Як позбутися від страхів закохатися, побудувати відносини або довіритися партнеру
18.03.2019 1 326 0 newsdaily.org.ua

Як позбутися від страхів закохатися, побудувати відносини або довіритися партнеру

В закладки

Як позбутися від страхів закохатися, побудувати відносини або довіритися партнеру

Люди так влаштовані, що абсолютно щасливими вони можуть бути тільки в парі. Але багато з нас бояться нових відносин або довіритися вже існуючого партнеру. Цей страх буває таким, що часом ми буквально втікаємо від можливості стати щасливими. Розповімо, як позбутися від страхів відносин, закоханості чи довіри.

Вміст матеріалу

Як подолати свій страх закохатися?

© Pixabay

Закохатися в когось може бути дуже хвилюючим і захоплюючим, але для багатьох це може бути і страшно, і важко. Врешті-решт, повністю довіряти комусь своє серце — непросте завдання. І якщо ви людина, яка боїться закохатися, хороша новина полягає в тому, що ви можете подолати цей страх і дозволити собі випробувати радість і хвилювання наступними способами від liveabout.

1. Будьте чесні з собою про те, чому ви боїтеся

Зараз найкращий час запитати себе, чому ви боїтеся. Наприклад, вам було боляче в минулому, і думка про те, щоб закохатися в когось знову турбує вас з-за того, що ви пережили раніше? Чи ви той, хто прагне тримати інших на відстані і не хоче розкриватися і по-справжньому дозволити собі впасти, тому що вам некомфортно бути вразливим перед іншою людиною? Настав час поставити собі складні питання, щоб зрозуміти, чому ви не дозволяєте собі закохатися. Таким чином, ви можете зробити кроки, щоб подолати ці перешкоди, які заважають вам істинне щастя і мати глибоку зв'язок з іншою людиною.

2. Відчуйте свої почуття

Наступним кроком буде спроба випробувати свої почуття і опрацювати ці емоції і тривалі сумніви, які заважають вам відпустити все і закохатися.

Наприклад, якщо ви турбуєтеся про те, що закоханість може призвести до того, що ви будете в кінці кінців з розбитим серцем, вам потрібно впоратися з цими почуттями і подолати їх. Спілкування з друзями та сім'єю, пошук допомоги психотерапевта і зосередження уваги на собі — це способи впоратися з залишковими почуттями смутку, розчарування і горя від попередніх стосунків.

Коли справа доходить до любові, завжди існує ризик, але як тільки ви зрозумієте, що це невід'ємна частина процесу, ви будете в змозі послабити свою настороженість у майбутньому.

3. Виберіть гідного партнера

Це також гарна ідея для вас, щоб ближче поглянути на людину, у якого ви закохуєтеся. Як ця людина ставиться до вас? Ви поділяєте ті ж цінності? Ви поважаєте і довіряєте один одному ? Іноді страх закохатися виникає з-за ваших власних ниючих сумнівів у тому, що ви не з тією людиною або що ця людина справді не любить вас. Однак, якщо ви подивитеся на ваші відносини в цілому більш критичним поглядом, ви зможете краще зрозуміти, чи знаходитеся ви на одній сторінці і чи готові ви зробити стрибок віри, щоб повільно впустити людину в ваш світ і серце.

4. Зрозумійте, що бути вразливим — це нормально

Може бути важко бути по-справжньому відкритим і чесним з іншою людиною, і якщо ви намагаєтеся подолати свій давній страх дозволити собі любити і бути коханими, вам слід зробити кроки, щоб довіритися цій людині і бути трохи вразливим. Наприклад, хоча ви можете бути самодостатніми, стоическими по натурі і відчувати, що вам не потрібна допомога чи порада партнера, ви все одно повинні відкритися цій людині, щоб зміцнити свої відносини.

Ваш партнер — ваш товариш по команді і найбільший захисник, і навіть якщо ви не звикли покладатися на когось іншого або послаблювати свою охорону, зараз саме час зламати бар'єри, які ви створили всередині себе.

5. Зрозумійте, що потрібен час

Подолання такого страху не трапляється відразу, і як тільки ви зрозумієте, що це марафон, а не спринт, закохатися в когось не буде таким різким і лякаючим. Ви можете робити невеликі кроки і кожен день кидати собі виклик, щоб допомогти собі впоратися зі своїм страхом закохатися, наприклад, зробити свідоме зусилля бути більш відкритими зі своїм партнером. Закоханість може бути чарівним процесом, якщо ви дозволите собі випробувати це, і коли ви готові, нарешті, піти на цей ризик, ви побачите, що нагорода повністю варто того.

Як подолати свій страх нових відносин?

© adamkontor/Pixabay

Будучи дорослими, ми стикаємося з проблемами переходу до нових стосунків. Якщо ми припиняємо попередні стосунки і переходимо до нових, починаємо відносини після декількох років самотності або переходимо до довгострокового шлюбу, незалежно від ситуації, ми можемо зіткнутися з моментом страху перед просуванням в цих нових відносинах, пише medium.

