10 найгірших бізнес-рішень, коли-небудь зроблених в світі
22.04.2019 133 0 newsdaily.org.ua

10 найгірших бізнес-рішень, коли-небудь зроблених в світі

В закладки

10 найгірших бізнес-рішень, коли-небудь зроблених у світі

© SARINYAPINNGAM/iStock

Керувати великим бізнесом – це дуже важка робота, яка вимагає вміння швидко приймати правильні рішення. Але цим навиком володіють далеко не всі керівники компаній. У історії є безліч прикладів, коли неправильні рішення коштували мільярдів доларів. Видання HowStuffWorks склало топ таких випадків. Ось найгірші бізнес-рішення, які коштували дуже дорого.

Вміст матеріалу

Найгірші бізнес рішення в історії

Звичайно, дуже легко критикувати керівників компаній, знаючи, до чого привели їх помилки. Тим не менше навіть в момент прийняття цих рішень вони виглядали сумнівно. Ось найбезглуздіші помилки великого бізнесу.

1. Злиття AOL і Time Warner

Зараз у це важко повірити, але колись AOL була найбільшою інтернет-компанією. У 2002 році сервіс налічував близько 35 мільйонів користувачів. Але історія успіху компанії закінчилася дуже швидко. Після злиття з іншою великою компанією Time Warner, вартість акцій AOL практично миттєво впала. Розвиток сервісів істотно сповільнився, що дозволило конкурентам похитнути монопольне становище інтернет-гіганта.

© zakokor/iStock

2. Консервативність Kodak

Більше 100 років саме бренд Kodak асоціювався з фотозйомкою. Компанія займала фактично монопольне становище на ринку з кінця 19 століття, але 1970-роках все змінилося. Вся справа в консервативності керівників, які не повірили в перспективність цифрових технологій. Цікаво, що один з перших цифрових фотоапаратів інженери винайшли Kodak, але від його серійного виробництва відмовилися. Цим скористалися конкуренти, залишивши 100-річного лідера далеко позаду.

3. Відмова Blockbuster від придбання Netflix

У 80-х роках компанія Blockbuster володіла найбільшою мережею прокату фільмів в США. Це дозволяло заробляти близько 6 мільярдів доларів щорічно. У 1990 році у компанії з'явився конкурент в особі Netflix, яка пропонувала доставку DVD поштою. У 2000 році керівництво Netflix запропонувало Blockbuster придбати компанію всього за 50 мільйонів доларів, на що отримала категоричну відмову. Сьогодні Netflix є однією з найбільш успішних компаній в світі, а Blockbuster оголосила про банкрутство ще в 2010 році.

4. Зміна рецепта Coca-Cola

Напій Coca-Cola був винайдений в 1886 році. За всі ці роки рецепт газованої води не змінювався. Щоправда, є одне виключення, яке майже зруйнувало компанію. 29 років тому керівництво Coca-Cola раптово прийняв рішення змінити рецепт напою. Це призвело до масових скарг споживачів і знизило обсяги продажів до історичного мінімуму. Через кілька місяців компанія була змушена повернутися до класичного рецепту.

© winhorse/iStock

5. Ціни в JC Penney

JC Penney – це одна з найбільших мереж в США, які продають одяг. За столітню історію свого існування компанія завжди дотримувалася однієї стратегії залучення покупців. Магазини навмисно істотно підвищували вартість товарів, але тут же робили величезні знижки. У 2012 році генеральним директором JC Penney став Рон Джонсон, який вирішив, що це обман покупців. Компанія перестала використовувати перевірену стратегію залучення клієнтів, що призвело до катастрофічного падіння продажів. Джонсон був звільнений через 17 місяців, а JC Penney миттєво повернула покупців, продовживши навмисно завищувати ціни.

6. Western Union та телефонний зв'язок

У 19 столітті Western Union була найбільшою телеграфної компанією в США. У 1876 вона отримала пропозицію від винахідника Олександра Белла, який запатентував перший у світі телефон. Керівництво Western Union вважало це винахід не надто перспективним, категорично відмовившись від операції. Незабаром телефонний зв'язок почала приносити величезні гроші, а Western Union втратила майже всі свої активи.

7. Відмова Excite від придбання Google

В кінці 90-х років інтернет асоціювався у користувачів з компанією Excite, яка володіла найбільшим веб-сайтом. 1999 році Ларрі Пейдж і Сергій Брін відчайдушно шукали інвесторів для своєї пошукової системи Google. Тоді керівництво Excite зробило фатальну помилку, порахувавши, що веб-пошук просто нікому не потрібен. В результаті Google всього за кілька років стала однією з найдорожчих компаній світу.

© JHVEPhoto/iStock

8. Продакт-плейсмент у фільмі «Інопланетянин»

У 1980 році кінорежисер Стівен Спілберг звернувся до керівництва компанії Mars з пропозицією використовувати у фільмі «Інопланетянин» цукерки M&m's за невелику плату. Кондитерський гігант вирішив, що фільм провалиться в прокаті. Крім цього, керівництво компанії не сподобався головний персонаж. У підсумку Mars позбулася практично безкоштовної реклами, оскільки фільм став одним з найуспішніших в історії кінематографа.

9. Загибель MySpace

На початку двохтисячних років MySpace була найпопулярнішою соціальною мережею. Тоді компанія практично не мала конкурентів, але все змінилося в 2004 році, коли головою соцмережі став Руперт Мердок. Бізнесмен вирішив монетизувати популярність сервісу, впровадивши в нього занадто багато реклами. Користувачі були незадоволені цим настільки, що почали шукати альтернативу. Це дозволило Facebook швидко накопичити величезну аудиторію, адже тоді ця соцмережа була вільною від реклами.

10. Шоу «Monday Night Football»

У 60-х роках на телебаченні дуже рідко зустрічалися спортивні трансляції. Тим не менш Національна футбольна ліга звернулася до ключових мовникам США з пропозицією запуску нового шоу, в рамках якого планувалося транслювати футбольні матчі. NBC і CBS вважали це надто ризикованою справою, тому шоу «Monday Night Football» дісталося каналу ABC. У підсумку воно перетворилося в одну з найбільш рейтингових передач, яка транслюється і сьогодні.

Чому зайняті люди здатні робити здоровий вибір, дослідження
© Milkos/iStock Зайнятість нерідко називають проблемою сучасних людей, але, на думку дослідників міжнародної бізнес-школи INSEAD, вона також допомагає прийняти людям
Дослідження показало, як боротися з проблемою прийняття рішень
©Pixabay У кожного з нас свої методи прийняття рішень, і вони можуть суттєво відрізнятися один від одного. Ніхто не може точно сказати, як приймати рішення правильно. Але
Як прийняти складне рішення так, щоб потім не шкодувати про це
© phototechno/iStock Кожен день нам доводиться приймати багато рішень і це буває складно. Іноді труднощі вибору може внести неприємні зміни в життя. Cosmopolitan
Як розлучитися з партнером: чому так складно розірвати нещасливі стосунки
© Wavebreakmedia/iStock Відносини завжди складні і заплутані. Життя не схожа на ту, яку показують нам з блакитних екранів. Прийняти рішення щодо розриву відносин
Як перемогти нерішучість: вчені знайшли пояснення дивну рису характеру
© turk_stock_photographer/iStock Ви довго вибираєте, який фільм подивитися? Що з'їсти на обід або яку зубну пасту купити? Нерішучість часто долає вас? Швидше за все, ви
26 найцінніших приватних технологічних компаній в світі
Технології розвиваються шаленими темпами. Шлях від невеликого студентського стартапу до великої приватної компанії може зайняти всього декілька років. Технологічний