Як відпустити минулі рани і почати рухатися далі
07.06.2019 410 0 newsdaily.org.ua

Як відпустити минулі рани і почати рухатися далі

В закладки

Як відпустити минулі рани і почати рухатися далі

© erikreis/iStock

Ми всі страждали в свій час. Просто неможливо бути дорослим, не відчуваючи будь-якого емоційного болю в життя. Боляче, так. Але те, що ви робите з цим болем, ймовірно, більш важливо, ніж саме пошкодження її наявності. Ви б вважали за краще повернутися до активного життя? Або віддаєте перевагу нескінченно міркувати про минуле і про те, що не можна змінити? Редакція psychcentral розповіла, як відпустити минулі рани і почати рухатися далі.

Вміст матеріалу

5 способів відпустити минулі рани і почати рухатися далі

Єдиний спосіб прийняти нову радість і щастя в звий життя — це звільнити місце для неї. Якщо ваше серце переповнене болем і ранами, як ви можете бути відкриті чогось нового?

1. Прийміть рішення відпустити

Речі не зникають самі по собі. Ви повинні взяти на себе зобов'язання «відпустити». Якщо ви не зробите цей свідомий вибір заздалегідь, ви можете в кінцевому підсумку саботувати будь-які зусилля на шляху до щастя.

Прийняття усвідомленого рішення відпустити це також означає, що у вас є вибір відпустити це. Щоб перестати переживати минулий біль, перестати перебирати деталі історії у своїй голові кожен раз, коли ви думаєте про іншу людину (після того, як ви закінчите крок 2 нижче). Це дає можливість більшості людей знати, що їх вибір — або утримати біль, або жити майбутнім життям без неї.

2. Виразіть біль і відповідальність

Висловлюйте біль, яку вам заподіяли. Не тримайте все в собі. Висловіть свої почуття, напишіть лист, відправте СМС і т. д. Це також допоможе вам зрозуміти, у чому конкретно полягає ваша біль.

Ми не живемо в світі чорного і білого, навіть коли нам так здається. Хоча ви, можливо, не несете таку ж відповідальність за завдану вам шкоду, можливо, була невелика частина збитку, за який ви також частково несете відповідальність. Що ви могли б зробити інакше наступного разу? Ви активний учасник свого життя або просто безнадійна жертва? Ви дозволите своїй болі стати вашою особистістю? Або ви хто глибше і складніше?

© Pezibear/Pixabay

3. Перестань бути жертвою і звинувачувати інших

Бути жертвою — це все одно, що бути в вашій команді-переможниці проти всього світу. Але вгадайте що? Світу за великим рахунком все одно, тому вам потрібно подолати себе. Так, ви особливий людина. Так, ваші почуття мають значення. Але не плутайте з «ваші почуття мають значення» з тим, що «ваші почуття повинні переважати над усім іншим, і ніщо інше не має значення». Ваші почуття — це тільки частина цієї великої речі, яку ми називаємо життям, яка переплетена і складна.

У будь-який момент у вас є такий вибір — продовжувати почувати себе погано через дії іншої людини або почати відчувати себе добре. Ви повинні взяти на себе відповідальність за власне щастя, а не передавати таку владу в руки іншої людини. Чому ви дозволили людині, який заподіяв вам біль у минулому володіти такою силою над вами?

4. Зосередьтеся на цьому

Тепер настав час відпустити. Відпустіть минуле і перестаньте переживати його. Вистачить розповідати собі ту історію, де головний герой — ви - назавжди стає жертвою жахливих дій іншої людини. Ви не можете скасувати минуле. Все, що ви можете зробити, це зробити сьогодні найкращий день у вашому житті.

Коли ви зосереджені на тут і зараз, у вас менше часу, щоб думати про минуле. Коли минулі спогади проникають у вашу свідомість (як вони повинні робити час від часу), визнайте їх на мить. А потім обережно поверніться в цей момент. Деяким людям легше зробити це з допомогою свідомого сигналу, наприклад, сказати собі: «Все в порядку. Це було в минулому, і тепер я зосереджений на власне щастя і роблю ...».

Пам'ятайте, що якщо ми переповнюючи наш мозок ображеними почуттями, мало місця для чогось позитивного. Це вибір, який ви робите, щоб продовжувати відчувати біль, а не вітати радість у своєму житті.

5. Прости їх, і себе.

Можливо, нам не доведеться забувати погане поведінка іншої людини, але практично кожен заслуговує нашого прощення. Іноді ми застреваем в нашій болю і нашому упертості, ми навіть не можемо уявити собі прощення. Але прощення не говорить: «Я згоден з тим, що ти зробив». Замість цього воно говорить: «Я не згоден з тим, що ти зробив, але я все одно прощаю тебе».

Прощення не ознака слабкості. Замість цього він просто каже: «Я хороша людина. Ви хороша людина. Ви зробили щось, що мене поранило. Але я хочу рухатися вперед у своєму житті і приймати радість назад від неї. Я не можу зробити це повністю, поки не відпущу це».

Прощення — це спосіб відчутно відпустити щось. Це також спосіб співпереживати іншій людині і намагатися побачити речі з їх точки зору.

І прощення себе може бути важливою частиною цього кроку, так як іноді ми можемо в кінцевому підсумку звинуватити себе в ситуації, що склалася чи заподіяти шкоду. Хоча у нас дійсно, можливо, була якась роль у болю, немає ніяких причин, по яким ви повинні продовжувати бити себе із-за цього. Якщо ви не можете пробачити себе, як ви зможете жити в майбутньому світі і щастя?

Відпустіть свою біль і почніть. Зробіть щось інше сьогодні і ласкаво просимо на вашу нову життя.

Як забути про старі відносинах і знову продовжити жити
© takasuu/iStock Досить часто люди болісно сприймають те, що відносини закінчилися. У них немає сил і бажання жити по-іншому, знаходити час на себе, а також шукати нового
Як відпустити минулі помилки і рухатися далі
© bruce mars/Pexels Не варто постійно зациклюватися на минулих помилках – важливо вміти жити в сьогоденні без жалю. Psych Central розповідають, як розпрощатися з минулим
Як перестати гризти себе і відпустити минуле
© petrenkod/iStock Найчастіше, здійснюючи помилку, ми ще довго не можемо собі цього пробачити. Почуття провини отруює наше життя і не дозволяє стати щасливими. Green Mind
Як відпустити токсичні відносини: 5 важливих порад
©fizkes/iStock Від токсичних відносин варто позбавлятися заради свого ж блага. Безумовно, усвідомити, що ваші стосунки з партнером зайшли в глухий кут і більше не
6 способів, які допоможуть відпустити хворобливе минуле
© GeorgeRudy/IStock Скільки разів ви були в розмовах, де хтось згадує своє хворобливе минуле? Ця неприємна запис минулого з'являється знову і знову, і все вибачення у
Як почати жити життям, яка влаштовує: 3 способи
© SARINYAPINNGAM/iStock Важливо знати, як цінувати життя, щоб не втратити цінні моменти і насолоджуватися кожною проведеною секундою. Greatist розповідають, як змінити