Момент паралічу

Ви зустрічаєте цього прекрасного нового людини, і в кінці кінців ви зустрічаєтеся. Після першого побачення ви вирішуєте, чи хочете ви продовжувати зустрічатися, і в кінці кінців розумієте, що минуло кілька місяців. Тоді фаза медового місяця закінчується, і що-то вражає вас, у вас серйозні стосунки. Ви починаєте сумніватися в тому, хочете ви цього, чи вважаєте ви, що ця людина вам підходить, чи є хтось ще в одному з ваших півдюжини додатків для знайомств, хто може бути трохи краще. Так, ми знаємо, що ви все робите це, це часто зустрічається в сучасному світі знайомств. Вам подобається ця нова людина, але щось утримує вас від прийняття цього зобов'язання. Це страх, про який ми говоримо.

Який страх ви відчуваєте?

Це дійсно страх? Це обмежує почуття, опір руху вперед — це страх. Він заснований на минулому досвіді, минулих відносинах і страху перед невідомим. Часто ми формуємо наші справжні і майбутні відносини, грунтуючись на досвіді, з якими ми зіткнулися в наших минулих взаєминах. Це переконання, засноване на ранній травмі відносин, яка породжує переконання або страх, що ви не повинні щось робити. Зручніше було б взагалі відмовитися від відносин. Однак цей страх ґрунтується на обмеженому переконанні про те, як ваші відносини «можуть» розвиватися. Зрештою ваші стосунки починають руйнуватися, і ви стикаєтеся з аргументами і розчаруванням.

Як перемогти страх?

Перший крок, який ви повинні зробити, — це подивитися на власні переконання, які є перешкодами в житті. Ми часто використовуємо одні й ті ж переконання в наших професійних і особистих стосунках. Страх бути недостатньо хорошим часто призводить до того, що ми відчуваємо себе недостатньо добре на роботі, стаємо невпевненими на робочому місці, а потім ми відсторонюємося від наших колег та роботодавців. Ці переконання глибоко вкоренилися в нашій психології, і ми повинні вилучити їх, щоб зрозуміти, чому ми боїмося рухатися вперед з допомогою відносин, роботи, бізнесу, дружби і т. д.

Запишіть свої емоції, коли у вас з'являється страх

Що саме ви відчуваєте? Тривога, біль, смуток і т. д.? Тоді запитайте себе, які переконання про себе створили ці емоції? Якщо ви відчуваєте занепокоєння з приводу просування вперед у відносинах з ким-то, то ваше почуття може бути неспокоєм або сумом. Ви боїтеся, тому що ви дбаєте про цю людину, але ви не хочете розчаровувати його, або ви можете боятися, що, якщо ви скажете партнеру про почуття, ви можете втратити його. Важливо записати ці емоції і подивитися, чому ви відчуваєте ці емоції. Довіртеся собі в цьому процесі і будьте чесні.

Приймайте заходи обережно

Коли ви знаєте, звідки походить ваш страх і записали його, вам потрібно оцінити, чи зможете ви подолати ці страхи і емоції, рухаючись вперед у відносинах. Ви також повинні подумати про те, щоб розповісти своєму партнеру про свої турботи. Пам'ятайте, що у вашого партнера є свої страхи в цих нових, прекрасних стосунках, частиною яких він є. Сядьте зі своїм партнером і запропонуйте вимкнути телевізор і iPhone, поговоріть про те, як ви відчуваєте свої відносини, і запитайте його, як він відчуває ці відносини.

Після того, як ви встановите, де знаходяться відносини з вашої точки зору, ви розглянете одну з ваших емоцій і чому ви відчуваєте це так, як є. Чесне поводження з кожної емоцією до вашого партнера дозволить йому побачити, що ви серйозно ставитеся до своїх почуттів і емоцій у стосунках.

Будьте зосереджені і не ходите колами

Завершіть розмову і поверніться до свого списку і знайдіть інший час, щоб в наступний раз по-іншому усунути цей страх або емоцію. Ваш партнер може не розуміти точно, що ви відчуваєте, і це нормально, він не завжди буде розуміти або відчувати те ж, що і ви, тому не чекайте цього.

Домашнє завдання

У своєму щоденнику запишіть свої страхи, емоції, які ви відчуваєте, коли боїтеся своїх відносин, і оцініть минулий досвід або нинішні відносини, які можуть змусити вас відчути ці емоції і страх. Це відмінний перший крок у подоланні страху в стосунках.

Як довіритися партнеру?

© StockSnap/Pixabay

Довіра є життєво важливим компонентом будь-яких здорових, щасливих і успішних відносин. І щоб поглибити вашу зв'язок з вашим партнером і зміцнити узи, які ви поділяєте, дуже важливо, щоб ви могли по-справжньому довіряти один одному. Є шість ключових кроків, запропонованих liveabout, які допоможуть вам і вашому партнерові, а також допоможуть вашим відносинам процвітати.

