Вільні відносини: розбираємо всі плюси і мінуси даного питання
18.03.2019 1 094 0 newsdaily.org.ua

Вільні відносини: розбираємо всі плюси і мінуси даного питання

В закладки

Вільні відносини: розбираємо всі плюси і мінуси даного питання

© panajiotis/Pixabay

Що таке вільні відносини? «Легальні» зради? Життя без зобов'язань і заборон? Для багатьох такі відносини є дикістю і чимось неприпустимим. Тим не менш, сучасність диктує свої правила і вільних шлюбів стає все більше. Для багатьох пар вільні стосунки – єдиний вихід. А деяким це навіть подобається. Cosmopolitan поспілкувалися з психологом на цю тему.

Вміст матеріалу

Легальні зради або комфортні відносини?

Вільні відносини: навіщо?

Головне питання – навіщо? Багатьом цікаво, для чого таким парам перебувати у шлюбі? Адже можна бути повністю вільними і не зв'язувати себе ніякими узами. Насправді, причин достатньо:

  • фінансова вигода;
  • збереження шлюбу на межі руйнування;
  • урізноманітнення відносини;
  • самовираження;
  • заради дітей.

Вільний шлюб дійсно існує в житті. Деякі пари, які свідомо йдуть на це ще перед весіллям. Але більшість, все-таки, таким чином освіжає або зберігає відносини. Часто на такі заходи йдуть пари, в яких жінці вигідна матеріальна підтримка від конкретного чоловіка, а він не готовий «розсудливим». Важливо розуміти, що таке рішення рідко виходить відразу від двох. Найчастіше, одна людина цього хоче, а другий просто погоджується чи підіграє, заради своїх вигод.

Любов – справа тонка

Психологи кажуть, що ситуації, коли пари вибирають такі відносини не виникають просто так. Це може бути наслідком того, що дитина в дитинстві не бачив проявів любові. Тобто, людина просто не вміє любити або не знає, як дарувати свою любов іншим. Такі люди теж вступають у шлюб, які тривають деякий час, а потім починаються чвари, сварки, зради і розлучення.

Вільні стосунки – тут навіть назва говорить сама за себе. Один чоловік, який їх жадає, вважає свою свободу важливіше іншої людини. Такі шлюби навряд чи принесуть щастя, навіть якщо обидва партнери розуміють що це і які наслідки. Справа в тому, що партнер, який жадає волі, не знайде щастя, змінюючи партнерів на стороні. Так само і з тим, хто «терпить» — довго таке терпіння не може тривати. Зберігати такий шлюб заради дітей – в корені невірно. Діти дивляться набагато глибше, ніж на картинку «мама і тато поруч». Їм не достатньо просто того, що ви все продовжуєте жити під одним дахом. Діти бачать, коли батьки щасливі, а коли грають ролі.

Переваги вільних відносин

Все-таки, чи є у такого формату відносин і плюси:

Зручність. Ніхто не повинен «відпрошуватися погуляти» або попереджати про те, абсолютно вільне планування дня і ніяких «повинен» або «повинна». Партнери не замислюються про те, що скаже друга половинка і не чекають схвалення. За згодою сторін, ніякі дії не потрібно погоджувати з партнером.

Дух авантюризму. Скільки спокус навколо і все можна! Завести роман? Зірватися в інше місто або навіть країну відпочивати або до своєї пасії? Жодних проблем, ви самі собі господар і самі відповідаєте за свої вчинки.

Законність відносин. Багатьом важливо мати відмітку у паспорті з різних причин. Хтось хоче, щоб у дітей були офіційні батьки. А кому-то важливо «заспокоїти» батьків які дуже хочуть, щоб їх діти були в шлюбі.

Правда, ці плюси мають не дуже приємний післясмак. З часом, такі відносини втрачають «рожеву» пелену і починає проявлятися вся абсурдність ситуації. У багатьох наступає відчуття порожнечі. А деякі знаходять тієї людини, з якою хочеться стабільності і шлюб таки розвалюється.

