Як перестати турбуватися і параноїти для нових відносин
08.03.2019 857 0 newsdaily.org.ua

Як перестати турбуватися і параноїти для нових відносин

В закладки

Як перестати турбуватися і параноїти для нових відносин

© Free-Photos/iStock

Часто буває, що людина, обпікшись, боїться повторення цього. Якщо у вас були невдалий досвід, нові відносини можуть бути зіпсовані тривожністю і нав'язливим питанням «А я йому подобаюся?». Наприклад, ви починаєте зустрічатися з людиною. Через пару вдалих побачень, він обіцяє зателефонувати вам в суботу. Субота настає, а дзвінка все немає. По початку, ви тримайтеся, але потім починаєте постійно про це думати. Чому не дзвонить? Я йому не подобаюся? Psychcentral розповіли, як позбавитися від цього.

Вміст матеріалу

Залиште минуле в минулому, насолоджуйтеся спілкуванням з новою людиною!

Як зрозуміти, що нові відносини в зоні ризику

Ось ви, доросла людина, сидите з друзями в барі, а через 5 хвилин ви вже ведете себе, як трирічна дитина. Знайома вам така ситуація? Тривожність накриває і починається параноя. У підсумку, ваша поведінка відлякує нового партнера, і знову ви самотні. Це перетворюється на якесь сбывающееся пророцтво самому собі.

Однак, справжня проблема не в новому людині. Вона криється у вашому емоційному багажі. Травми з минулого не дають вам насолодитися новими почуттями і відносинами. Коли щось трапляється в нових відносинах, пам'ять переносить вас в минуле, знаходячи якісь паралелі. Можливо, вас надовго залишили одних в дитинстві. У вас з'являється страх, що вас знову залишать. Настав час щось змінювати!

Перевантаження травми

Існує момент, коли подія (коли вас залишили в дитинстві) стає занадто складним для нашого розуму і ми просто його відокремлюємо. Психологи називають це диссоциативным досвідом. Потенційна проблема від цього полягають у тому, що в розумі залишаються так звані тригери. Це може бути різкий шум, страх, стан шоку або очікування чого-то. Ці тригери активізують тривожність і психологічний дискомфорт.

4 способи впоратися з емоційним багажем минулого

Так як же зупинити цей згубний вплив? Як залікувати рани від цих старих травм? Як заборонити їм руйнувати нові стосунки? Існує кілька способів, які повинні вам допомогти зберегти нові відносини.

  • Зверніть увагу, яке відношення ваша травма має до минулого

Не відстороняйтеся, якщо ви не пам'ятаєте події в точності. Ви можете згадати свої відчуття і порівняти, чи схожі вони на ті, які виникають зараз. Порівняйте їх, коли у вас з'являється страх бути покинутими.

  • Зверніться за допомогою

Подумайте про те, щоб опрацювати ці проблеми з хорошим психотерапевтом. Вам потрібно відчути безпеку і досліджувати ці проблеми в довірчій обстановці. Це обов'язково допоможе вам розібратися.

  • Живіть сьогодні

Постарайтеся більше концентруватися на тому, що відбувається з вами в даний час, коли виникає цей страх бути залишеними. Важливо те, що відбувається зараз і воно не має зв'язку з минулим.

  • Простежте за тригерами, які наводять страх

Спробуйте зрозуміти, що саме штовхає вас в цей тривожний стан. Прослідкуйте, яка нитка подій веде в минуле. Це допоможе вам краще зрозуміти, що з вами відбувається, і чому спокійного чоловіка ви перетворюєтеся в параноїка. Почніть з того, що позначте пару моментів, які змінюють всі навколо в тривожні знаки і наводять на вас цей страх.

Якщо ви вирішили серйозно розібратися у своїй проблемі – будьте чесні з собою. Друзям і знайомим ви можете сказати, що ви не знаєте, що відбувається. Але собі повинні відповідати чесно! Прийміть свій багаж, звільнитися від нього і зрозумійте, що ваше справжнє – у ваших руках.

Читайте також 5 ознак, що вашим відносинам потрібен розлучення

5 етапів відносин, які переживає кожна пара
© Maksym Azovtsev/IStock Ні для кого не секрет, що відносини змінюються і продовжують розвиватися з плином часу. Наші стосунки з батьками, друзями і другими половинками
Як забути про старі відносинах і знову продовжити жити
© takasuu/iStock Досить часто люди болісно сприймають те, що відносини закінчилися. У них немає сил і бажання жити по-іншому, знаходити час на себе, а також шукати нового
Чому ми заводимо "літні" романи і як від них позбутися
© jacoblund/iStock Літо — це час, коли без романтики зовсім ніяк. Навіть закоренілі циніки, давно зарекшиеся від любовних відносин, під час літньої відпустки підсвідомо
Що варто винести з минулих відносин
Що варто винести з минулих відносин
Що варто винести з минулих відносин
10.04.19 Поради про саморозвиток
©monkeybusinessimages/IStock Самотність — найгірше, що може статися з людиною в житті. Ніхто не хоче довго залишатися одним навіть після самого хворобливого розставання.
9 помилок у відносинах, які тільки заважають вам
© AntonioGuillem/iStock Значить, ви зустріли когось. І все йде добре. У тебе була пара побачень, і ця людина здається вам досить гідним вас. Ви поступово розкриваєте свої
10 способів перестати думати, що ви недостатньо гарні
© socialmediasl444/Flickr Чоловіки і жінки в наш час часто займаються «самоїдством», з дня на день повторюючи собі, що вони недостатньо гарні. Psychcentral вважають, що