Як алкоголь впливає на якість нашого життя
01.04.2019 533 0 newsdaily.org.ua

Як алкоголь впливає на якість нашого життя

В закладки

Як алкоголь впливає на якість нашого життя

Зловживання алкоголем може мати для людини безліч негативних наслідків – починаючи з головного болю, і закінчуючи серйозними розладами здоров'я, такими як цироз печінки, провали в пам'яті і т. п. До того ж, алкоголь сильно впливає на наше життя, відносини і навіть тренування і здоров'я мозку. Розповім детальніше, як алкоголь впливає на якість нашого життя.

Вміст матеріалу

Як алкоголь впливає на мозок?

© kzenon/iStock

Часто алкоголь підносять в якості заспокійливого засобу. Але це зовсім не так. Алкоголь — не тільки заспокійливий засіб, але і робить непрямий стимулюючий вплив, що не дуже добре.

Алкоголь безпосередньо впливає на хімічний склад мозку. Він змінює рівень нейромедіаторів – передавачів, що контролюють розумові процеси, поведінку і емоції.

Насправді алкоголь пригнічує збудження і посилює млявість. Ваша мова, думки і рухи будуть все повільніше і повільніше , чим більше ви будете пити. Ви почнете спотикатися, падати і здійснювати безліч незграбних дій.

Але ось, у чому підступ. Алкоголь також сприяє виробленню допаміну в мозку – центрі задоволення. На нього впливає безліч різних приємних дій: спілкування з близькими друзями, відпустка, підвищення зарплати і споживання спиртних напоїв. Збільшуючи рівень допаміну в мозку, алкоголь змушує вас думати, що ви себе добре відчуваєте. Ви продовжуєте пити, щоб виробляти допамін, але в той же час змінюється хімічний склад мозку, який підсилює почуття депресії.

Численні дослідження показали, що вплив алкоголю на допамін сильніше виражений у чоловіків, ніж у жінок, що пояснює, чому від алкоголізму частіше страждають чоловіки.

З часом, якщо ми споживаємо велику кількість спиртних напоїв, ефект допаміну зменшується до мінімуму. Але до цієї стадії, людина вже підсів на відчуття задоволення, хоча він його перестає отримувати. Як тільки виникає бажання знову і знову випробувати приємне почуття з споживанням спиртних напоїв, виникає алкоголізм.

Час, який потрібен для виникнення залежності, відрізняється у кожного. У деяких є генетична схильність до алкоголізму, і їм потрібно дуже мало часу, тоді як іншим буде потрібно кілька тижнів або навіть місяців.

Як алкоголь впливає на метаболізм?

© una_sinkevica/iStock

Численні наукові дослідження говорять про те, що вживання навіть малих доз алкоголю провокує довготривалі зміни в обміні речовин — наприклад, після чарки горілки жиросжигающие процеси в організмі можуть блокуватися на 6-9 годин. Протягом цього часу тіло не може спалювати запаси жиру, але з радістю їх збільшує.

На ділі, алкоголь завдає потрійний удар по метаболізму:

 • організм отримує додаткові калорії з самого алкогольного напою;
 • підвищується апетит (плюс, при сп'янінні знижується почуття «критичності» у виборі їжі);
 • блокуються процеси жиросжигания.

В результаті алкоголь призводить до збільшення запасів внутрішнього жиру і до розвитку ожиріння.

Крім того, алкоголь змушує печінку використовувати антиоксиданти, вітамін С, мінерали для знешкодження хімічних речовин. Якщо у вас дефіцит цих речовин, організм посилає на це резерви. Алкоголь підвищує рівень естрогену, який погіршує симптоми СПКЯ (синдром полікістозних яєчників), фіброми і ендометріозу, інших естроген-домінуючих проблем в організмі.

Основні наслідки споживання алкоголю для обміну речовин можна узагальнити наступним чином:

 • різка диспропорція в окислювально-відновних процесах;
 • утворення високотоксичного ацетальдегіду;
 • відволікання ферментів від нормального метаболізму ендогенних субстратів, що містять спиртові та альдегідні групи;
 • накопичення надлишкових кількостей ацетату, що призводить до посиленого утворення жирних кислот і холестерину

Скільки калорій в алкоголі і як він впливає на якість дієти?

