Як допомогти дитині подолати залежність від смартфона
29.05.2019 504 0 newsdaily.org.ua

Як допомогти дитині подолати залежність від смартфона

В закладки

Як допомогти дитині подолати залежність від смартфона

©momsxyz.com

«Я боюся, що настане той день, коли технології перевершать просте людське спілкування. І ми отримаємо покоління ідіотів», — сказав як-то великий фізик Альберт Ейнштейн, який, схоже, справді щось знав про майбутнє. Повальне захоплення молоді сучасними гаджетами, в тому числі і смартфонами, набуває масштабів епідемії: блакитні екрани замінюють ігри, спілкування з однолітками, навчання і навіть дозвілля з батьками.

Науково доведено, що занадто часте використання смартфонів призводить до розвитку безсоння, депресії та інших захворювань, не кажучи вже про брак звичайного живого спілкування. Також гаджетоманія не дає дітям можливість читати книги і досягати успіху в навчанні. Як же вилікувати хворобливу прихильність дитини до смартфону? Дотримуйтесь ці 8 порад від досвідчених психологів:

Власний приклад

Діти завжди копіюють поведінку дорослих. Якщо з малих років вони бачать вас зі смартфонів в руках навіть під час їжі або водіння авто, не дивуйтеся, що через кілька років повністю повторять ваші звички. Як би складно це не було, відкладіть телефон подалі і приділіть якомога більше уваги своїм дітям. За великим рахунком, немає більш міцної зв'язки, ніж зв'язок між дитиною і батьками.

Відстеження часу

Багато діти, знаючи про свою безкарність, можуть сидіти в смартфоні по кілька годин поспіль, зовсім забуваючи про час. Саме ви, як батьки, повинні встановити часовий ліміт використання гаджетів і донести до дитини, що за порушенням правила вживатимуться суворі санкції.

© harleebob/iStock

Прийоми їжі без телефону

Встановіть будинку правило, згідно з яким під час сніданку, обіду і вечері всі смартфони вимикаються або ставляться на беззвучний режим. Згідно з нещодавнім дослідженням, використання телефону під час прийому їжі може призвести до появи шкідливих харчових звичок і переїдання. Діти будуть обурюватися, але покажіть, що ви непохитні в даному питанні і продовжуйте повторювати, що йому не місце на обідньому столі.

Жодних смартфонів вночі

Вчені довели, що блакитний світло екранів блокує вироблення гормону сну мелатоніну, що призводить до розвитку безсоння. Хіба це не вагома причина, щоб лягати спати без смартфона і телевізора? Скажіть дітям, що на час сну всі телефони повинні знаходитися в іншій кімнаті на підзарядці.

Розваги без гаджетів

Намагайтеся планувати на кожні вихідні виїзд на природу. Відомо, що свіже повітря укупі з рухомими видами дозвілля знижує рівень стресу, а також покращує фізичне та психічне здоров'я. Скажіть дітям про те, що під час вилазок на природу користуватися смартфонами можна тільки в екстрених випадках.

© LSOphoto/iStock

Домашні вечірки в стилі 90-х

Попросіть дитину зібрати друзів у п'ятничний вечір у вашому домі. Нехай єдиною умовою присутності на ній буде відсутність смартфона в кишені. Хороший варіант — влаштувати вечірку в стилі 90-х, коли підлітки спілкувалися один з одним в живу, а не "чатились", сидячи на диванах.

Домашня робота на першому місці

Діти повинні знати, що грати на смартфоні і «чатитися» можна лише після того, як зроблена вся домашня робота. І не дайте себе обдурити словами про те, що нібито за допомогою смартфона друг допомагає робити те чи інше завдання. Запропонуйте запросити друга додому, якщо він хоче робити домашню роботу спільно.

Жодних ігор в будні дні

Багато батьків, чиї діти буквально схиблені на відеоіграх, вводять будинку правило "ніяких ігор у дні навчання". Це означає, що підлітку дозволено витрачати час на "геймінг" тільки вечорами вихідних днів. І не забувайте стежити за часом, яке ваше чадо просиджує за комп'ютером: воно не повинно перевищувати ліміт кілька годин в день.

Читайте також Як впоратися з комп'ютерною залежністю у дитини

5 додатків, які допоможуть побороти інтернет-залежність
© AntonioGuillem/IStock Інтернет-залежність – це досить серйозна проблема, яка вимагає рішучих дій. Якщо ваш смартфон відбирає у вас занадто багато часу, але ви не можете
Розумовий розвиток дитини залежить від трьох факторів: спорту, сну і проведеного часу з гаджетами
© harleebob/iStock Дитинство і підлітковий вік є вирішальними періодами для розвитку мозку. Саме тоді закладається основа для подальшого формування когнітивних
Як використання гаджетів батьками впливає на виховання дітей
© people.com Сучасні батьки дуже часто, з головою занурюючись у роботу або намагаючись абстрагуватися від домашніх турбот, поєднують перебування з дитиною і перегляд
Як впоратися з комп'ютерною залежністю у дитини
© DragonImages/iStock У наш інформаційний вік масштаби залежності від цифрових гаджетів часом вражають: люди годинами сидять за моніторами на роботі, потім їдуть додому,
Переваги та недоліки сучасних гаджетів, про яких ви не замислювалися
© Pixabay Технології постійно еволюціонують. Розвиток відбувається настільки швидко, що іноді важко за всім встежити. Висока конкуренція і нові технічні можливості
«Сімейний зв'язок» Google дозволить батькам віддалено контролювати використання смартфона дитиною
© olesiabilkei/IStock Залежність дітей і підлітків від смартфону перетворилася в глобальну проблему. На щастя, про це говорять не тільки психологи, а й багато