Як зупинити гикавку
28.05.2019 615 0 newsdaily.org.ua

Як зупинити гикавку

В закладки

Як зупинити гикавку

© nicoletaionescu/iStock

Практично всі стикалися з гикавкою, але мало хто знає, що це таке і чому вона виникає. З цим допомагають розібратися Care2 і розповідають, як впоратися з її ознаками.

Вміст матеріалу

Як зупинити гикавку: загальна інформація

Раніше вважалося, що гикавка — це просто м'язовий спазм діафрагми, але це було спростовано більше 40 років тому. Замість цього, гикавка включає в себе складну, організовану схему м'язових скорочень. Але чому?

У зрілому віці майже все може викликати гикавку. Показовий приклад: 19-річна дівчина страждала від постійних нападів і причиною цього був мураха, плазуюче за її барабанної перетинки.

Здається, що способів позбавлення від гикавки може бути стільки ж, скільки і причин. Завжди можна використовувати ліки, від торазина до апоморфіну, але є також цілий ряд нефармакологічних підходів. Багато з цих коштів не були перевірені, а деякі, мабуть, були винайдені виключно для розваги пацієнта.

Як зупинити гикавку: незвичайні методи

Один з методів, придуманий доктором Ослером, першим головним лікарем лікарні Джона Хопкінс, — витягування мови. Інший трюк — це модифікований маневр Геймліха, що складається всього з трьох різких ударів. В одному випадку він був настільки успішним, що гикавка пацієнта негайно припинилася.

Оцет і лимон, використовувалися для лікування з 1930-х років. Але не варто пити оцет залпом. Необхідно зробити невеликий ковток. Пам'ятаєте, що цей метод може бути небезпечним і він не має медичного підтвердження.

© Daria Shevtsova/Pexels

Якщо гикавка турбує занадто сильно, то можна провести операцію — розчавлення діафрагмального нерва, що виглядає так само погано, як і звучить. Також один із методів — це масаж: 27-річний чоловік звернувся у відділення швидкої допомоги з непереборною гикавкою. Співробітники провели стиснення очного яблука, але, схоже, нічого не виходило. Потім була зроблена спроба ректального масажу з допомогою повільного кругового руху — і це спрацювало.

Ще один спосіб – це сексуальне задоволення. Вважається, що чоловік може позбутися гикавки після завершення статевого акту. На даний момент не відомо, чи поширюється цей метод на жінок.

У 1845 році стався прикрий випадок у медицині. Молода, релігійна жінка з гикавкою потрапила в руки доктора Джорджа Декстера. Спочатку він спробував найкраще, що могла запропонувати сучасна медицина — кровопускання, — але вона продовжувала гикати, поки він не натиснув кілька разів на її геніталії, і це, очевидно, спрацював. Це тривало місяць за місяцем, і доктор часто дзвонив своїм колегам, щоб показати їм цей «особливий феномен». Хоча його взаємодія з молодою пацієнткою не відповідало б сьогоднішнім етичним нормам, його медичне спостереження було обґрунтованим.

Тепер ви знаєте, які існували незвичайні методи для позбавлення від гикавки.

Як швидко зупинити місячні: складне питання і екстрені методи
© ViDi Studio/iStock Іноді бувають непередбачувані ситуації, у яких потрібно знати, як швидко зупинити місячні. До них відносяться незапланована поїздка на море або
Як допомогти немовляті позбутися від гикавки
© socialmediasl444/Flickr Коли з'являється гикавка у новонародженого, вона зазвичай не пов'язана з проблемами зі здоров'ям. Але вона все одно викликає занепокоєння у
Як зупинити випадіння волосся: домашні методи
©Element5 Digital/Pexels Випадання волосся – дуже поширена проблема, з якою стикається практично кожна людина. Це відбувається з різних причин, серед яких стрес, хвороби,
Затребувані лайфхаки, які допоможуть зупинити біологічні годинники
© LittleBee80/iStock Як ви думаєте, ваш справжній вік і біологічний збігаються або відрізняються? Якщо ви почали хвилюватися, що не відчувайте себе молодими, то не
Як зупинити венозний і артеріальний кровотеча
Ваше життя у ваших руках, тому важливо знати різницю між видами кровотеч. Ця інформація підкаже вам, як швидко діяти в екстреній ситуації і допомогти собі або оточуючим.
Чому болять груди перед місячними: вивчаємо особливості організму
© PRImageFactory/iStock Якщо вас хвилює чому болять груди перед місячними, то вам необхідно звернути увагу на стан здоров'я. Але не панікуйте, це може бути своєрідний