Як перевести в готівку чек, якщо ви ніколи з таким не стикалися
27.03.2019 749 0 newsdaily.org.ua

Як перевести в готівку чек, якщо ви ніколи з таким не стикалися

В закладки

Як перевести в готівку чек, якщо ви ніколи з таким не стикалися

© rawpixel.com/Pexels

Незважаючи на те, що ми живемо в цифровому світі, звичайні паперові банківські чеки все ще дуже поширені. Тим не менш, багато людей не знають як їх знімати. Якщо ви ставитеся до їх числа, то цей матеріал буде вкрай корисним для вас. Видання wikiHow поділилося докладною інструкцією, як перевести в готівку чек.

Вміст матеріалу

Як перевести в готівку чек?

Насправді в цьому немає нічого складного. Ви можете звернутися у найближче відділення банку або інша установа, яка надає такі послуги.

У вашому банку

© rawpixel.com/Pexels

Звернутися в банк, клієнтом якого ви є, – це найпростіший спосіб отримати готівку чек. Зазвичай ніяких проблем з цим не виникає.

 • Відвідайте відділення банку

Зверніться в будь-яке відділення вашого банку і надайте співробітнику сам чек, а також документ, що підтверджує вашу особистість. Це може бути будь-який документ, де є фотографія, наприклад, паспорт або водійське посвідчення. Крім цього, багато банків вимагають наявності у клієнта дебетової картки. Якщо у вас такого немає, то вам доведеться заповнити спеціальну форму.

 • Зверніться до касира

Це найшвидший спосіб отримати готівку банківський рахунок. Просто надайте касиру всі документи, які він потребує. В більшості випадків буде достатньо паспорта і самого чека. Але врахуйте, що варто підписувати чек безпосередньо перед тим, як передати його працівнику банку. В іншому випадку можуть виникнути додаткові питання, а це даремно витрачений час.

 • Перекажіть кошти на свій рахунок

У деяких банках процедура переведення в готівку чеків трохи складніше. Ймовірно, вам доведеться спочатку перевести гроші на свій рахунок. Після цього ви зможете отримати гроші в касі або банкоматі. Але врахуйте, що зазвичай такі операції передбачають комісію, тому краще скористайтеся іншими варіантами, якщо, звичайно, вони є.

 • Скористайтеся банкоматом

Деякі банкомати нового зразка дозволяють перевести в готівку чеки, не відвідуючи відділення банку. Просто вставити свою дебетову карту, введіть PIN-код і виберіть відповідний пункт меню. Потім вставте чек в спеціальний слот і підтвердіть операцію.

 • Скористайтеся мобільним додатком

Багато банків дозволяють перевести в готівку чеки з допомогою свого мобільного додатку, що дуже зручно. Ця процедура відрізняється в кожному банку, тому просто дотримуйтесь інструкцій програми. У підсумку вам буде потрібно відсканувати чек з допомогою камери смартфона, після чого гроші надійдуть на вашу дебетову картку.

В інших установах

© rawpixel.com/Pexels

Перевести в готівку чек можна не тільки в вашому банку, але і в багатьох інших місцях. Це зручно, оскільки графік роботи вашого банку може виявитися не дуже зручним.

 • Відвідайте банк, який видав чек

Якщо у вас виникли якісь труднощі з переведенням у готівку чека, то вирушайте в той банк, який його видав. Там зобов'язані виплатити вам гроші. Єдине виключення – нестача коштів на рахунку людини, який виписав чек. Не забудьте захопити з собою паспорт, адже касир обов'язково вимагатиме документ, що підтверджує особу. Врахуйте, що операція може проводитися з комісією.

 • Відвідайте торговий центр

Деякі торгові центри також можуть перевести ваш чек. Цікаво, що часто це навіть вигідніше, ніж звернення в банк, оскільки торгові центри не стягують комісію. Але за цю послугу від вас можуть зажадати стати учасником програми лояльності магазину, що цілком справедливо.

