Водні види спорту: все, що потрібно знати про популярних варіантах
30.03.2019 521 0 newsdaily.org.ua

Водні види спорту: все, що потрібно знати про популярних варіантах

В закладки

Водні види спорту: все, що потрібно знати про популярних варіантах

©Pixabay

Водні види спорту – це цікава розвага, яке подарує вам багато яскравих емоцій. Вони можуть як послабити, так і дати приплив адреналіну, тому кожен може підібрати для себе найбільш підходящий вид активності у воді.

Вміст матеріалу

4 причини вибрати водні види спорту

Якщо ви цікавитеся водними видами спорту, але все ще сумніваєтеся, чи варто починати, то ось вам 4 причини зважитися:

1. Вода заспокоює

Уявіть собі, що переливається звук потічка, що протікає неподалік. Або згадайте те заспокійливе почуття, коли ви спостерігаєте за рибою, що плавають в акваріумі. Звучить расслабляюще, чи не так? Ви можете випробувати це почуття ще більше! Наприклад, спробуйте себе в підводному плаванні і поспостерігати за рибками не тільки в акваріумі, але і в їх природному середовищі.

2. Вас чекають нові пригоди

Кожне заняття водними видами спорту відкриває нові можливості для вивчення природи і пізнання чогось нового. Ви зможете відвідати красиві місця по всьому світу, познайомитися з новими людьми і звичаями.

3. Ви будете залишатися в гарній формі

Водні види спорту, як і будь-який інший вид спорту, корисні для тренування і трансформації тіла. Наприклад, гребля – відмінна комбінація кардіо - і силових тренувань. Плавання і дайвинг зміцнюють м'язи і також є хорошою кардіо-тренуванням, при цьому ризик травм тут набагато нижче, ніж при бігу, наприклад.

4. Ви можете займатися всією сім'єю

Водні види спорту є ідеальним сімейним заняттям, доступним і легким в освоєнні. Ви можете займатися каякінгом самостійно і без інструктора. Щоб ознайомитися з підводним плаванням, рекомендується отримати у інструктора ліцензію на дайвінг щоб уникнути травм і нещасних випадків. Тим не менш, дайвінг дуже подобається і дітям, і дорослим.

Водні види спорту: вейкбординг

©Pixabay

Вейкбординг – це захоплюючий і хвилюючий водний спорт, освоїти який не складно навіть новачкові. Вам просто потрібно підібрати правильне спорядження і дізнатися декілька теоретичних правил.

1. Підготовка до вейкбордингу

Орендуйте або купіть вейкборд для початківців, причому не шукайте короткі, довгі дошки – їх легше контролювати. Розмір дошки також буде залежати від вашої ваги: чим більше ви важите, тим довше повинен бути ваш вейкборд. Купуйте черевики для вейкбордингу, які кріпляться до вейкборду і утримують вас під час катання. Шукайте більш жорстку, менш гнучку пару черевиків, які добре зафіксують ваші щиколотки.

Поговоріть з водієм човни: поясніть йому, що ви новачок, і попросіть не поспішати. Знайдіть спостерігача (споттера) – він повинен стежити за вами і попереджати водія човна, якщо ви впадете. Перед тим, як увійти у воду, надіти рятувальний жилет.

2. Попередня практика

Спочатку виконайте вправи на суші. Сядьте на землю, зігнувши коліна і поставивши ноги на землю перед собою. Витягніть руки прямо, коліна між ними, як ніби ви тримаєтеся за буксирний трос. Попросіть кого-небудь схопити вас за руки і підтягнути до стоячему положення, неначе човен витягає вас на борт через буксирний трос. Не намагайтеся встати самостійно або боротися з натяжкою. Нехай людина, яка тягне вас, зробить всю роботу.

Попрактикуйтесь у воді на дошці. Сядьте на край плавальної платформи і вставити ноги в черевики. Коли ви пристебнетеся, покладіть дошку у воду і повільно соскользните з краю плавальної платформи, поки не зійде з човна. Ваша дошка повинна плавати на боці, а передній край – на поверхні води. Зігніть коліна, щоб вони стосувалися вашої грудей, і витягніть руки перед собою, ніби ви тримаєтеся за ручку буксирного троса.