© monticelllo/iStock

Можливо дотримання дієти і вживання при цьому алкоголю? Це питання дуже спірне. Враховуючи різноманітність дієт і асортимент напоїв з алкоголем, в кожному окремому випадку сумісність дієти і алкоголю необхідно розглядати індивідуально, бажано за допомогою консультації дієтолога. У рекомендаціях більшості строгих дієт алкоголь повністю виключається. У той же час, якщо скидання ваги відбувається за рахунок обмеженого споживання калорій, така дієта і алкоголь цілком поєднані, але в дуже розумних дозах. При розрахунку добової норми калорій слід лише враховувати калорійність алкогольних напоїв, які ви вживаєте.

Калорійність алкогольних напоїв важливо знати, коли методика зниження ваги полягає в підрахунку добового споживання калорій, а не обмежується певним набором продуктів.

Калорії в алкоголі і кількість вуглеводів в 100 г готового напою:

 • Горілка 40% – вуглеводи 0.0, 235 ккал.
 • Бренді 40% – вуглеводи 0.5, 225 ккал.
 • Віскі 40% – вуглеводи 0.0, 220 ккал.
 • Джин 40% – вуглеводи 0.0, 220 ккал.
 • Коньяк 40% – вуглеводи 0.1, 239 ккал.
 • Ром 40% – вуглеводи 0.0, 220 ккал.
 • Пунш 26% – вуглеводи 30.0, 260 ккал.
 • Лікер 24% – вуглеводи 53.0, 345 ккал.
 • Портвейн 20% – вуглеводи 13.7, 167 ккал.
 • Шеррі 20% – вуглеводи 10.0, 152 ккал.
 • Мадера 18% – вуглеводи 10.0, 139 ккал.
 • Вино біле десертне 13.5% – вуглеводи 5.9, 98 ккал.
 • Вермут 13% – вуглеводи 15.9, 158 ккал.
 • Вино біле сухе 12% – вуглеводи 0.2, 66 ккал.
 • Вино червоне 12% – вуглеводи 2.3, 76 ккал.
 • Пиво 4.5% – вуглеводи 3.8, 45 ккал.
 • Пиво 1.8% – вуглеводи 4.3, 29 ккал.
 • Коктейль «Мохіто» алкогольний – вуглеводи 5.3, 52 ккал.
 • Шампанське «брют» – вуглеводи 1.4, 70 ккал.

Вміст калорій у будь-якій дієті, в залежності від фізичних навантажень, коливається від 1500 до 1800 ккал, це означає, що включити пару порцій алкоголю в меню, не виходячи за рамки калоражу, цілком можливо. Одна порція алкоголю міститься в келиху вина, 0.33 світлого пива або 25 мл напою міцністю 40%. Добова норма, рекомендована для чоловіків – 3-4 порції алкоголю, для жінок – не більше 1-2 порцій.

Поєднання дієти і алкоголю

Багатьох здивує вміст калорій в алкоголі. Однак навіть так зване помірне або «здорове» споживання алкоголю може призвести до збільшення ваги і, безумовно, перешкоджає затраченим зусиллям на втрату ваги. Все тому, що дуже легко переборщити з алкогольними калоріями.

Алкоголь не тільки відрізняється надзвичайно високим вмістом калорій, що викликає набір ваги, але крім того ускладнює обмін речовин в організмі, що знижує кількість спалюваного жиру. Коли ви приймаєте алкоголь, невеликий відсоток спирту (етанолу) перетворюється в жир, при цьому велика частина перетворюється в речовину, відоме як ацетат. Ацетат вивільняється у кровоток, де він підміняє собою жир в якості основного джерела палива. Так, в алкоголі невдало поєднується багата кількість ккал, і в той же час інгібування/скорочення спалювання жиру. Іншими словами, організм змушений зберігати надлишок вогнетривких калорій, що викликають збільшення ваги. Тому, солодкі алкогольні напої – це найгірше, що можна придумати і найбільший камінь спотикання для людей, що намагаються схуднути.

Як алкоголь впливає на м'язи і тренування?

© MilanMarkovic/iStock

Як і у випадку з блокуванням жіросжіганія, алкоголь негативно впливає і на процеси синтезу амінокислот в організмі. Тіло починає витрачати енергію алкоголю, забуваючи про будь-які потреби м'язів в білках для зростання і відновлення. М'язи, у свою чергу, починають руйнуватися, щоб заповнити виникаючий недолік амінокислот.