Недоліки вільних відносин

Безсумнівно, мінуси цих відносин є:

Зради залишаються зрадами. Вам або вашій половинці доведеться ділити вас з кимось, і це неприємно. Навіть «легальні» зради породжують ревнощі і викликають почуття спустошеності і невпевненість в собі. Дослідження показали, що ревнощі є і у вільних парах — близько 85% пар її відчувають, але продовжують терпіти.

Терпіння. Вільні відносини зазвичай мають слабку ланку, тобто того, хто терпить. Це накладає серйозну психологічну навантаження і може призвести до заниження самооцінки. Для особливо чутливих натур такі відносини – справжня психологічна травма.

Безвихідність. Зазвичай, такі відносини – результат невирішених проблем у стосунках двох людей. Замість того, щоб говорити про них і шукати рішення, люди намагаються втекти від відповідальності, називаючи свій шлюб вільним. Це не призводить до вирішення проблем, а лише поглиблює їх.

Ознаки здорових відносин

Здорові відносини двох дорослих людей – це гармонія. Обстановка такого шлюбу не має наштовхувати на думку про вільні стосунки. Ці ознаки свідчать про здорових відносинах:

Впевненість один в одному. У партнерів не виникає потреби або бажання «наглядати» за іншим. Немає необхідності перевіряти дзвінки, повідомлення або листування в соцмережах. Кожен поважає межі особистого простору і довіряє своїй половинці.

Прийняття. У вас є можливість бути відкритими, проявляти свою натуру. Ви спокійно можете плакати, сміятися і говорити про переживання, не боячись осуду. Також, ви спокійно можете обговорити будь-яку проблему і висловити свою, нехай навіть «неправильне» думка з будь-якого питання.

Рівноправність і відкритість. Здоровий шлюб передбачає не тільки дотримання вірності, але і відсутність помсти, маніпуляцій і скритності. Подружжя відкрито дарують любов, обговорюють проблеми і діляться переживаннями. Це допомагає знайти щастя обом партнерам і не ущемляти інтереси іншого.

Вільні стосунки – спірне питання. Немає однозначної відповіді на питання «нормальний вільний шлюб?», так як у нього дуже багато нюансів. Відносини – це, насамперед, праця двох і можливість отримувати і дарувати безкорисливу любов!

Читайте також 5 типів розлучених батьків, яких хоч раз зустрічали всі ми

П'ять ознак, що ваші стосунки потрапили в біду
©Vasyl Dolmatov/iStock Здорові відносини між партнерами підвищують самооцінку, розвивають, дарують впевненість і щастя, а також надають позитивний вплив на всі життєві
Експерти назвали основні типи зрад в сімейних парах
©sasint / Pixabay Досвід незаконних відносин варіюється від людини до людини в залежності від обставин, однак один сексуальний терапевт стверджує, що існує два типи
Як перестати ревнувати свого партнера
© Deagreez/iStock Ревнощі у відносинах — це цілком нормальне явище. Але багатьох турбує питання, як перестати ревнувати. HuffPost розповідають, що потрібно змінити, щоб
8 характерних особливостей щасливих і здорових шлюбів
©Merlas/IStock Знайти свою другу половинку – це ще не все. Важливо зуміти зберегти відносини і пронести любов крізь роки. Кожній парі день у день треба вчитися довіри,
5 міфів про стосунки між чоловіком і жінкою
©Jasmine Wallace/Pexels Як відомо, 2 з 3-х шлюбів закінчуються розлученням, а все тому, що багато пар досі не мають чіткого уявлення про те, як будуються міцні і ніжні
5 причин, чому чоловікові знадобився перерву у стосунках
©Vasyl Dolmatov/IStock Один з найпоширеніших способів розірвати відносини – запропонувати перерву. По суті перерва означає повільне і менш хворобливе розставання, при