Тренуйтеся у воді. Нехай хто-небудь стане на плавальну платформу човна, і кожен з вас тримається за протилежні кінці буксирного троса. Ваш помічник повинен підтягнути вас тросом як можна ближче до платформи, а потім поставити вас на дошку. Продовжуйте повторювати вправу, поки ви не зможете розслабитися і піднятися на платформу, не опираючись.

3. Встаньте на дошку

Візьміться за ручку буксирного троса після того, як водій кине її у воду. Розслабте тіло і почекайте, поки водій встановить човен на місце. Зігніть коліна і витягніть руки перед собою. Ваші коліна повинні бути близько до грудей або торкатися її. Переконайтеся, що ваше тіло розслаблене. Передній край вейкборда повинен бути перпендикулярний буксирному тросі і знаходитися трохи вище поверхні води. Повідомте водієві, що ви готові, піднявши руки з буксирним тросом над головою.

Сядьте навпочіпки на дошці. Як тільки човен почне рухатися вперед і ви відчуєте, що буксирний трос натягується, встаньте, як ви це робили в тренувальних вправах. Тримайте коліна зігнутими і залишайтеся розслабленими. Не поспішайте вставати. Занадто швидке рух може призвести до втрати балансу.

Поступово піднімайтеся в положення стоячи. Пам'ятайте, що швидкість човна зростає, тому ви повинні зайняти стійку позицію. Тримайте коліна злегка зігнутими, ваші руки все ще повинні бути витягнуті перед вами. Піднесіть ручку буксирної мотузки до себе. Вирівняйте ручку з провідним стегном і поверніть голову, щоб дивитися через провідне плече.

4. Катання на вейкборді

Дивіться прямо вперед. Уникайте дивитися на свою дошку, так як ви можете втратити рівновагу. Нахиліться до п'ят і ніг, щоб управляти дошкою. Натискаючи на пальці ніг (передній край дошки) і п'яти (задній край дошки), ви змусите дошку пробитися крізь воду і розвернутися.

Тримайте рукоятку буксирного троса на рівні стегна. Якщо ви ловите себе на тому, що піднімаєте ручку або тримайте її на грудях, поступово опускайте її вниз. Тримаючи ручку високо, коли ви займаєтеся вейкбордингом, ви можете впасти. Якщо ви впали, почекайте, поки водій човна не забере вас. Падіння у воду на вейкборді може бути болючим, але важливо не панікувати. Якщо ви хочете спробувати ще раз, почекайте, поки водій переведе човен в нейтральне положення, а потім візьміться за ручку троса. Поверніться у вихідне положення і подайте сигнал водієві, що готові почати.

5. Використання правильних ручних сигналів

Покажіть водієві човни великий палець вгору, якщо ви хочете їхати швидше. Зачекайте, поки ви не встанете на свою дошку, і водій перестане прискорюватися. Тримаєте великий палець рівно, якщо хочете менше збільшення швидкості, і піднімайте його вгору і вниз, якщо хочете більшого збільшення швидкості.

Якщо ви хочете йти повільніше, покажіть водієві великий палець вниз. Переконайтеся, що ваша рука знаходиться досить далеко від вашого тіла, щоб водій або спостерігач могли її бачити. Тримаєте великий палець вниз стійко для невеликого зменшення швидкості, і рухайте рукою вгору-вниз для більшого зменшення швидкості.

Поплескайте по маківці, коли будете готові зупинитися. Якщо ви впевнені, що водій або корректировщик побачили вас, опустіть ручку буксирного троса. Зачекайте, поки водій розгорнеться, щоб забрати вас.

Водні види спорту: серфінг

©Pixabay

Багато серфери описують свої відчуття від стояння на дошці як «граничні почуття». Ви просто повинні випробувати на собі силу океану!

1. Практика правильної техніки

Перш ніж потрапити у воду, вам потрібно попрактикувати в техніці. Для початку ляжте на дошку так, щоб пальці ніг стосувалися її хвоста. Переконайтеся, що ваші руки знаходяться в правильному положенні – не тримайте дошку з боків, замість цього покладіть їх на дошку дуже близько до грудей. Дивіться прямо вгору і не рухайте головою.

