9 частих проблем з банківськими картами і способи їх вирішення
28.03.2019 424 0 newsdaily.org.ua

9 частих проблем з банківськими картами і способи їх вирішення

В закладки

9 частих проблем з банківськими картами і способи їх вирішення

© pexels

Банківська карта – це дуже зручно і швидко, але іноді і з нею можуть виникнути неприємності.

Розбираємо найпоширеніші ситуації з банківськими картами і радимо, що робити в таких випадках.

1. Якщо карта заблокована, і вам невідома причина

Найімовірніше, банк вирішив, що ваші гроші в небезпеці. Заблокувати картку могла і платіжна система, якщо запідозрила крадіжку.

Що робити: зателефонуйте в банк і з'ясуйте причину блокування. Якщо ж карта заблокована однієї з платіжних систем, то вам доведеться замовляти нову. При цьому ваші гроші зберігаються – їх можна перевести на нову картку або зняти в касі банку готівкою.

© pexels

2. Ви тричі ввели неправильний ПІН-код

Іноді трапляється так, що ви забули або переплутали потрібну комбінацію цифр, і банк блокує картку.

Що робити: телефонуйте в банк за телефоном, вказаним на зворотному боці пластикової картки.

3. Вашу картку вилучив банкомат

Неважливо, що стало причиною цього: ви неправильно ввели ПІН-код, не встигли забрати картку вчасно або банкомат просто «завис». Але свою картку ви тепер так просто не заберете.

Що робити: спробуйте натиснути кнопку «Скасування» і потримати кілька секунд. Почекайте трохи і не відходьте далеко – банкомат може повернути вам карту. Якщо цього не сталося, зверніться в банк для з'ясування, але мапу краще негайно заблокувати.

4. Картка зникла, і з неї здійснюються платежі

Якщо вашу карту, наприклад, вкрали, а ви необачно записали на ній пін-код, то шахраї можуть скористатися цим для здійснення покупок.

Що робити: насамперед, зателефонуйте в банк і заблокуйте карту. Також повідомте про платежі, які здійснювали не ви – є шанс на оскарження таких операцій, але це процес дуже тривалий і важкий. Також можете звернутися в поліцію із заявою про крадіжку картки.

© Dom J/Pexels

5. Гроші за купівлю списали двічі

Буває, що в супермаркеті касир говорить вам, що платіж не пройшов і списує гроші з картки ще раз. В результаті ви отримуєте повідомлення від банку про те, що гроші списані два рази.

Що робити: спочатку переконайтеся, що це дійсно так. Звертайтеся до продавців з проханням повернути гроші, а у разі відмови беріть всі чеки і йдіть в банк оскаржувати трансакцію.

6. Банкомат не видав готівку, хоча операція пройшла

Іноді банкомат повідомляє вам, що не може обробити запит, але ви отримуєте СМС, що сума знята з карти.

Що робити: переконайтеся, що тут немає помилки, і зачекайте біля банкомату – він може видати гроші через деякий час. Якщо цього не сталося, зверніться в банк, який видав вам карту. Для підтвердження своїх слів можна сфотографувати екран банкомату, його номер, взяти контакти у свідків.

© rawpixel.com/Pexels

7. Ви забули картку і повернулися за нею пізніше

Якщо ви забули картку в магазині і забрали її трохи пізніше – не поспішайте заспокоюватися, адже далеко не всі люди порядні і чесні.

Що робити: дані, зазначені на карті, можуть дати зловмисникам можливість робити деякі покупки онлайн. Тому краще заблокуйте стару карту і замовте нову.

8. Офіціант забирає вашу картку

У ресторані офіціант каже, що термінал знаходиться біля каси, і намагається піти з вашою карткою в руках.

Що робити: дані з картки можуть копіювати і використовувати для платежів, тому не віддавайте карту в руки офіціантові. Краще пройдіть до терміналу разом з ним і розплатитеся самі.

© rawpixel/Pixabay

9. Ви знайшли чужу банківську карту

Іноді буває й таке!

Що робити: звичайно, не варто намагатися використовувати цю картку для здійснення покупок або зняття готівки – це загрожує кримінальною відповідальністю. Краще зателефонувати в банк, що видав картку, повідомити про знахідку і попросити заблокувати картку.

Будьте уважні з банківськими картками і не втрачайте пильності!

Читайте також Як піти з роботи так, щоб залишитися там на хорошому рахунку

Чому можуть заблокувати банківську карту і як вирішити проблему
Блокування банківської картки – це поширене явище, тому ймовірність зіткнутися з неприємною проблемою досить висока. Зазвичай це відбувається зовсім не тому, що клієнт
Що таке кешбек і як він працює: пропозиції від українських банків
© rawpixel.com/Pexels Знаєте, що таке кешбек? Ні? А дарма, адже так ви зможете повернути значну суму своїх грошей. Розповідаємо, які банки пропонують карти з кешбеком і
Як перейти на безготівкову життя в Україні
© Poike/iStock Незважаючи на те, що історія безготівкових розрахунків налічує вже багато років, особливу актуальність і затребуваність для українців вони придбали не так
Як правильно збирати гроші: що потрібно і не потрібно робити
© maitree rimthong/Pexels Економія грошей – непросте завдання, оскільки нарощування власного капіталу передбачає строгий самоконтроль. Ви повинні не тільки мінімізувати
Як перевести в готівку чек, якщо ви ніколи з таким не стикалися
© rawpixel.com/Pexels Незважаючи на те, що ми живемо в цифровому світі, звичайні паперові банківські чеки все ще дуже поширені. Тим не менш, багато людей не знають як їх
Як грати в покер і розуміти ходи і правила
Покер – це унікальна карткова гра, в якій зіркою може стати абсолютно будь-яка людина. Звичайно, щоб стати професіоналом, вам знадобляться роки тренувань, адже