Основні побічні дії алкоголю на тренування і м'язи:

 • Зневоднюється організм. Алкогольні напої – це сечогінні засоби, ваші нирки починають працювати на повну. А оскільки під час занять спортом активно потієте і втрачаєте рідина, то пити алкоголь перед тренуванням взагалі не можна. Ваш організм отримує сильне зневоднення, що негативно позначається на фізичній працездатності. На тренуванні необхідно пити достатню кількість води, щоб забезпечити хороший кровообіг і доставку всіх поживних речовин до м'язів.
 • Не виробляється достатньо енергії. Всі алкогольні напої розщеплюються в печінці, блокуючи інші її функції, зокрема виробництво глюкози. А вона необхідна організму для отримання енергії. Випивши спиртне перед залом, ви будете швидше втомлюватися, так як ваш організм буде намагатися, в першу чергу, вивести весь алкоголь з крові, а вже потім приступити до виробництва глюкози.
 • Притупляється реакція. Всім знайомий ефект алкоголю: випивши чарочку чогось міцного або келих червоного, ми відчуваємо себе розслабленими — алкоголь діє на нашу нервову систему, притупляючи реакцію тіла на зовнішні подразники. І якщо розслабленість в спокійній обстановці – це добре, погіршення координації на тренуванні загрожує серйозними наслідками.
 • Зростає ймовірність судом. Під час тренувань м'язи активно розщеплюють глюкозу. Це призводить до виділення молочної кислоти. Після алкоголю печінку, яка повинна перетворювати кислоту в глюкозу, буде зайнята очищенням організму від токсинів, тому не зможе вчасно знижувати рівень молочної кислоти. Збільшена концентрація молочної кислоти буде призводити до судом, млявості і швидкої стомлюваності під час тренування.
 • Набір ваги. Спиртні напої дуже калорійні, а після кількох келихів зростає спокуса з'їсти зайвого. Якщо ви тренуєтеся, щоб привести себе у форму, але не можете відстежувати свою харчову поведінку і не проти випити чарку-другу — вражаючих результатів по зменшенню ваги не чекайте.
 • Зниження інтенсивності росту м'язів. Спиртне може провокувати порушення сну, а вночі, у тому числі, активізуються гормони, що відповідають за ріст м'язів в організмі. Якщо ви прагнете до набору м'язової маси, пам'ятайте про це властивості алкоголю.
 • Збільшення частоти серцевих скорочень. Під час занять спортом серце отже працює на всю потужність — алкоголь збільшує частоту серцевих скорочень, сприяючи перевантажень. Подібні ефект може зберігатися до двох днів після вживання алкоголю. Подумайте, чи варто перенапружувати ваше серце?
Як алкоголь впливає на стан шкіри
Як алкоголь впливає на стан шкіри
Як алкоголь впливає на стан шкіри
25.06.19 Поради про саморозвиток
© Burst/Pexels Якщо ви любите проводити кожен вечір з келихом вина, то вам варто знати, як алкоголь впливає на стан шкіри. Ви будете розуміти, як ваш організм може
Як впливає вживання вина на жіноче здоров'я
Як впливає вживання вина на жіноче здоров'я
Як впливає вживання вина на жіноче здоров'я
14.05.19 Поради про саморозвиток
© StockSnap/Pixabay Вчені давно говорять, що один випитий келих вина в день добре впливає на здоров'я людини. Але що цей напій може зробити з організмом жінки? Редакція
Чому з віком все складніше відновитися після розпиття алкоголю
© pexels Чим старше ви стаєте, тим складніше організму переносити бурхливі святкування чи зустрічі з друзями, які супроводжуються розпиванням спиртних напоїв. Вся справа
Вживання алкоголю здатне прискорити старіння швидше, ніж ми думаємо
© LittleBee80/IStock По мірі того, як ви стаєте старше, ви починаєте засвоювати алкоголь повільніше. Чим довше алкоголь залишається в організмі, тим більше його
5 причин поганого сну вночі
5 причин поганого сну вночі
5 причин поганого сну вночі
08.03.19 Поради про саморозвиток
© pixabay Сон — важлива складова нашого життя, яка впливає і на якість, і на її тривалість. Якщо ви провели в ліжку 8 годин, 4 з яких дивилися в стелю або гортали
10 міфів про алкоголь, в яких варто розібратися
Деякі кажуть, що алкоголь зігріває в холодну погоду або освіжає у спекотні дні, хтось говорить ще якісь факти. Варто розібратися в що вірити, а про що краще забути.