 • Зверніться в спеціалізовану компанію з інкасування чеків

Мабуть, це крайній варіант, до якого варто вдатися, якщо всі інші з якихось причин неможливі. Справа в тому, що такі компанії стягують досить велику комісію, аж до 10%. Тим не менше з 99-відсотковою ймовірністю в такій компанії ви отримаєте свої гроші всього через кілька хвилин після звернення.

 • Передайте чек іншій людині

Якщо у вас немає часу на відвідування банку, то ви можете передати чек іншій людині. Для цього потрібно заповнити відповідні поля на зворотному боці документа. Але врахуйте, що цей спосіб не завжди працює. Банк може вимагати підтвердження факту добровільної передачі чека іншій особі. Зазвичай це стосується чеків на великі суми.

Запобіжні заходи

© rawpixel/Pixabay

Якщо ви отримуєте чек вперше, то будьте гранично уважними. Ось на що варто звертати увагу в першу чергу.

 • Приймайте чек тільки від того, кому довіряєте

Найчастіше чеками розплачуються шахраї, тому не варто співпрацювати з абсолютно незнайомими людьми. Принаймні, вам варто дізнатися достовірні паспортні дані людини, що виписав вам чек. Крім цього, варто звернутися в банк, щоб дізнатися, чи має він достатню суму на своєму рахунку.

 • Уважно перевірте ваші дані

Перед тим, як прийняти чек, обов'язково переглянете ваші дані, які вказані на документі. Банк може відмовити у видачі готівкових навіть у разі невідповідності якоїсь однієї літери вашого прізвища. Крім цього, всі дані повинні бути написані максимально розбірливо.

 • Перевірте іншу інформацію

Особливу увагу приділіть дату на чеку, адже саме після її настання ви зможете отримати свої гроші. Також важливо, щоб на документі був підпис власника рахунку, інакше чек не буде представляти ніякої цінності.

 • Не поспішайте підписувати чек

Підпишіть чек безпосередньо перед тим, як передати його касира в банку. Справа в тому, що ви можете втратити документ. Теоретично чек зможе перевести в готівку і інша людина, тому ризикувати не варто.

 • Переведіть у готівку чек при першій можливості

Тепер ви знаєте, як перевести в готівку чек, але врахуйте, що затягувати з цим не варто. Справа в тому, що багато чеки мають обмежений термін дії, тому краще зверніться в банк відразу ж після отримання цінного паперу.

Принцип програмування, який здатний кардинально поміняти життя
© HAKINMHAN/Istock Кожен з нас зобов'язаний виконувати ряд дрібних побутових завдань, які в сукупності відбирають величезну кількість часу. Проблема полягає в тому, що
Коли переводять годинник на зимовий час в 2018 році
©Pixabay В Україні перехід на зимовий час 2018 року буде здійснено в останню неділю жовтня. Так робиться у всіх країнах Європи, і ми – не виняток. Щоб дізнатися, коли
Чому можуть заблокувати банківську карту і як вирішити проблему
Блокування банківської картки – це поширене явище, тому ймовірність зіткнутися з неприємною проблемою досить висока. Зазвичай це відбувається зовсім не тому, що клієнт
9 частих проблем з банківськими картами і способи їх вирішення
© pexels Банківська карта – це дуже зручно і швидко, але іноді і з нею можуть виникнути неприємності. Розбираємо найпоширеніші ситуації з банківськими картами і радимо,
Як захистити своїх батьків від телефонних шахраїв
© sylviebliss/Pixabay У наш час кожен може стати жертвою шахраїв, і літні люди – в першу чергу схильні довіряти сумнівним особам. Щоб ваші батьки не стали жертвами
Як впоратися з тривогою і запобігти її появу
Як впоратися з тривогою і запобігти її появу
Як впоратися з тривогою і запобігти її появу
19.03.19 Поради про саморозвиток
© Deagreez/iStock У гештальт-терапії (один з напрямків психотерапії) побутує думка, що переживання тривоги можна розглядати як зупинена збудження. Звичайно, під