Як почати жити разом так, щоб всі були щасливі
26.04.2019 1 796 0 newsdaily.org.ua

Як почати жити разом так, щоб всі були щасливі

В закладки

Як почати жити разом так, щоб всі були щасливі

© jacoblund/IStock

У сучасному світі від 60-70% пар жили разом до вступу в офіційний шлюб. Безперечно, є сенс, щоб пари пожили якийсь час разом перед тим, як зважитися на все життя у шлюбі. Однак потрібно знати, як почати жити разом так, щоб всі були щасливі, правильно підготуватися і все обговоривши.

Вміст матеріалу

Чому важливо жити разом до шлюбу і навіть замість нього: ознаки та підказки

© jacoblund/IStock

Пара вирішує жити разом до шлюбу з різних причин. Жінки, наприклад, дивляться на це, як на ще один крок ближче до заміжжя. У співжитті вони перевіряють свої здібності у ролі дружини і господині, оцінюючи при цьому партнера. Чоловіки, як би це не звучало, вирішуються на це, тому що секс стає доступнішою, і можна розділити витрати на життя. У них підхід більш прагматичний.

Зараз більшість шлюбів закінчується розлученням. Тому логічно припустити, що жити разом є кращим варіантом, який можна придумати. Так, шанс того, що пара розлучиться великий (45%), але подібне виникає часто через егоїзм. Пари часто починають жити разом, щоб перевірити почуття і рівень довіри один до одного. Але ж співжиття — це не тест-драйв автомобіля, де є машина і водій. Відносини — це любов (в першу чергу) і турбота про своїй половинці. Ставлячи під сумнів ваші здібності любити один одного, наскільки щасливою ви можете бути? Шанси прирівнюються у такому варіанті до нуля.

Так, жити разом до вступу в шлюб – це нова тенденція. Ще кілька десятків років тому це вважалося «життям у гріху» і всіляко засуджувалося суспільством. Але час змінюється, інші люди навколо, цінності. Всі хочуть спробувати випробувати себе і свого партнера на міцність спільних відносин під одним дахом. І в цьому є резон. Зрештою, якщо люди не сумісні, навіщо витрачати свої нерви і час на організацію весілля і до того ж викинути багато грошей. Перевірка – це основне, що рухає парами у спільному проживанні без шлюбу. І це не погано.

Що варто обговорити перед рішенням жити разом?

© jacoblund/IStock

Список того, що потрібно обговорити з партнером, великий. Головне – не намагатися про все поговорити в один захід. Це не просто неможливо, але і не потрібно. Складіть список того, що потрібно обговорити, і розбийте його на кілька маленьких бесід. В першу чергу вирішите самі важливі для вас питання. А деякі взагалі можна залишити до того моменту, коли ви вже будете жити разом.

При складанні списку, обов'язково внесіть домашні обов'язки і питання їжі. Прибирання може стати непосильною ношею для того, хто її терпіти не може, і порятунком для тих, хто обожнює. Також обговоріть питання їжі, дієт, переваг у раціоні. Завжди легше знайти компроміси заздалегідь, ніж потім сваритися по дрібницях.

Поговоріть про облаштуванні будинку і ремонті. Потрібно робити ремонт у вашому спільному житло? Хто займеться організацією, а хто покупками? Ну і обов'язково поговоріть, як будете вирішувати питання грошей на це. Це будуть спільні або індивідуальні витрати? Не зайвим буде поговорити про ваших речах, яким потрібно місце.

Питання відносин повинен стати теж частиною вашої бесідою. Цим пунктом часто нехтують як само собою зрозуміле.
Як часто ви будете проводити вечори разом або роздільно? Може кому потрібно особистий простір або час для зустрічі з друзями. Як ви будете проводити час разом? Важливо зрозуміти, що кожен з вас думає про це, і прийти до якогось рішення заздалегідь.

Поговоріть про майбутнє відносин. Чи збігаються ваші уявлення про їх розвитку? Деякі пов'язують себе узами шлюбу через кілька місяців після знайомства, інші — тільки після багатьох років співжиття. Занадто часті розмови про ваші плани на майбутнє тиснуть, але кілька разів про них поговорити можна.

