75 видів кави можуть назавжди зникнути, – дослідження
14.03.2019 626 0 newsdaily.org.ua

75 видів кави можуть назавжди зникнути, – дослідження

В закладки

75 видів кави можуть назавжди зникнути, – дослідження

© Rawpixel/IStock

Насолоджуйтеся чашкою кави, поки можете. Нове дослідження показує, що 60% видів кави, знайдених в дикій природі, можуть незабаром зникнути. Редакція новин порталу CNN розповіла, чому деякі види кави зникнуть.

Вміст матеріалу

Причини зникнення кави

Дослідники з британського Kew Gardens підрахували, що з 124 відомих видів кави близько 60% знаходяться під загрозою зникнення.

Як повідомляється, в деяких регіонах ситуація особливо важка. Наприклад, на Мадагаскарі і островах Індійського океану більше 71% диких сортів знаходяться під загрозою.

Серед головних «ворогів» кава вчені виділяють зміна клімату, грибок Hemileia vastatrix, який викликає деякі хвороби рослини, а також комах, таких як кавовий жук Hypothenemus hampei. Однак головною загрозою для більшості диких видів кави дослідники вважають скорочення ареалу їх виростання із-за суцільної вирубки лісів.

«У ході нашого дослідження з'ясувалося, що ризик зникнення серед усіх сортів кави досить високий — майже 60%. Це набагато вище звичайних, прийнятних показників ризику зникнення для рослин і ставить їх в один ряд з зникаючими видами», — стверджує провідний автор дослідження Аарон Девіс.

© Alfribeiro/IStock

Як проводилося дослідження?

Використовуючи новітні методи комп'ютерного моделювання, Девіс і його команда з'ясували, що близько 75 видів можуть зникнути. З цього числа у 13 видів критичний рівень ризику, 40 перебувають під загрозою зникнення, та ще 22 кваліфіковані як вразливі. Крім цього, команда дослідників вивчила склад ботанічних колекцій наукових інститутів і з'ясувала, що лише 55% усіх диких видів кави необхідно для збереження видів, їх дослідження та можливого використання для генетичного редагування. Існуючі заповідники і національні парки забезпечують захист 72% всіх видів.

Очевидно, що не всі ці види — ті самі, які потрапляють у вашу кухоль щоранку, але в природі генетичне різноманіття служить вирішальним фактором для подальшого існування. Прямо зараз світ покладається тільки на 2 виду, щоб отримати свою порцію напою, — арабіка і робуста, обидва вирощувалися протягом сотень років. Арабіка, яку збирають в Ефіопії і Південному Судані, без сумніву, вважається найпопулярнішою, складаючи приблизно 60-70% всіх продажів кави по всьому світу. Але зараз, завдяки вирубування лісів і чутливості до зміни клімату, цей вид також був включений в список зникаючих.

Висновки

Проте любителям кави не варто сильно переживати. У людства є шанс виправити ситуацію — за умови, що ми будемо діяти швидко, розширюючи і захищаючи природну середовище проживання рослини, а також забезпечуючи при цьому його генетична різноманітність.

«Як любителю кави, вам не потрібно турбуватися в короткостроковій перспективі. У своєму дослідженні ми лише говоримо про те, що в довгостроковій перспективі, якщо ми не будемо вживати ніяких заходів, щоб зберегти ці ключові ресурси, індустрія вирощування кави буде переживати не самі світлі часи», — запевняє Девіс.

Як кава здатна захистити наш мозок — дослідження
©rawpixel.com /Pexels Якщо ви схожі на мільйони людей по всьому світу, ви повинні кожен день пити каву. Ми дізналися на Саге2, як це впливає на ваше тіло. Також згідно з
Як випита чашка кави вранці впливає на калорійність вашого харчування
©Rawpixel/IStock Хочете дізнатися, як випита чашка кави вранці впливає на калорійність вашого харчування? Тоді зверніть увагу на дані дослідження, представлені нижче.
4 кроки, які допомагають приготувати ідеальний кави
© Georgi Petrov/Pexels Вчені все частіше підтверджують користь помірного вживання кави — недавнє дослідження показало, що випиваючи до 4 чашок кави в день, ви зміцнюєте
Південна Корея ввела закон, що забороняє кави в школах — навіть серед вчителів
©Rawpixel/iStock Парламент Південної Кореї прийняв закон, що забороняє продаж кави на території шкіл з метою зменшити споживання кофеїну серед учнів, повідомляє CNN. При
10 коміксів про те, якщо б ваш кави міг говорити
©Rawpixel/iStock Ірландський ілюстратор Twisteddoodles представила нові роботи, в яких зобразила відносини людини з чашкою кави. 1. Кавова любов ©twisteddoodles 2. Кава і
Чи можна вагітним пити каву, – поради фахівців
© rawpixel.com/Pexels Як ви думаєте чи можна кави вагітним? Відповідь знають Today ' sParent і допомагають з'ясувати скільки чашок латте не шкодять здоров'ю. Вміст