Як зупинити венозний і артеріальний кровотеча
11.05.2019 1 056 0 newsdaily.org.ua

Як зупинити венозний і артеріальний кровотеча

В закладки

Як зупинити венозний і артеріальний кровотеча

Ваше життя у ваших руках, тому важливо знати різницю між видами кровотеч. Ця інформація підкаже вам, як швидко діяти в екстреній ситуації і допомогти собі або оточуючим. Далі ви дізнаєтеся про те, як правильно зупиняти різні види кровотеч.

Вміст матеріалу

Яка різниця між артеріальним і венозним кровотечами?

© belchonock/iStock

Redwoods medical edgе розповідають, що завдяки артеріям відбувається переміщення крові в тілі. Серцебиття — це те, що ви можете відчути (ваш пульс). І де б ви його не відчували, це відбувається з допомогою артерій.

Коли ви прокалываете артерію, вона пульсує, досить різко, з кожним ударом серця. У важких випадках летальний результат може наступити через три хвилини після отримання серйозної травми.

Венозна кровотеча не має характерного сплеску з кожним серцебиттям, тому не відбувається втрата великої кількості крові. Але в цій ситуації також необхідно негайно надати першу допомогу.

Артеріальний кровотеча, як правило, важче контролювати, ніж венозний. Ви повинні надати великий тиск, щоб врятувати людині життя.

Як зупинити артеріальну кровотечу

© RossHelen/iStock

Артеріальний кровотеча вважається одним з найбільш небезпечних, тому потрібно діяти максимально швидко. Його можливо зупинити за допомогою пов'язки.

Кровотеча з великої артерії. Необхідно притиснути артерію трохи вище місця травми. Пам'ятайте, що ця дія є короткочасною заходом. Потрібно, як можна швидше накласти пов'язку.

Кровотечі з стегнової артерії. У цьому випадку тільки однієї пов'язки може бути недостатньо. Вам необхідно застосувати джгут або петлю. Замість джгута можна використовувати краватку, ремінь, шматок тканини і т. п. Подібні заходи вживають тільки в екстрених ситуаціях, адже петля повністю зупиняє потрапляння крові в кінцівку, що в результаті може призвести до її омертвіння (це відбувається, якщо джгут не знімають протягом тривалого проміжку часу).

Кровотеча з верхньої кінцівки. Його можна зупинити за допомогою бинта, який прикладають до ліктьового згину або допомоги пакетика бинта, вкладеного в ліктьовий згин або в пахвову западину. Також на кінцівки накладають джгут.

Кровотеча з головної шийної артерії. Необхідно відразу ж притиснути місце травми долонею. Після цього рану набивають марлею, щоб зупинити кров.

Правила застосування джгута при артеріальній кровотечі

• Його застосовують тільки при травмах плечі і стегна.

• Його накладають на одяг або тканину.

• Необхідно написати записку із зазначенням часу накладення джгута.

• Час застосування джгута: в холодну пору року – 30 хвилин, у теплу – 45. По закінченню цього часу, потрібно послабити пов'язку на 15 хвилин.

• Його накладають на кілька сантиметрів вище травми (5 см).

• Кінцівка повинна бути знерухомлена.

• Потерпілий повинен пити багато рідини.

Як зупинити венозну кровотечу

© Mihajlo Maricic/iStock

Воно може виникнути з вен шиї і голови, їх зовнішніх вен кінцівок і їх глибоких вен. Подібний стан з'являється з-за порізів, захворювань, підвищеного тиску, травм і варикозного розширення вен.

Перші ознаки венозного кровотечі: появи темної крові, втрата свідомості, запаморочення, блідий колір шкіри, низький артеріальний тиск.

При кровотечі потрібно промити рану з допомогою перекису водню та накласти тугу пов'язку. Після необхідно звернутися до лікаря. Якщо кровотеча дуже сильне потрібно накласти джгут.

Якщо кровотеча відбувається з глибоких вен необхідно: підняти кінцівку, накласти джгут, прикласти до рани щось холодне (грілку, пакет з льодом), відвезти потерпілого до найближчої лікарні.

Судину, що кровоточить потрібно перетиснути з двох сторон6 нижче і вище місця травми. Пам'ятайте, що тиск має бути сильним. Також необхідно затиснути рану бинтом або серветкою, змоченими перекисом водню. Таким чином ви уникнете потрапляння повітря у рану. Також не забудьте прикласти щось холодне.

Правила застосування джгута при венозній кровотечі

• Час застосування: взимку – 1-1,5 години, влітку – 1,5-2 години. Не забувайте, що через кожні півгодини взимку і годину влітку потрібно послаблювати джгут.

• Джгут необхідно накладати нижче травми, але не дуже далеко від неї.

• На шкірі повинна бути одяг або шматок тканини, щоб уникнути пошкодження м'яких тканин.

• Необхідно докласти записку з точним зазначенням часу застосування джгута.

• Не прикривайте джгут одягом, він має бути помітним.

Тепер ви знаєте, як зупинити венозну кровотечу і артеріальний. Пам'ятайте, що від ваших дій може залежати чиєсь життя, тому уважно вивчіть подану вище інформацію.

Як швидко зупинити кров з носа, — поради лікаря
© Srisakorn/iStock Кровотеча з носа – дуже неприємна річ, але зазвичай вона ніяк не пов'язана з якимись захворюваннями. Справа в тому, що в носі є дуже багато
Що робити, якщо тече кров з носа
Що робити, якщо тече кров з носа
Що робити, якщо тече кров з носа
08.06.19 Поради про саморозвиток
© Tharakorn/iStock Носові кровотечі можуть бути неприємними, але вони зазвичай не є ознакою чого-небудь серйозного і часто можуть лікуватися вдома. Редакція nhsinform
Лікнеп: що потрібно знати про причини, першої допомоги та лікуванні маткових кровотеч
З матковими кровотечами стикаються не лише дорослі жінки, а й підлітки. Важливо знати перші симптоми цього стану і як надати допомогу в подібних ситуаціях. Далі ви
Як швидко зупинити місячні: складне питання і екстрені методи
© ViDi Studio/iStock Іноді бувають непередбачувані ситуації, у яких потрібно знати, як швидко зупинити місячні. До них відносяться незапланована поїздка на море або
"Обережно, небезпечна пора!": як надати першу медичну допомогу влітку
Літо – це не тільки спекотна, але і небезпечна пора. З-за постійних перепадів температури, прямих сонячних променів, а також рясного контакту з водою, влітку збільшується
Як зупинити гикавку
Як зупинити гикавку
Як зупинити гикавку
28.05.19 Поради про саморозвиток
© nicoletaionescu/iStock Практично всі стикалися з гикавкою, але мало хто знає, що це таке і чому вона виникає. З цим допомагають розібратися Care2 і розповідають, як