1. Будьте надійні

Щоб ви могли завоювати довіру свого партнера, важливо, щоб ви стримали своє слово. Якщо ви надійні і ваш партнер може розраховувати на вас, тоді ви можете розраховувати на те, що він або вона могли більше довіряти вам. Однак, якщо ви часто підводите свого партнера і не в змозі виконувати зобов'язання перед ним або нею, йому або їй буде набагато складніше повірити у вас або в те, що ви говорите або робите.

2. Відкрите спілкування

Якщо ви хочете зміцнити довіру зі своїм партнером, інший ключовий компонент — це відкрито і вільно виражати себе перед ним. Щоб створити і розвинути довіру, ви повинні приділяти першочергову увагу вираження своїх справжніх почуттів і емоцій своєму партнеру, щоб ваша зв'язок могла рости.

Однак, якщо вам незручно говорити про те, що насправді у вас на думці, чи є боязнь розкривати справжні думки, тоді ваш партнер не зможе дізнатися про вас більше, і довіру між вами буде набагато більш поверхневим.

3. Будьте чесні

Ще один важливий крок у процесі зміцнення довіри — бути повністю чесним зі своїм партнером.

Подумайте про це — якщо ви хочете, щоб хто-то довіряв вам, тоді ви повинні бути гідні його або її довіри. Але якщо ви постійно брешете про своє місцезнаходження, вигадуєте і обманюєте свого партнера, цей обман і несправедливість не дозволять йому або їй вважати, що ви заслуговуєте на довіру. Досить важко довіряти або вірити тому, хто схильний брехати або відхилятися від істини.

4. Будьте готові бути уразливими

Для того щоб ви могли завоювати довіру свого партнера, ви повинні бути готові бути уразливими і здатні довіряти один одному. І хоча це може здатися складним, одкровення про важкі теми та обговорення вашого минулого є важливими кроками на шляху зміцнення довіри у ваших стосунках. Коли ваш партнер усвідомлює, що ви можете бути вразливим з ним або з нею, та не боїтеся ділитися речами, які можуть бути важкими або смущающими, щоб обговорювати ці моменти мають вирішальне значення для зміцнення зв'язку і довіри, які поділяєте ви обидва.

5. Працюйте над своїми навичками слухання

Якщо ви дійсно хочете побудувати довіру між вами та вашим партнером, слухання дійсно є ключем. Якщо ви хочете, щоб ваш партнер довіряв вам, тоді він або вона повинні відчувати, що сказане дійсно важливо для вас.

Але якщо ви завжди розмовляєте по телефону, схильні перебивати або не слухаєте, коли ваш партнер говорить з вами, він або вона не зможе вам довіряти, бо може здатися, що вам все одно. Однак, якщо ви вирішите бути повністю і прислухатися не тільки до того, що говорить ваш партнер, але і до того, як він або вона говорить це, ви показуєте своєму партнеру, що гідні довіри і що ви дійсно цінуєте те, що було озвучено.

6. Зрозумійте, що потрібен час

Щоб зміцнити довіру між вами та вашим партнером, важливо пам'ятати, що це не може статися за одну ніч. Зміцнення довіри з вашим партнером, встановлення реального взаєморозуміння, і дійсно, знайомство з ким-небудь на більш глибокому і значущому рівні вимагає часу. І коли ви зможете усвідомити, що це процес, ваші відносини стануть набагато більш корисними, приємними і довгостроковими, оскільки ви не намагаєтеся форсувати або квапити те, що повинно природно розвиватися з плином часу.

Як знову закохатися, якщо вам розбили серце
Чи вірите ви в нові відносини після нещасливого кохання? Це може здаватися неможливим, якщо вам розбили серце. Ви розчаровані, сумні і зовсім не налаштовані на флірт,
Не тільки чоловіча проблема: як перемогти жіночий страх складатися у відносинах
© GeorgeRudy/iStock Будь-яка людина рано чи пізно починає відчувати потреба у створенні міцних і тривалих відносин. Панічний страх жінок перед стосунками з чоловіками, що
Тут і зараз. Як позбутися від ревнощів до попередніх відносин партнера
© nd3000/iStock Майже кожна людина, що складається у відносинах, хоча б раз у житті замислювався про те, що до нього у партнера вже була особисте життя. Про це думають і
Чим відлякати собак: 10 страхів і фобій молодших друзів
© WebSubstance/IStock Собаки можуть страждати від ряду різних страхів і фобій. Ці фобії можуть мати безліч причин, у тому числі відсутність ранньої соціалізації,
Як подолати страх на тренуваннях по фітнесу
© Nathan Cowley/Pexels Хвилюєтеся перед тренуваннями і тому не хочете займатися в спортзалі? The Guardian знають, як перемогти страхи і знайти упевненість. Вміст
Як перестати ревнувати свого партнера
© Deagreez/iStock Ревнощі у відносинах — це цілком нормальне явище. Але багатьох турбує питання, як перестати ревнувати. HuffPost розповідають, що потрібно змінити, щоб