Попрактикуйтесь вставати на дошку: відштовхніться від дошки руками і стрибком встаньте на неї. Стійте на дошці для серфінгу з зігнутими колінами, широко розставивши ноги; ступні і тіло звернені або вліво, або вправо (в будь-якому зручному для вас положенні). Ви повинні навчитися добре робити швидкі злети на землі, перш ніж переходити до води.

2. Серфінг

Початківцям серфінгістам краще використовувати пінопластову дошку для серфінгу. Переконайтеся, що ви знаходитесь на пляжі з хвилями, які виходять далеко, а не хвиль, які розбиваються прямо на пляжі – ці хвилі ідеально підходять для серфінгу. Перевірте погоду і уникайте скелястих місць.

Візьміть свою дошку і зануртеся у воду. Якщо у вас є повідець, надіньте його на щиколотку, це запобіжить втрату вашої дошки. Як тільки дошка опиниться у воді, ляжте на живіт і почніть гребти – однією рукою, а потім інший. Коли ви будете готові, переверніть дошку і почніть рухатися вперед. Ви, ймовірно, знайдете хвилю. Коли ви це зробите, покладіть руки на дошку і підніміть тіло на ноги. Почніть з низького присідання, а потім повільно встаньте, витягнувши руки для рівноваги.

Катаючись на хвилі, тримайте передню ногу на рівні грудей, коліна повинні бути злегка зігнутими, а руки піднятими. Підніміть голову і дивіться тільки вперед. Якщо ваша передня рука піднята, то голова повинна дивитися прямо вздовж неї.

Водні види спорту: каякінг

©Pixabay

Каякінг – це популярний водний спорт для екстремалів. Перед тим, як почати кататися на байдарках, вам знадобиться правильне керівництво, інакше ви перекинетеся.

1. Вхід у воду

Вам потрібно буде знайти гарне місце для входу у воду. Знайдіть область, де вода спокійна і каменів. Помістіть каяк у воду і встановіть його так, щоб область кабіни перебувала в досить мілкій воді. Обов'язково закріпіть каяк, перш ніж увійти. Сядьте в каяк, переконавшись, що ви добре тримайте баланс.

2. Як тримати весла

На відміну від весла для каное, весло для каяка має 2 лопаті, прикріплені до валу весла. Вал – це та частина весла, яку ви тримаєте, а з допомогою лопатей ви можете гребти. Тримайте весло в правильному напрямку. Для новачків є звичайною помилкою утримувати весла задом наперед. Багато весла для каяка асиметричні, і важливо, щоб ви тримали весло так, як призначено. Верх лопаті більш горизонтальний, а нижня частина нагадує конус.

3. Починайте гребти

Переконайтеся, що ви сидите в каяку правильно: прямо, ноги надійно закріплені в стегнах, а ступні ніг прилягають до опори для ніг. Обертайте корпусом, витягаючи і прибираючи руки. Як тільки ви закінчите удар веслом по правій стороні каяка, ви повинні бути готові для наступного удару по лівій стороні човна.

4. Як вийти з каяка

Закріпіть байдарку з допомогою сполучною мотузки або використовуйте весло, щоб закріпити каяк. Поставте одну ногу на берег і підніміться, перенісши більшу частину своєї ваги на ногу, яка знаходиться на березі. Витягніть другу ногу.

Водні види спорту: сапсерфинг

©Pixabay

Сапсерфинг – це новий вид спорту, який можна перекласти як «веслування, стоячи на дошці». Дошки для сапсерфинга значно ширше, ніж для звичайного серфінгу, тому встояти на них зможе навіть новачок.

1. Використовуйте повідець

Чим раніше ви зрозумієте, наскільки важливий повідець в будь-яких умовах, тим більшою безпеки ви будете. Існують різні типи повідків і різні типи точок кріплення, в залежності від того, який стиль веслування ви використовуєте.

