Чому нам потрібно мати менше друзів в Facebook
25.05.2019 508 0 newsdaily.org.ua

Чому нам потрібно мати менше друзів в Facebook

В закладки

Чому нам потрібно мати менше друзів в Facebook

© coffeekai/iStock

Facebook – найбільша і прибуткова соціальна мережа в світі, яка давно стала невід'ємною частиною нашого життя. Сьогодні в це важко повірити, але спочатку Марк Цукерберг створював не соцмережу у сучасному розумінні цього слова, а лише інструмент для спілкування з іншими студентами. Важливо відзначити, що мова йде про людей, з якими він був знайомий в реальному світі. Це дійсно важливо розуміти, оскільки сьогодні Facebook повністю відступив від цієї концепції. Тепер це місце, де щодня збираються мільярди людей. Тут кожен може вільно висловлювати свої думки, що формує величезний потік різношерстої інформації, яка захльостує кожного користувача. Видання Medium поділилася своїм баченням майбутнього соціальній мережі. Ось ключові тези.

Вміст матеріалу

У чому головна проблема соцмережі?

Facebook – це дійсно відмінний інструмент для підтримки зв'язку з близькими людьми. Мова йде про тих родичів і друзів, які волею долі опинилися в інших містах чи країнах. Але якщо ви прямо зараз полистаете свою стрічку, то побачите переважно якісь яскраві фото або відео, термінові повідомлення на політичну тематику і трохи зовсім недоречною реклами. В цьому і полягає головна проблема Facebook. Соцмережа влаштована так, що ми отримуємо глобальні новини, а не ті, які важливі для кожної конкретної людини. Наприклад, ви можете пропустити фото з вашого весілля студентського одного, але обов'язково дізнаєтеся про новий висловлення кожного політичного діяча.

У 2007 році Марк Цукерберг заявив, що Facebook буде робити акцент на малих спільнотах. Мова йшла про невеликі соціальних групах, які зацікавлені в обміні інформацією між собою. Алгоритми ранжирування дійсно були змінені. Тепер у наших стрічках більше статусів, ніж новинних публікацій, але глобально ситуація практично не змінилася. Вся справа в тому, що публічний контент з вкрапленнями приватних публікацій дозволяє соцмережі ефективно впроваджувати рекламу, яка приносить мільярди доларів.

© DisobeyArt/iStock

Яким насправді має бути Facebook?

Давайте повернемося до заяви Марка Цукерберга про невеликих спільнотах. Це дійсно той шлях, яким повинні розвиватися соціальні мережі. Наприклад, спільноти молодих матерів, професіоналів в якійсь конкретній сфері чи пацієнтів з певними діагнозами практично позбавлені мови ворожнечі. Звичайно, навіть в таких групах періодично виникають справжні драми, але це не носить постійний характер. Справа в тому, що учасники дійсно зацікавлені в обміні інформацією. Це сприяє доброзичливому стилю спілкування.

З іншого боку, Facebook спонукає нас до эгоистичному поведінки. Щоб нас помітили, ми змушені голосніше інших висловлювати свої думки, навіть якщо мова йде про коментарях до публікацій близьких друзів. Часто ми просто не помічаємо, як переходимо на мову ворожнечі, ображаючи інших. Єдиний спосіб уникнути цього – фрагмент Facebook на малі співтовариства.

© DisobeyArt/iStock

Може соцмережа стати краще?

Не варто сумніватися в тому, що Марк Цукерберг був чесний, коли говорив про бажання зробити соціальну мережу більш приватною. Тим не менш навряд чи це коли-небудь буде втілено в реальність.

По-перше, фрагментація на малі закриті співтовариства суперечить бізнес-стратегії соціальної мережі. Кількість реклами в Facebook безпосередньо залежить від кількості контенту, який виробляють і публікують користувачі. Тому соцмережа дуже зацікавлена в тому, щоб ви спілкувалися з максимальною кількістю людей і вступали з ними в нікому не потрібні дискусії. Facebook монетизує вашу активність, тому не має наміру змінюватися.

По-друге, Facebook давно відійшов від моделі приватного контенту. Навіть якщо ви організуєте закрите співтовариство, що складається з ваших найближчих друзів, то деякі пости з нього все одно потраплять в загальний доступ. Якщо говорити простіше, то в інтернеті більше немає місця для таємниць. Соцмережа зацікавлена, щоб про вас дізналось якомога більше людей.

© JaysonPhotography/iStock

Може Facebook рости без змін?

Останнім часом у Facebook справи йдуть не кращим чином. Відразу кілька великих скандалів спонукали багатьох користувачів покинути соціальну мережу. Але у процентному співвідношенні ці втрати абсолютно нічого не значать для підопічних Марка Цукерберга. Тим не менш Facebook ще є куди рости. Ринок Індії і Китаю виглядає дуже привабливим для соцмереж, тому змінюватися найбільшої соцмережі в світі все-таки доведеться. Звичайно, поки спроби Цукерберга завоювати Азію важко назвати успішними, але вихід соціальної мережі на нові незвідані ринки – це питання часу.

Щоб стати своїм в Південно-Східній Азії, Африці, на Близькому Сході і в Індії Facebook буде змушений переглянути своє ставлення до приватності користувачів. Справа в тому, що в цих регіонах держава куди більш ретельно доглядає за своїми громадянами, тому Цукерберг буде змушений щось змінювати, інакше у користувачів можуть початися проблеми з законом.

Крім цього, варто зазначити, що сучасні підлітки також віддають перевагу приватності. Нове покоління все більше користується Snap і Instagram. Цей фактор теж не можна не враховувати. Але очікувати якихось радикальних змін у політиці соцмережі не варто. Навряд чи Марк Цукерберг зважитися втручатися в роботу машини, яка заробляє мільярди доларів.

Facebook дозволить видаляти повідомлення в перші 10 хвилин після відправлення
© coffeekai/IStock Останнім часом соціальна мережа Facebook активно розвивається, обростаючи новими корисними функціями. Не так давно вийшло велике оновлення Messenger,
Основні і важливі причини, чому варто перестати користуватися Facebook
© dolphfyn/iStock Facebook – найпопулярніша соціальна мережа на планеті, яку щодня відвідують мільярди користувачів. Тим не менше, існують десятки причин, чому вам варто
Facebook планує випустити власний сайт знайомств
© coffeekai/iStock Соціальна мережа Facebook давно анонсувала запуск власного сервісу знайомств. І ось нещодавно плани Марка Цукерберга почали втілюватися в життя.
Марк Цукерберг наказав усім керівникам Facebook використовувати телефони на Android
© kobbydagan/iStock Генеральний директор Facebook Марк Цукерберг наказав усім керівникам використовувати тільки телефони на Android. Таке рішення прийшло до Марку після
Facebook і Messenger: що нового представили популярні платформи
© freestocks.org/Pexels Соціальна мережа Facebook випустила велике оновлення Messenger, повністю переосмисливши дизайн додатка. Крім цього, компанія анонсувала
Марк Цукерберг наказав усім керівникам Facebook використовувати телефони Android
© freestocks.org/Pexels The Verge розповідають про останні новини щодо нового наказу Марка Цукерберга. Далі ви дізнаєтеся всі подробиці. Вміст матеріалуРішення Марка