Як допомогти немовляті позбутися від гикавки
17.04.2019 1 038 0 newsdaily.org.ua

Як допомогти немовляті позбутися від гикавки

В закладки

Як допомогти немовляті позбутися від гикавки

© socialmediasl444/Flickr

Коли з'являється гикавка у новонародженого, вона зазвичай не пов'язана з проблемами зі здоров'ям. Але вона все одно викликає занепокоєння у батьків. Особливо, якщо дитина гикає часто і довго. У рідкісних випадках гикавка може мати наполегливий характер і бути ознакою серйозного захворювання. Але, як правило, патології немає. Як же позбутися від гикавки в домашніх умовах?

Вміст матеріалу

Гикавка у новонародженого: чому виникає?

©kieferpix/iStock

У цьому віці у дітей слабо розвинена зв'язок між мозком і діафрагмою. З-за судомного смикання діафрагми і з'являється цей симптом. З роками вона стає міцнішою, тому напади гикавки зникають.

Але із-за чого може сіпатися діафрагма? Є кілька причин.

  • Вона може пов'язана з переохолодженням, або спрагою.
  • Під час годування дитині в шлунок міг потрапити повітря.
  • Або він переїв, з-за чого у нього розтягнувся шлунок.
  • Іноді смикання відбувається з-за яскравого світла, різкого звуку або реакції малюка на появу чужих людей.

Медична допомога

© ajr_images/iStock

Як ми вже говорили, іноді гикавка – симптом проблем зі здоров'ям. Якщо вона триває більше 10 хвилин, напади повторюються протягом тижня, зверніться до педіатра. Тривала гикавка утруднює дихання малюка, що шкодить його здоров'ю. Ось кілька причин, чому може виникнути тривала гикавка:

  • У малюка порушена робота шлунка, кишечника або печінки
  • У дитини запалення легенів
  • Малюк отримав травму спинного мозку або грудної клітки
  • У дитини інфекційне захворювання
  • З'явилися гельмінти в організмі немовляти

Гикавка у новонародженого: як позбутися?

© Lakshmi3/iStock

Подумайте, після чого саме виникла гикавка. Якщо дитині холодно, зігрійте його і зробіть легку зарядку. Він пережив емоційний сплеск (побачив чужих людей)? Заспокойте його. Якщо він відчуває спрагу – візьміть ромашковий настій і капніть дві краплі немовляті під язик.

Також допомагає зміна положення тіла малюка. Візьміть його на руки, притисніть до себе і походіть з ним по кімнаті. Важливо, щоб дитина був у вертикальному положенні.

Можливо, гикавка сталася через переїдання? Або попадання повітря під час годування? Будьте уважні до годівлі. Переконайтеся, що вся соска заповнена молоком. Радимо купити спеціальну пляшку з воздухоотводной трубкою. Завдяки їй малюк не буде заковтувати повітря з молоком. Отвір соски не повинно бути великим.

Найчастіше дитина відригує молоком, якщо він переїв. Це – захисна реакція організму малюка від розтягування шлунка. Грудне годування має бути повільним. А також супроводжуватися з короткими перервами. В ідеалі – піднімати малюка і ходити з ним по кімнаті між паузами. Пам'ятайте, що переїдання може нанести серйозної шкоди дитині. Гикавка з-за неї переходить в хронічну фазу.

Важливі моменти

© boggy22/IStock

Якщо ви зробили все, що ми вказали, але гикавка не пройшла, потрібно звернутися до невропатолога. Чому саме до нього? Гикавка може бути симптомом хвороби спинного чи головного мозку. Лікар повинен обстежити малюка. Він перевірить, чи немає здавлювання діафрагмального нерва. Він також повинен дізнатися, чи не пов'язана гикавка малюка з його неврологічними особливостями. У будь-якому випадку відвідування лікаря обов'язково.

Також потрібно враховувати вік дитини і правильно його годувати. У десять місяців малюки вже можуть пити компот або воду. Організм дитини в перший рік життя швидко змінюється. Потрібно адаптуватися до цих змін: міняти харчування і т. д. Гикавка в цьому віці – поширене явище. Дитині вже є рік, а гикавка з'являється часто і триває довго? Це переконлива причина звернутися за медичною допомогою. Або, принаймні дізнатися, чому з'явився такий несподіваний симптом у цьому віці.

Як позбутися від гикавки за допомогою правильного дихання і зміни постави
© wellnesskeen.com Майже у всіх була коли-то гикавка. Вона трапляється, коли ваша діафрагма починає мимоволі стискатися. Діафрагма — це велика м'яз, яка допомагає вам
Як зупинити гикавку
Як зупинити гикавку
Як зупинити гикавку
28.05.19 Поради про саморозвиток
© nicoletaionescu/iStock Практично всі стикалися з гикавкою, але мало хто знає, що це таке і чому вона виникає. З цим допомагають розібратися Care2 і розповідають, як
Корисні поради для молодих батьків: як вибрати гардероб новонародженому
© pixabay Як тільки жінка дізнається про свою вагітність, вона тут же починає доглядати дитячі дрібнички та всякі новомодні пристосування. Але поспішати в такому ділі
10 фаз щодо прийняття душа, коли у вас новонароджена дитина
© Melissa/Flickr Коли в родині з'являється малюк, життя батьків перевертається догори дном. Матері бояться залишити новонародженого, а якщо і роблять це, у їх голову
Складки на ніжках у новонароджених: що потрібно знати молодим батькам
© YakobchukOlena/Istock Для батьків немає нічого важливіше здоров'я малюка. Вони переживають, коли ті хворіють або є підозри на хворобу. Кожен сантиметр тіла малюка не
Як вибрати матрац для новонародженого: принципи і поради
© AntonioGuillem/iStock Готуєтеся стати батьками? Знаєте вже, що найбільше потрібно дитині? Одяг, коляска, ліжечко... А чи замислювалися ви про матрац в ліжечко?