10 здорових звичок, яким варто навчити своїх дітей
04.03.2019 494 0 newsdaily.org.ua

10 здорових звичок, яким варто навчити своїх дітей

В закладки

10 здорових звичок, яким варто навчити своїх дітей

© Josh Willink/Pexels

Поява дитини в сім'ї завжди пов'язане з безліччю переживань і сумнівів в собі. Як стати кращим батьком/матір'ю для свого нащадка, як впоратися з новими обов'язками, чому навчити малюка в першу чергу — ці та інші хвилюючі питання проносяться в головах усіх новоспечених батьків. Важливо розуміти, що стати ідеальним в усіх аспектах батьком або матір'ю навряд чи вийде, проте щоб забезпечити дитині щасливе та здорове дитинство, а також дати йому правильну путівку у доросле життя, потрібно зробити ці 10 звичок своєю щоденною рутиною :

@ LightFieldStudios/iStock

Власний приклад

Якщо ви самі їсте шоколад на сніданок, то ж будуть робити і ваші діти, оскільки малюки завжди копіюють поведінку дорослих. Намагайтеся вибирати здорове меню не тільки для дитини, але й для себе. Якщо в холодильнику не буде шкідливих продуктів, у вашого чада не з'явиться спокуса їх спробувати.

Сніданок

Ніколи не пропускайте сніданок, оскільки це без перебільшення найважливіший прийом їжі за день. Якщо дитина з раннього дитинства звикне снідати вранці, це допоможе йому краще себе почувати і бути більш енергійним протягом усього життя.

Сімейна вечеря

Є приказка, що сім'я, яка вечеряє за одним столом, ніколи не розпадеться. Навіть якщо у вас з чоловіком різні графіки, намагайтеся хоча б раз на тиждень збиратися всією сім'єю за одним столом, щоб разом посміятися, а також обговорити важливі питання.

© Southern Bite

Продукти всіх кольорів веселки

Поясніть дітям, що яскраві різнокольорові фрукти і овочі — це не тільки красиво і смачно, але і дуже корисно. Люди, які з малих років звикають харчуватися різноманітно і не перебирають харчами, зазвичай мають більш стійкий імунітет.

Навички спілкування

Навчання дітей навичкам ефективної комунікації — одне з головних завдань кожного з батьків. Уміння красиво говорити і уважно слухати, ставити правильні питання і приймати адекватну критику дуже допоможе дитині в житті.

Гарні манери

Навчіть дитину говорити «спасибі» і «будь ласка», поважати дорослих і добре поводитися в суспільстві. Цей навик дуже важливий як у дитинстві, так і в дорослому житті.

Фізична активність

Ваші діти коли-небудь подякують вам за те, що ви змалку прищепили їм любов до спорту. Звичайно, не варто перегинати палицю і відбирати у дітей всі гаджети та Інтернет, але вони повинні розуміти, що левова частка їх дозвілля повинна припадати на рухливі ігри.

© Yulianto Poitier/Pexels

Корисна нудьга

Ми живемо в часи, коли у деяких дітей графік насичений, ніж у багатьох дорослих. Садочок, школа, танці, спорт, англійська мова — іноді зайнятість малюка перевищує всі розумні межі. Дозвольте дитині бути просто дитиною, іноді понудьгувати, помучитися від неробства. Нудьга допоможе йому навчитися самостійно займати себе, вигадувати нові ігри і творчо розвиватися.

Вода

Привчіть дітей пити багато чистої води і обмежте споживання ними солодких напоїв, в тому числі і соків, тому що вони лише псують зуби і призводять до набору зайвої ваги.

Позитивний настрій

Якщо ваша дитина з ранніх років буде розуміти, що невдачі — це невід'ємна частина життя, це допоможе йому легше справлятися з будь-якими негараздами і залишатися оптимістом у будь-якій ситуації.

Читайте також 10 важливих манер, про яких діти постійно забувають

Як навчити дитину співпереживання
©Sasiistock/IStock Багато батьків зосереджені на тому, щоб навчити дитину читанню, письму, математиці й іншим навичкам, які допоможуть йому досягти успіху в майбутньому.
Як навчити дитину спати всю ніч: 3-денний гід для молодих батьків
©LightFieldStudios/iStock Сон дитини може бути переривчастим і неспокійним, проте цю ситуацію легко виправити. Мета будь-якого з батьків – допомогти дитині побудувати
9 фраз, які допоможуть виховати дитину стресостійким
©max-kegfire/iStock На жаль, навіть самі турботливі батьки не можуть захистити своїх дітей від усіх труднощів і проблем, які зустрічаються в житті. Однак, вони можуть
Вчасно до школи: як навчити дитину важливого розпорядку дня
©LightFieldStudios/Istock Щоб дитина не запізнювався на заняття, батьки повинні допомогти йому скласти шкільний графік. В іншому випадку ранкові збори в школу стануть
5 ознак того, що ви обрали дитині поганий дитячий садок
© olesiabilkei/IStock Перед кожним батьком дитини 2-3 років гостро стоїть питання, в який садок віддати малюка і на які нюанси варто звернути увагу в першу чергу перед
Принципи справжньої дружби, про які варто розповісти своїй дитині
© aaron00023/Pixabay Про дружбу дітям треба розповідати в самому ранньому віці. Вже в рік дитина здатний усвідомити, що іграшками можна поділитися з іншими. Хоча