Як м'яко розповісти своїм дітям про розлучення
05.03.2019 280 0 newsdaily.org.ua

Як м'яко розповісти своїм дітям про розлучення

В закладки

Як м'яко розповісти своїм дітям про розлучення

© IStock

Батьки сподіваються, що їм ніколи не доведеться говорити дітям про те, що їх мама і тато розлучаються. Але статистика розлучень пригнічує. Приміром, у США від 40 до 50 відсотків подружніх пар розлучаються. Незважаючи на те, що розлучення – важкий період в житті подружжя, потрібно не забувати, що він робить величезний вплив на дітей.

Як батько, ви хочете захистити дитину від будь-якого болю і страждань, але в цьому випадку зовсім уникнути болю не вийде. Huffingtonpost вважають, що в такій ситуації важливо те, як ви будете говорити дитині про розлучення, адже цей момент назавжди закарбується в їх пам'яті.

Згідно з дослідженнями, є три фактори, які допоможуть дітям перенести розлучення батьків: міцні взаємини з двома батьками, гарне виховання, мінімальне винесення конфлікту між подружжям.

Як полегшити біль дитини

Підберіть правильний час для розмови

©LightFieldStudios/IStock

Якщо ви з чоловіком поки точно не вирішили, чи буде розлучення, не кажіть про це дитині. Робити це потрібно, коли ви напевно зрозумієте, що настав час розлучитися. Вашим дітям не потрібно знати рішення, яке поки не є остаточним. Вони не будуть твердо триматися на ногах, якщо їх майбутнє туманно.

Якщо ви все ж зважилися на розлучення, потрібно підібрати правильний час, щоб сказати про нього дитині. Як визначити, чи правильне воно чи ні? Ви повинні бути готовими приділити дитині максимум часу і уваги. Вам потрібно буде обійняти дитину, поговорити з ним спокійно, а не поспіхом.

Разом з чоловіком повідомте про розлучення

Навіть якщо ви з ним зараз не в найкращих стосунках, ви залишаєтеся батьками, які люблять свою дитину. Заради нього станьте командою: візьміть відповідальність за те, що сталося, покажіть, що це було спільне рішення, говорите простими словами, щоб дитина зрозумів вас. Будьте чесними, але враховуйте вік і емоційну зрілість вашої дитини. Нехай він почує лише одну версію подій: це станеться, коли ви разом з чоловіком повідомте новину.

Будьте готовими до того, що дитина почне задавати питання: «Де я буду жити?», «Хто з вас переїде?», «Як часто я буду бачити тата?», «Хто буде піклуватися про мене?». Заздалегідь підготуйте відповіді. Але не завжди діти закидають батьків питаннями. Деякі після почутого мовчать.

Уникайте звинувачень

©torwai/IStock

Як би ви не були злі на свого чоловіка, не звинувачуйте його в розлученні при дитині і намагайтеся при ньому не сваритися. Також не кажіть йому про зради чоловіка або якісь фінансові проблеми. Можливо, вам і хочеться з кимось поділитися, але нехай цією людиною не буде ваша дитина. Він може сприйняти ваші слова і звинувачення як критику або зрада.

Бережіть дитину від деталей

Тримайте документи про розлучення в тому місці, куди не зможе дістатися ваша дитина. Не обговорюйте при ньому юридичні моменти зі своїм адвокатом. Зробіть так, щоб життя дитини тривала, а не зосереджувалася лише на розлучення батьків.

Звертайте увагу на незвичайну поведінку

© AGrigorjeva/iStock

Розлучення болюче для батьків і для дітей. Не дивуйтеся, якщо дитина почне вести себе дивно: буде неслухняним, агресивним, сумним, злим, вимогливим. Хтось виявляє надто багато почуттів, але деякі діти навпаки приховують їх і заперечують те, як сильно на них вплинув розлучення батьків. Будуть як погані, так і хороші дні. Оточіть дитину турботою і любов'ю, щоб було більше хороших.

Бережіть себе

Не бійтеся просити про допомогу, якщо вона вам потрібна. Подбайте про себе, поговоріть з фахівцем, щоб впоратися з розривом. Якщо ви будете в порядку, ваша дитина теж буде в порядку.

Переконайтеся, що його життя не змінилася кардинально: укладайте його в ліжко і годуйте в той же час, що і раніше. Завжди нагадуйте собі, що, незважаючи на розлучення, не є поганим батьком. Так і життя після розлучення існує. У цьому переконалися тисячі людей.

Читайте також Корисні лайфхаки, як витягти себе з непростого періоду життя

Топ-7 помилок розлучених батьків, яких важливо уникати
Сім'ї, які пережили розлучення, не з чуток знають про те, як це важко і який стрес при цьому відчувають діти. З ким би не залишився у результаті дитина, важливо
Що робити, якщо ваші друзі розлучилися і ви хочете зберегти з обома хороші стосунки
© AnaBGD/iStock Ваші друзі розлучаються, але ви хочете продовжувати дружити з ними обома? Pure Wow розповідає, як бути в такій непростій ситуації. Позбавтеся від почуття
Ваша робота може підказати, чи загрожує вам розлучення, — дослідження
© BernardaSv/iStock Зберегти шлюб і відносини з роками – це велика праця. На нього йде не менше сил, ніж на роботу. Багато пар намагаються боротися за любов і запобігти
Дослідження з'ясувало: розлучення може бути заразним і навіть носити позитивний характер
© mofles/iStock Розлучення не трапляється за 5 хвилин. На це рішення впливають не тільки багато життєві події, але і ваше оточення. Нове дослідження показує, як на ваших
6 досліджень, які пояснюють вплив сімейних сварок на дитину
Багато батьків вважають, що для дітей немає нічого гірше розлучення батьків, намагаються всіма силами боротися за шлюб, сперечаються і конфліктують з партнером, але не
6 найнезвичайніших розлучень в світі, які викликають здивування
Розірвання шлюбу в XIX столітті зовсім не рідкість. Люди розлучаються з різних причин: прямо протилежні погляди на життя, неможливість піти на компроміс, зради чоловіка.