, тому що зниження рівня гормонального естрогену може призвести до втрат до 20% їх кісткової щільності, що призводить до підвищеного ризику остеопорозу і переломів.

Омолоджуючий ефект вітаміну K2

Еластичність шкіри

Так само, як вітамін До запобігає кальцинирование артерій, вен і м'яких тканин, вітамін К2 може допомогти зупинити надлишок кальцію в эластине на шкірі. З цієї причини K2 може допомогти зберегти еластичність шкіри і запобігти появі зморшок.

Фактично, дослідження 2017 року показало, що жінки з великими зморшками також з більшою ймовірністю мають низьку щільність кісткової тканини. Більше того, інші дослідження показали, що у японських жінок менше шансів мати зморшки, ніж у жінок інших культур. Причина тому – традиційна їжа, отримана із ферментованих соєвих бобів і з високим вмістом вітаміну K2 в раціоні японських жінок.

Варикозні вени

Те ж саме діяння, яке робить вітамін К корисним для здоров'я кісток, також може зробити його корисним для людей з варикозним розширенням вен.

В той час, як дослідження людини все ще знаходяться на ранній стадії, ми знаємо, що вітамін К, необхідний для отримання метричного білка, який допомагає уникнути кальцифікації в артеріях. Цей же білок допомагає зупинити кальцифікацію у венах, так як кальцій, призначений для кісток, вводиться в кістки і тому не накопичується у венах і артеріях.

Попереднє дослідження, опубліковане в Journal of Vascular Research, показало, що вітамін K2 необхідний для запобігання та зменшення варикозного розширення вен.

Харчові джерела вітаміну K:

  • Твердий сир
  • М'який сир
  • Яєчний жовток
  • Масло
  • Куряча печінка
  • Салямі
  • Куряча грудка
  • Яловичий фарш

Потрібно приймати вітамін К?

Історично, вітамін К був проігнорований як харчова добавка, тому що вважалося, що в раціоні присутня його адекватну кількість.

Це дійсно справедливе твердження для вітаміну K1, але вітамін K2 часто має малий показник в організмі, особливо якщо ви не їсте багато продуктів тваринного походження або ферментованих продуктів.

Це може бути значними сучасним сільським господарством, а також холодильником, який, звичайно ж, має свої сильні сторони, але також запобігає природне бродіння їжі, яке природно перетворює вітамін K1 у вітамін K2.

Ваші травні бактерії можуть виконувати роботу з перетворення вітаміну K1 у вітамін K2, але це неефективно, і сучасні дієти ще більше зменшують ефективність нашої кишки, щоб здійснити це перетворення.

Але перш ніж приймати додаток, ви повинні звернутися до лікаря. Вітамін K2 може впливати на дії звичайних ліків, включаючи деякі антибіотики і прореживающие кров ліки, прийняті для високого кров'яного тиску.

Якщо у вас захворювання нирок або печінки, а також вагітність або годування груддю, варто перевіритися у лікаря для консультації щодо вживання вітаміну K2, — радить Хей.

Скільки вітаміну K2 нам потрібно?

Клінічні дослідження показують, що прийом 180 мг вітаміну K2 в трьох окремих дозах протягом дня може допомогти зменшити втрату кісткової маси і поліпшити серцево-судинну систему через зниження артеріальної жорсткості.

«Краще вживати вітамін К2 часто і невеликими порціями для кращого показника рівня кальцію в кости2», — вважає Хей. Також вона додає, що краще всього даний вітамін сприймається нашим організмом через оральне застосування у вигляді таблеток, так як вітамінні капсули, аерозолі та інші ліки – малоефективні.

Як зняти втому від зими з допомогою вітаміну D?
food high in vitamin D Навесні кожному загрожує авітаміноз, який проявляється не тільки у не зовсім презентабельному зовнішньому вигляді, але і втоми, яка руйнує всі
Як зрозуміти, що вам не вистачає вітаміну B12, і чому це небезпечно
© NatchaS/iStock B12, також відомий як кобаламін, це необхідний вітамін для людського організму, який він не може виробляти самостійно. Найбільша його кількість
Додавання вітаміну D в меню не покращує здоров'я кісток, дослідження
© gaetano28/Pixabay Добавки вітаміну D не покращують мінеральну щільність кісток. Нове дослідження говорить про те, що цей вітамін не запобігають переломи або інші
Який оптимальний денний прийом вітаміну C і потрібні додаткові вітаміни
© HandmadePictures/iStock Протягом багатьох років рекомендована добова доза вітамінів складалася для запобігання їх дефіциту. Наприклад, вітамін С в недостатній
В якій їжі насправді є вітаміни
© Tijana87/iStock Вітаміни – дуже важливі для здоров'я і міцного імунітету речовини, тому будь раціон повинен включати в себе продукти з їх високим вмістом. В різних
Які вітаміни пити для росту волосся: гід аптечних препаратів
© hedgehog94/iStock Якщо ви хочете отримати ідеальні локони, то вам потрібно приймати вітаміни для росту волосся. Представляємо вам міні-шпаргалку з основними вітамінними