Якщо вас лякає шлюб, то це також потрібно сказати партнерові. Замовчувати і приховувати важливу інформацію не можна, адже вона може перетворитися в гучний скандал в подальшому. Важливо бути впевненим, що ви обоє готові до наступного кроку у ваших стосунках.

Важливим питанням у спільному проживанні, безсумнівно, є фінансова сторона. Хто буде займатися комунальними платежами або орендою? Як ви будете витрачати продукти на різні речі і їжу? Нехай все це не лягати на плечі одного. Розподіліть обов'язки порівну, а витрати як домовитеся.

До того ж, дуже неприємно буде дізнатися, якщо у когось великі заборгованості за кредитами. Тому обговорити це питання також потрібно.

Рідко буває, що доходи в парі приблизно однакового рівня. Частіше у одного з подружжя фінансове становище краще, ніж в іншого. Але не факт, що так буде завжди. Може статися, що у когось з вас раптом почне стрімко розвиватися кар'єра чи ви приймете рішення, що одному з вас варто знайти більш спокійну, але менш грошову роботу. Головне, щоб кожен з вас відчував себе добре і на своєму місці, а не відчував себе так, ніби тягне непосильну ношу.

Поговоріть також про те, що ви будете робити, якщо один з вас несподівано втратити заробітку. Може бути, варто підготувати план Б на цей випадок.

Як зрозуміти, що ви готові жити разом?

© jacoblund/IStock

Звичайно, перш ніж здійснювати стрибок віри, варто запитати себе: «Я готова/готовий жити разом?». Постарайтеся відповісти на це питання гранично чесно. Це допоможе заощадити час, енергію, витрати грошей і уникнути непотрібних душевних переживань.

Подумайте взаємно бажання жити разом. Якщо один з партнерів не в захваті від цієї ідеї, то може краще почекати і не примушувати його до цього.

Також кажуть, що якщо у вас не було жодної сварки, то не можна навіть думати про спільне проживання. Успішні відносини не позбавлені конфлікту. Обидва партнера повинні знати підхід один до одного в будь-якій ситуації. І, ймовірно, вам буде важко знайти компроміс без певного досвіду.

Крім того, можете провести разом якийсь тест 72-х годин. Ви повинні провести цей час разом, не розлучаючись. Так ви зможете зрозуміти, який ваш партнер у життя разом. За цей час ви побачите особливі звички і уявіть, як це – жити разом.

Подумайте, чому ви хочете жити разом. Найчастіше багато пари приймають це за природний розвиток відносин, як наступний крок. Проте якщо у вас немає чіткої відповіді, який влаштовував би обох, то краще не поспішати з цим, інакше можна пошкодувати про зроблений вибір.

Якщо ви відповіли на всі пункти з розумінням і прийняли остаточне рішення, то вас можна привітати з успіхом. Але все найцікавіше починається саме в перші місяці спільного проживання. Вам доведеться включити логіку і розуміння, щоб прийняти спосіб життя іншої людини на одній території. Не забувайте і про те, що для вас добре, то для іншого може бути погано. Постарайтеся обговорювати всі тонкощі спільного життя, які доставляють вам дискомфорт. Вчіться йти на компроміси, але не на поступки на шкоду собі.

Важливі моменти, які допоможуть комфортно жити разом

© jacoblund/IStock

Спільне життя з кимось-це завжди серйозний крок. Іноді масштабність цієї ситуації відволікає від дрібних, але в той же час важливих деталей спільного життя. Але є важливі моменти, які варто розглянути для комфортного життя разом.

1. Не відкладайте упаковку та організацію речей

З усіма речами варто розібратися заздалегідь. Приберіть сміття скрізь і вирішите, які речі дійсно для вас важливі. Залиште місце для нових речей, які ви купите разом з партнером.

