15 перевірених способів змусити дітей правильніше харчуватися
03.06.2019 317 0 newsdaily.org.ua

15 перевірених способів змусити дітей правильніше харчуватися

В закладки

15 перевірених способів змусити дітей правильніше харчуватися

© gzorgz/iStock

Ви хочете щоб ваша дитина харчувався правильно і отримував всі необхідні вітаміни з їжі? Maryann Jacobsen розповідає, як батькам навчити дітей культурі здорового харчування.

Харчуйтеся правильно ще під час вагітності

Піклуватися про харчування свого малюка необхідно ще в період вагітності. Ваші харчові звички можуть надати великий вплив на дитину. Харчуйтеся здоровою їжею, щоб прищепити дитині правильні переваги, щодо харчування.

© babble.com

Максимально урізноманітніть раціон дитини

Щоб прищепити дитині любов до здорової їжі, давайте йому спробувати якомога більше смаків. Додайте до основних страв трави, спеції, часник і цибулю. Урізноманітніть раціон дитини овочами, фруктами, ягодами, горіхами та іншими смачними, здоровими продуктами.

Залишайте здорові продукти на очах у дитини

Поставте на стіл тарілку з фруктами, покладіть в дитячій кімнаті корисні закуски. Нехай здорова їжа завжди буде на очах у дитини, адже так він напевно захоче її з'їсти.

© thegirlonbloor.com

Їжте разом з дитиною

Дослідження показують, що діти охоче їдять ту або іншу їжу, коли бачать, що батькам вона подобається.

Влаштовуйте сімейні обіди та вечері

Коли вся родина збирається за одним столом, діти з великим ентузіазмом їдять свої страви і насолоджуються часом, проведеним з близькими.

© monkeybusinessimages/iStock

Придумуйте цікаві назви страв

Згідно зі статистикою, діти з більшою ймовірністю захочуть спробувати те або інше блюдо, якщо воно буде мати цікаву назву.

Додавайте соуси

Дітям дуже подобаються різні заправки та соуси, які роблять смак страви більш насиченим. З часом, привчивши дитину до здорової їжі, ви зможете перестати їх додавати.

©Pixabay

Читайте також Як допомогти своїй дитині не піддатися шкільних захворювань

Дозвольте дитині брати участь у приготуванні їжі

Дослідження показують, що діти, які готують їжу разом з батьком, отримують задоволення від цього процесу і охоче їдять свої страви. Ви можете дозволити дитині вибирати продукти в магазині і дати йому прості доручення на кухні.

Поясніть дитині зв'язок між харчуванням і здоров'ям

Дитина має розуміти, як ті чи інші продукти впливають на її здоров'я. При чому, розповідати це ви можете в ігровій формі. Наприклад, скажіть, що вітаміни з фруктів і овочів утворюють певний щит і захищають організм дитини від нападу поганих бактерій.

© LightFieldStudios/IStock

Давайте дитині пробувати нові продукти

Коли ваша дитина відмовляється від звичної їжі, дайте йому спробувати щось нове. Також стежте за тим, щоб він не перебивав апетит соками і солодощами перед основним прийомом їжі.

Давайте дитині щось хрустке

Дослідження встановили, що діти люблять хрусткі продукти: морква, яблука, капусту і т. д.

© Magova/Pexels

Додайте до звичних страв нові інгредієнти

Щоб малюку не набридали одні і ті ж страви, додайте до них нові інгредієнти, які будуть змінювати смак.

Будьте креативними

Дослідження показують, що діти можуть спожити в 2 рази більше фруктів, якщо вони будуть нарізані у вигляді цікавих фігурок. Експериментуйте і включайте фантазію, подаючи дітям їжу веселим і несподіваним чином.

©Vasyl Dolmatov/IStock

Дайте дитині вибір

Щоб ваша дитина харчувалася правильно, дайте йому свободу вибору. Наприклад, попросіть вибрати овочі, які він буде їсти на обід або кашу, яку ви приготуєте на сніданок. Це допоможе дитині відчути свою самостійність.

Читайте також Чому прохання дитини стати «маленьким помічником» приносить більше шкоди, ніж користі

5 найбільш ефективних способів навчити дитину харчуватися правильно
© Choreograph/IStock Дослідження показують, що харчові звички людини закладаються ще до того, як він народився (в утробі його матері) і залежать від того, що їсть жінка
Як прищепити дитині принципи правильного харчування
© samael334/iStock До правильного харчування потрібно привчати дітей з раннього віку, щоб уникнути проблем у майбутньому. Якщо ви думаєте, що занадто складно змусити
Вчені довели: діти не ростуть краще, якщо їх змушувати
© evgenyatamanenko/IStock «Ну з'їж ще ложечку за маму, за тата, за котика». Хто з батьків не стикався з тим, що дитина не хоче їсти? І дитину годують примусово, псуючи
Як навчити дитину співпереживання
©Sasiistock/IStock Багато батьків зосереджені на тому, щоб навчити дитину читанню, письму, математиці й іншим навичкам, які допоможуть йому досягти успіху в майбутньому.
Яким має бути шкільне харчування вашої дитини. Рекомендації Уляни Супрун
© МОЗ Один з найважливіших уроків, який дитина отримує в школі – це урок про здорове харчування. Саме під час навчання діти формують свої харчові звички, які залишаються
Три звички, які впливають на розвиток мозку у дитини
© dobok/iStock Прищепити здорові звички дитині з ранніх років – завдання номер один у багатьох батьків. Зовсім нелегко змусити дитину не звертати увагу на екран з