2. Переконайтеся, що тримати весло правильно

Ви хочете, щоб весло черпала воду, коли ви намагаєтеся балансувати і гребти, не падаючи всередину. Однак весло працює більш ефективно, коли рухається в положенні стоячи, тобто його гострий край знаходиться у вертикальному положенні.

3. Визначте, де початок і кінець дошки

Для звичайних любителів води не відразу видно, де біля дошки кінець, а де початок. Тому, перш ніж стрибати на дошку, перевірте, де біля дошки знаходяться плавники (ребра), і переконайтеся, що вони знаходяться ззаду.

4. Гребіть корпусом

Не використовуйте для веслування свої руки. Спочатку це може звучати трохи дивно, але краще за все робити це за допомогою корпусу, так як там перебувають найсильніші м'язи вашого тіла.

5. Дивіться на горизонт

Коли ми вперше розпочинаємо гребти, природним спокусою є дивитися на дошку, бачити, як з боків хлюпоче вода, і намагатися не впасти. Однак для кращої стійкості ви повинні тримати голову прямо, випрямивши спину.

6. Тримайся далі від берега

Будьте уважні до інших водоплавателям і переконайтеся, що у вас є достатньо місця, щоб попрактикуватися у веслуванні.

7. Падайте з дошки правильно

Дошка може пошкодити вас при падінні, тому намагайтеся падати подалі від неї. Не хвилюйтеся, що втратите її – ваш поводок не дозволить цього. Це особливо важливо в будь-якому місці з сильною течією або хвилями, так як дошка буде рухатися незалежно від вас.

8. Катайтеся на хвилях, з якими ви можете впоратися

Природа дуже могутня, і ви повинні поважати це і знати свої межі. Будьте розумні і катайтеся на хвилях у відповідних умовах для вашого рівня майстерності. Переконайтеся, що зрозуміли протягом річки і силу води.

9. Слідкуйте за вітром

Важливо знати умови, коли можна гребти. Якщо ви потрапляєте в несприятливу зміну вітру, покладіть весло на дошку, ляжте зверху і котитеся, як на звичайній дошці для серфінгу.

10. Бережіть дошку і весло

Дошки для початківців великі. Щоб зробити їх керованими, маневреними і міцними, вони повинні бути виготовлені з легких високотехнологічних матеріалів, що робить їх дорогими. Дбайте про свою дошці і веслі: вони тендітні, коли розкидані по землі. Ваша дошка подякує вас!

Отже, тепер вам відомо про найбільш популярних видах водного спорту. Вибирайте той, що сподобався більше за інших, і вперед, відчувати себе на воді!

За матеріалами: scubajet.com, wikihow.com, wikihow.com, wikihow.com, greenwatersports.com.

Кращі водні тренування, які ви повинні спробувати цього літа
© american911/iStock Коли мова заходить про фітнесі, зазвичай ми згадуємо заняття в тренажерному залі або біг. Але не варто забувати про басейні, адже водні тренування –
Який спорт найкраще підходить для довголіття
©LightFieldStudios/IStock Хочете жити як у казці-довго і щасливо? Тоді вибирайте правильні види спорту! Адже, як виявилося, не всі види спорту однаково корисні. Сайт The
Потрібно дошкільнику насправді займатися спортом
©Pixabay Немає нічого більш симпатичний, ніж група дошкільнят, які грають у футбол, але хіба це найкращий спосіб для них бути активними? Можливо, ні. Дошкільнята і спорт
Кращі види тренувань для екстравертів
© Wavebreakmedia/IStock Сьогодні ми розповімо про види активних тренувань в команді, які можуть сподобатися екстравертам. Танці Ми рекомендуємо екстравертам спробувати
7 причин, чому потрібно зайнятися водним спортом або плаванням
© ajay bhargav GUDURU/Pexels Водні тренування можуть бути ключем до того, щоб ваші тренування були веселими і приємними. Якщо біг, підняття тягарів не принесли
На який спорт можна і потрібно записати дівчинку
© Deagreez/iStock Турбота батьків про своєму чаді не має меж. Потрібно подумати і про здоров'я, і про школу, і про особисте запитати. Навчальний рік почався, і батьки