5 способів прищепити дитині любов до свого тіла з самого дитинства
07.04.2019 302 0 newsdaily.org.ua

5 способів прищепити дитині любов до свого тіла з самого дитинства

В закладки

5 способів прищепити дитині любов до свого тіла з самого дитинства

© IStock

Всі батьки хочуть, щоб їхні діти виросли впевненими в собі людьми, які будуть любити своє тіло і свою зовнішність. Але всього цього неможливо буде досягти, якщо ви не почнете з себе. Зробіть здоровий спосіб життя своїм пріоритетом, створюйте нові харчові звички і щодня займайтеся спортом, щоб дати дитині хороший приклад. Суспільство і ЗМІ впливають на всіх людей і можуть навіть змусити дітей негативно сприймати своє тіло. Але, згідно з дослідженнями, вже в 5-річному віці дітям можуть не подобатися їх тіла.

Численні опитування і дослідження доводять, що правильне ставлення дитини до свого тіла формується завдяки його батькам. Mother.ly вирішили дати кілька порад про те, як сформувати у дитини здорові звички навіть у дошкільному віці.

Будьте уважні до того, хто дитина читає, слухає та дивиться

© Steshka.ru

По телевізору, радіо і в інтернеті є чимало матеріалів, які напхані стереотипами стосовно того, як повинні виглядати дівчатка, а хлопчики. Щорічно випускаються шоу, фільми і передачі, які нав'язують людям думку про «ідеальному тілі»: з-за цього дитину з дитинства мучать думки про те, що потрібно прагнути до такого «ідеалу», вони сумніваються у власній красі і навіть думають, що з ними щось не так.

Говорите з ними на такі теми

Коли ви бачите у фільмі якийсь стереотип чи чуєте нав'язування «ідеалу краси», поговоріть з дитиною про це, дізнатися, що він про це думає. Буде краще, якщо дитина поділитися з вами своїми думками, що буде копатися в собі або вірити в почуте. Поясніть дитині, що зараз люди використовують Photoshop, щоб здаватися красивіше, худіший і вище. Можете показати йому, як це робиться, щоб він краще все зрозумів. До того ж він сприйме це як гру і весело проведе з вами час.

Наведіть приклади з життя

©michaeljung/IStock

Нагадайте дитині, що в світі є безліч красивих і привабливих дітей різного ваги і зростання. І це нормально. Навіть лялька Барбі зараз продається з різним кольором шкіри і вагою. Якщо в числі друзів вашої дитини є повні діти, запитайте, було б приємно цим малюкам, якби їх почали критикувати або якщо б їх зовнішність висміювали. Дитина повинна співчувати людям, яких дражнять, він не повинен вважати, що така поведінка є нормою. Постарайтеся донести до нього це.

Забороніть йому говорити «товстий, жирний»

Навіть ви часом говорите ці слова по відношенню до свого тіла, але не варто, тим більше, що ваша дитина бере з вас приклад. Заохочуйте дитину любити своє тіло таким, яке воно є. Моделюйте позитивне ставлення до своєї зовнішності. Згідно з опитуваннями, діти, чиї мами критикують себе, дивлячись у дзеркало, починають не любити власне тіло. А дочки, чиї батьки скаржаться на зайву вагу, починають вважати себе фізично непривабливими.

Зосередьтеся на здоров'я, а не на вазі: «Що відчуває твоє тіло, коли ти бігаєш?». І дайте відповідь на своє ж запитання: «моє тіло повно сил і енергії, коли я їм здорову їжу чи займаюся спортом». Спонукайте його сприймати спорт і правильне харчування не як спосіб стати «гарніше», а як спосіб стати здоровим і сильним чоловіком.

Постарайтеся донести до дитини важливість особистих якостей, а не зовнішності

©evgenyatamanenko/iStock

Коли ви обговорюєте вигаданих героїв, знаменитостей, або ваших друзів і родину, зверніть увагу на те, що саме подобається вашій дитині в них. Якщо зовнішність – потрібно пояснити, що це не так важливо, як доброта, допитливість, цілеспрямованість та інші якості. Запитайте його, якими якостями повинен володіти хороший друг. У результаті дитина зрозуміє, що зовнішність насправді не грає ніякої ролі.

Читайте також 10 книг, які надихнуть на турботу про себе

4 способи прищепити дитині любов до навчання
©Wavebreakmedia/iStock Хочете прищепити своїй дитині любов до навчання? Повірте, зробити це набагато простіше, ніж ви думаєте. Автори книги «What Kids Need to Succeed»
Яблуко від яблуні: 3 звички, яким діти вчаться у нас
©monkeybusinessimages/IStock Як відомо, діти є відображенням батьків. Тому, скільки б ви не намагалися прищепити дітям потрібні якості і виховати характер, вони все одно
Бодипозитив: що криється за цим словом і чому його потрібно прийняти навіть "чайникам"
© monkeybusinessimages/iStock Ви, напевно, вже чули про таке поняття, як бодипозитив? Незважаючи на широке поширення цього явища і його популярності в соцмережах), не всі
Педіатр назвав 4 речі, які критично важливо зробити дитині перед сніданком
Більшість дітей прокидаються так само, як і їхні батьки: в поспіху, розгубленості і без плану, як домогтися успіху за цей день. Діти не повинні знати, як правильно
Три звички, які впливають на розвиток мозку у дитини
© dobok/iStock Прищепити здорові звички дитині з ранніх років – завдання номер один у багатьох батьків. Зовсім нелегко змусити дитину не звертати увагу на екран з
15 перевірених способів змусити дітей правильніше харчуватися
© gzorgz/iStock Ви хочете щоб ваша дитина харчувався правильно і отримував всі необхідні вітаміни з їжі? Maryann Jacobsen розповідає, як батькам навчити дітей культурі