Як очистити воду в домашніх умовах
02.05.2019 709 0 newsdaily.org.ua

Як очистити воду в домашніх умовах

В закладки

Як очистити воду в домашніх умовах

©SpencerWing /Рixabay

Доступ до чистої води життєво важливий для людей, тварин і рослин. Вода може бути забруднена хвороботворними мікроорганізмами, хімікатами або іншими домішками, які можуть викликати хвороби і проблеми зі здоров'ям.

Очищати воду – важливо і потрібно

Якщо ви опинилися в дикій природі без доступу до чистої води або у вас немає безпечного джерела води будинку, є багато різних способів очищення. Вони зможуть допомогти вам позбавитися від осаду, різних забруднень. Корисні поради по цій темі знайшли на Wikihow і ділимося ними з вами.

Видалення великих частинок

©wikihow

Їли вода забруднена великими частками, такими як галька, комахи, рослинні речовини або бруд, то ви можете позбутися від них. Вирівняйте дрібнопористе сито з мусліном, марлею, чистим кухонним рушником чи навіть чистої бавовняної сорочкою. Помістіть фільтр на чашу і вилийте воду через нього, щоб видалити частинки. Зверніть увагу, що подібна фільтрація води призведе до видалення тільки великих частинок, а не патогенних мікроорганізмів, важких металів або інших забруднень.

Ви також можете зробити свій власний фільтр для води, щоб видалити великий осад. Вам знадобляться деякі витратні матеріали: береста, згорнулася в конус замість пляшки і кришки; сорочка чи рушник замість кавового фільтра; горіхи.

Якщо у вас немає доступу до чого-небудь, ви можете видалити великі частинки з води, дозволивши їй відстоятися. Зберіть її в миску або банку. Залиште відстоятися на один-два години. Протягом цього часу більш важкі частинки будуть опускатися на дно, а більш легкі матеріали будуть спливати наверх.

Обробка води хімікатами

©wikihow

Використовуйте спеціальні таблетки для очищення. Вони зроблені з діоксиду хлору або йоду і вбивають бактерії і віруси у воді. Щоб використовувати таблетки, заповніть глечик чи банку і додайте достатню кількість таблеток для обробки. Зазвичай потрібно використовувати пропорцію 1 таблетка до 1 літру. Почекати треба буде від 30 хвилин до 4 годин.

Очистіть воду з невеликою кількістю відбілювача. Його можна використовувати для знищення вірусів і бактерій у воді, але важливо брати тільки невеликі кількості, щоб уникнути отруєння. Щоб очистити воду за допомогою цієї хімічної речовини: наповніть глечик, додайте чотири краплі (1/16 чайної ложки) відбілювача на літр води, струсніть або перемішайте суміш, залиште на 30 хвилин.

Читайте також Що таке " лужна вода і як її приготувати в домашніх умовах

Звичайний рідкий йод також може бути використаний для знищення хвороботворних мікроорганізмів у воді. Щоб очистити воду йодом, просто додайте 2-процентний розчин йоду. Розмішайте чотири краплі на літр води і залиште на 30 хвилин.

Фільтрація забруднюючих речовин

©wikihow

Використовуйте професійний фільтр для води – це самий простий і ефективний спосіб відфільтрувати осад, патогени, метали та інші забруднювачі. Ці фільтри містять спеціальні матеріали, такі як вугілля, вуглець, кераміка, пісок і тканина, які спеціально розроблені для фільтрації небезпечних забруднюючих речовин.

Відфільтрувати патогени можна соснами. Деякі рослини ефективні видалення хвороботворних мікроорганізмів з води, і сосни є одними з кращих. Щоб видалити віруси і бактерії, візьміть гілку сосни. Зніміть кору з палиці і помістіть її у відро. Повільно налийте воду, дозволяючи їй стекти на палицю. Коли вода тече соку всередині палички, сік буде затримувати і збирати патогенні мікроорганізми у воді.

Так само, як сосни ефективна видалення патогенних мікроорганізмів – кінза. Заповніть глечик водою і помістіть жменя листя кінзи. Розмішайте воду і дайте листю настоятися в воді не менше години. Викиньте кінзу перед тим, як пити воду. Було доведено, що кінза ефективна для видалення свинцю та нікелю з води.

Злийте воду через глиняний горщик, щоб видалити бактерії. Глина і кераміка є пористими матеріалами, які дозволяють воді стікати, але вони затримують бактерії, найпростіші і осад. Глиняні горщики можна використовувати для очищення води, особливо, від забруднення кишковою паличкою.

Вбити патогени з допомогою нагрівання або сонячного світла

©SpencerWing /Рixabay

Кип'ятіння – відмінний спосіб вбити бактерії, віруси і паразитів з води. Наповніть каструлю водою і нагрійте її на середньому вогні. Доведіть воду до кипіння і залиште на 10 хвилин.

Дистиляція є ефективним способом видалення багатьох забруднюючих речовин з води, включаючи важкі метали, патогенні мікроорганізми, сіль і навіть радіацію. Ви можете побудувати свій власний сонячний джерело для збору та очистки підземних вод. Все, що вам потрібно, це емкасть для збору води, лопата і лист пластику. Сонячна батарея буде працювати краще всього у вологому грунті, у якій багато випарів.

Очищення за допомогою сонячного світла. Заповніть прозору і гладку пластикову пляшку водою. Поверніть кришку і покладіть пляшку на бік під прямими сонячними променями на 6 годин, щоб вбити паразитів, бактерій і вірусів. Цей метод працює, тому що пластик вловлює тепло від сонця всередині пляшки, а промені пастеризують воду.

Не пийте брудну і незрозумілу воду

Пам'ятайте про те, що не можна ризикувати і пити ту воду, в який ви не впевнені. Також остерігайтеся вживати воду з крана, якщо навіть на запах вона пахне як розчин хлору. Отруєння водою може бути дуже страшним. Тому поставтеся з повною серйозністю до того, як ви її очищаєте.

Що таке лужна вода і як її приготувати в домашніх умовах
©Pixabay Лужна вода містить незамінні для організму мінерали і володіє високим рівнем кислотності, що дуже сприятливо впливає на наш кислотно-лужний баланс. У цьому
Як очистити пори: рецепти для домашнього застосування
©shironosov/IStock Якісний догляд за шкірою передбачає своєчасне очищення закупорених пір з допомогою різних процедур. Портал iledy розповідає, як очистити пори в
Міста України, які відчувають нестачу питної води
© PublicDomainPictures/Pixabay В середині літа 2018 року в Україні загострилася ситуація з питною водою: багато регіонів ризикують залишитися без води! Дефіцит хлору в
Як перевірити якість води: домашні способи
© sonsam/iStock Згідно з рейтингами, найбільш чисту водопровідну воду можна знайти в країнах Північної Європи, а лідирують за цим показником Данія і Фінляндія. Разом з
Як очистити воду і зробити її придатною для пиття
© Lisa Fotios/Pexels Що ви можете зробити, щоб переконатися, що ваша вода безпечна і готова до вживання в надзвичайній ситуації? All about water filters розповідають, як
Як правильно пити воду, щоб витягти максимум користі
© Sponchia/Pixabay Всі знають про необхідність пити достатньо води, адже вона безпосередньо впливає на наше здоров'я, самопочуття та зовнішній вигляд. Але пити багато