Краще зберігайте тільки той одяг, яку ви одягали за останні 12 місяців. Решту — продайте, подаруйте або выбрасьте нарешті на смітник.

2. Не закривайте очі на дрібні проблеми

Неприємності можуть бути і незначними. Навіть хропіння може стати основним приводом для розриву. А ось зловживання ліками може залишатися непоміченим до того моменту, поки ви не опинитеся на одній території. Тут справа в тому, наскільки добре ви знаєте один одного.

У деяких випадках достатньо провести пару розмов, щоб все вирішити.

Завжди оцінюйте свої і своєї половинки слабкі місця. Обговоріть, що можна змінити, а з чим доведеться змиритися чи знайти компроміс. Не займайте оборонну позицію. Постарайтеся поглянути на себе з іншого боку і вирішіть, на які поступки і зміни в собі ви можете піти.

3. Не думайте, що фінансами не доведеться займатися

Фінансове питання є одним з основних джерел конфлікту в кожних стосунках. На жаль, вам не стати винятком. Так, за законом ви нічого один одному не повинні, але краще поділитися один з одним інформацією про доходи, щоб краще планувати бюджет потім. Те ж стосується і боргів, які ні в якому разі не можна замовчувати.

Можливо, займатися спільними рахунками буде той, хто краще справлявся зі своїми витратами. До цієї справи треба ставитися як до інвестування свого часу і знань в майбутнє ваших безконфліктних відносин.

4. Розподіляйте домашні справи порівну

Багато помиляються, покладаючи всі домашні справи на одні плечі. В основному, гору посуду миє той, кому першому стає нудно при її вигляді. Це несправедливо, але дуже просто застрягти в таких незбалансованих сценаріях спільного життя. Перед тим, як жити разом, обговоріть рівність у домашньому господарстві.

В крайньому випадку, якщо ніхто з вас не хоче займатися прибиранням будинку, можна замовити клінінгові послуги, вписавши цю статтю витрат у ваш бюджет, і ніколи не сваритись через бруд.

5. Не сприймайте співжиття як шлюб

Так, ми не помилилися. Це великий промах, який допускають багато пари. Деякі розглядають співжиття як перший крок до шлюбу. Для багатьох це насправді так. У пар, які живуть разом, є чудова можливість перевірити готовність один одного на побутовому рівні. Все це добре.

Однак те, що ви почали жити в одному доні, не означає, що ви обов'язково одружитеся. Пам'ятайте про це. Намагайтеся уникати виникнення нездорової залежності один від одного. Тоді у вас буде все добре.

Як зрозуміти, що партнер готовий до переходу на новий рівень відносин: 5 очевидних і не дуже факторів
©Pixabay У якийсь момент відносин або ви, або ваш партнер почнете обдумувати ідею жити під одним дахом. Але іноді це бажання важко розгледіти, так як воно може бути
10 кроків після розлучення, які допоможуть рухатися далі
© Daniel Jones/Flickr Розлучення вважається одним із самих важких періодів у житті людини. Багато його бояться і роблять все, щоб його уникнути. Але ж із-за цього страху
Як забути про старі відносинах і знову продовжити жити
© takasuu/iStock Досить часто люди болісно сприймають те, що відносини закінчилися. У них немає сил і бажання жити по-іншому, знаходити час на себе, а також шукати нового
5 важливих кроків для усвідомленого життя тут і зараз
Більшість людей так стурбовані майбутнє, що забувають жити сьогоденням. А адже це заважає їм бути щасливим тут і зараз. Вони дуже багато часу витрачають на речі, які
3 способи залишатися самим собою в будь-якій ситуації
© Gearstd/IStock В сучасному світі люди дуже часто намагаються бути тими, ким вони не є. Вони наслідують інших, і прагнуть стати чиєюсь копією: так само одягаються і
5 ознак нетривалого шлюбу, про яких варто замислитися перед весіллям
© Kostyazar/iStock Насправді жоден шлюб не є ідеальним, але існують деякі ознаки того, що ваші відносини не протримаються й року. Дуже важливо вчасно розпізнати їх, щоб