Як забути про старі відносинах і знову продовжити жити
25.03.2019 987 0 newsdaily.org.ua

Як забути про старі відносинах і знову продовжити жити

В закладки

Як забути про старі відносинах і знову продовжити жити

© takasuu/iStock

Досить часто люди болісно сприймають те, що відносини закінчилися. У них немає сил і бажання жити по-іншому, знаходити час на себе, а також шукати нового партнера.

Редакція Newsdaily.org.ua розповідає, чому минулі стосунки не дають нормально жити, а також що потрібно робити, щоб все забути і відпустити.

Вміст матеріалу

Причини, чому минулі стосунки заважають жити

1. Багато емоцій

Складно забути людину, навіть якщо змогли з ним розлучитися. Коли закінчуються відносини, спочатку гнів переходить в печаль. А ось пізніше людина починає відчувати радість від того, що він може жити по-новому.

2. Сором

Коли закінчуються відносини, часто виникає сором. Починаєш думати, що «у інших виходить зберігати міцні зв'язки довгі роки, а у мене немає». Сором токсичний, з-за нього опускаються руки, немає сил, щоб іти далі. Крім того, він заважає будувати нові зв'язки або спокійно жити одному.

3. Зміна звичок

Відносини потребують спільної роботи, адже люди багато роблять разом. Коли вони закінчуються, людині доводиться все робити самому. Доводиться залучати до звичних справ друзів, але це не допомагає. Перебудуватися на новий режим важко — деколи робив щось для іншого. Тепер він розуміє, що не любив сніданки і прогулянки вечорами. Однак він не знає, чим їх замінити.

4. Докучливий партнер

Іноді після розриву один з партнерів намагається помиритися і почати відносини знову. Він не може прийняти факт закінчення відносин. Однак у другого партнера може не бути жодного бажання повертатися до минулого. Саме тому він буде відчувати страх від наполегливості колишнього, буде захищатися, а також злитися. Можливо, він піде на крайні заходи: переїде або подасть заяву в поліцію.

Чому важко відпустити минулі відносини?

1. Велика втрата

Закінчення відносин по силі буває одно смерті близької людини. Іноді люди проходять ті ж стадії прийняття горя: заперечення, гнів, торг, депресія, прийняття. Тому деякі після розлучень виявляються пригнічені на пару місяців або навіть років.

2. Нейронні зв'язки

Якщо пара розходиться за обопільною згодою, розлучитися буде простіше. Але позбутися думок про колишнього партнера важко навіть так. Мозку просто потрібно час, щоб перебудувати нейронні зв'язки. Отже, кафе, парки, кінотеатри — все буде нагадувати, що відносини закінчилися. Щоб з'явилися нові нейронні зв'язки, доведеться ходити по цих же місцях з новими думками і людьми.

3. Соціальність

Людина — соціальна істота. Йому важко бути на самоті. Після розставання з людиною складно жити з «дірою» всередині, а також відчувати потребу в іншій людині. При цьому залатати цю дірку немає сил — має пройти час.

Як відпустити минулі відносини і жити далі?

1. Вмикайте раціональне мислення

Вам варто спробувати не занурюватися у світ емоцій. Можете рятуватися інтелектуальними програмами. Складіть список достоїнств і недоліків партнера — це допоможе зрозуміти, чому відносини закінчилися. Складіть список своїх цілей і бажань — так ви зрозумієте, в який бік рухатися далі.

2. Вибачте колишнього партнера

Видихніть і відпустіть гнів, а також образу. Якщо не вийде спілкуватися з людиною наживо, проведіть діалог всередині себе. Спочатку доведеться висловити всю ту злість, що ви відчуваєте. Але потім спробуйте пробачити і сказати спасибі. Це важливо, щоб побудувати нові відносини.

3. Дати собі відпочинок

Ні, вам непотрібно йти на лікарняний або звільнятися. Робота і спілкування, навпаки, допоможуть вам відволіктися. Але якщо не хочеться, не робіть. Спробуйте жити у своєму ритмі і тільки заради себе.

Читайте також 10 заповідей для успішних онлайн-знайомств

Як відпустити минулі рани і почати рухатися далі
© erikreis/iStock Ми всі страждали в свій час. Просто неможливо бути дорослим, не відчуваючи будь-якого емоційного болю в життя. Боляче, так. Але те, що ви робите з цим
Що варто винести з минулих відносин
Що варто винести з минулих відносин
Що варто винести з минулих відносин
10.04.19 Поради про саморозвиток
©monkeybusinessimages/IStock Самотність — найгірше, що може статися з людиною в житті. Ніхто не хоче довго залишатися одним навіть після самого хворобливого розставання.
Як відпустити минулі помилки і рухатися далі
© bruce mars/Pexels Не варто постійно зациклюватися на минулих помилках – важливо вміти жити в сьогоденні без жалю. Psych Central розповідають, як розпрощатися з минулим
Тут і зараз. Як позбутися від ревнощів до попередніх відносин партнера
© nd3000/iStock Майже кожна людина, що складається у відносинах, хоча б раз у житті замислювався про те, що до нього у партнера вже була особисте життя. Про це думають і
Як почати жити життям, яка влаштовує: 3 способи
© SARINYAPINNGAM/iStock Важливо знати, як цінувати життя, щоб не втратити цінні моменти і насолоджуватися кожною проведеною секундою. Greatist розповідають, як змінити
Як впоратися з самотністю, якщо діти стали жити окремо від вас
Це сталося: ваші пташенята вилетіли з гнізда. Малюки, на яких ви витратили велику частину свого часу, піклуючись про них, навчаючи і люблячи, виросли і покинули. Переїзд