Як вибрати акваріумну рибку додому і правильно за нею доглядати
25.03.2019 877 0 newsdaily.org.ua

Як вибрати акваріумну рибку додому і правильно за нею доглядати

В закладки

Як вибрати акваріумну рибку додому і правильно за нею доглядати

Серед дивного різноманіття рибок, тільки деякі підходять для домашнього утримання в акваріумах. Якщо ви думаєте, що вам достатньо придбати лише резервуар для води і корм, значить ви відкрили правильну статтю. Далі ви дізнаєтеся, які рибки уживаються один з одним і які предмети необхідні для їх існування.

Вміст матеріалу

Як вибрати акваріумну рибку

© Ziviani/iStock

Ніколи не купуйте рибок, не знаючи про них достатньо інформації. Часто любителі виходять із зоомагазину з рибкою, про життя якої вони не мають жодного уявлення. Вам необхідно враховувати ряд факторів. Наприклад, рибки, які зустрічаються тільки в дуже специфічних умовах існування, не будуть жити в акваріумі, який сильно відрізняється від їх звичного місця знаходження.

Ваші види риб мають уживатися один з одним. Часто вони походять з різних частин світу і адаптуються до різних умов води. Їх моделі поведінки і переваги в їжі також можуть відрізнятися. Це означає, що навіть якщо всі рибки витривалі, якщо вони не сумісні, то можуть виникнути труднощі.

Моделі поведінки також важливі. Швидко плаває риба буде турбувати і дратувати риб, які плавають повільно. Риби, які є агресивними плавцями, часто забирають більшу частину їжі. Пам'ятайте, що опису поведінки риб є узагальненнями, а деякі окремі риби є винятками з правил.

Більшість рибок в магазині продаються в молодому віці. Це означає, що вам потрібно купити досить великий акваріум, щоб ваш вихованець відчував себе комфортно після збільшення в розмірі. Уникайте покупки рибок дивних квітів і з дуже притиснутими плавниками до тіла. Також зверніть увагу на манеру плавання. Коли ви наближаєтеся до акваріуму, риба повинна товпитися вперед, в очікуванні годування.

Ви повинні спробувати виділити час, щоб зробити спеціальну поїздку в зоомагазин. Якщо ви збираєтеся зайнятися іншими справами, то зробіть покупку рибки останнім пунктом у списку справ.

Дайте рибі час пристосуватися до нового будинку. Вогні акваріума повинні залишатися вимкненими не менше кількох годин. Деякі види більш схильні ховатися, ніж інші, але по мірі звикання до навколишнього середовища вони будуть проводити все більше і більше часу на відкритому повітрі.

В ідеалі, перш ніж додавати нову рибу в існуючий акваріум, вона повинна провести як мінімум два тижні в карантинному акваріумі. Це дає вам час подивитися, не розвиваються у неї які-небудь захворювання в результаті стресу, після попадання в нове середовище. В карантинному резервуарі не повинно бути водоростей, але повинні бути передбачені укриття: маленькі, чисті вазони, розбиті навпіл і належні з боків, відмінно підходять для цієї мети.

Як доглядати за акваріумом

© v_zaitsev/iStock

Кількість базових робіт по догляду за акваріумом безпосередньо залежить від того, наскільки ретельно ви дотримуєтеся основні правила. Якщо резервуар переповнений, якщо ви постійно годуєте рибу занадто великою кількістю їжі, і, якщо ви рідко робите часткові заміни води, система фільтрів не зможе підтримувати потрібну якість води.
Якщо ви виявите, що маєте справу з хворими і вмираючими рибами на регулярній основі, значить ви щось робите неправильно.

Базове обслуговування акваріума не займає багато часу. Ви повинні звикнути оглядати рибок кожен день або два, а також перевіряти температуру води.

Раз в тиждень очищайте внутрішню частину переднього скла (і бічне скло, якщо хочете), міняйте 10 або 15 відсотків води і очищайте зовнішню частину скла. Ви можете робити це кожні десять днів, але зазвичай легше запам'ятати, якщо ви виконуєте обслуговування в один і той же день щотижня.

Якщо ви тримаєте великих рибок, то вам доведеться міняти близько 50 % води. При заміні води обов'язково використовуйте самий важливий аксесуар, який у вас є: гідро-вакуум. По суті, гідро-вакуум складається з шланга для відкачування води зі спеціальним пристосуванням на кінці. Насадка являє собою довгу прозору трубку, яка набагато ширше сифонового шланга.

Гідро-вакуум

Ви побачите, як гравій закручується у великому кінці гідро-вакууму, випускаючи хмари відходів, які будуть витягатися з резервуара разом з водою сифонированной. Витягнувши навісне обладнання з гравію і вставивши його в гравій поблизу, ви зможете ефективно очистити гравійний шар, не виймаючи його з резервуару.

Кожні дві-вісім тижнів, в залежності від того, які у вас рибки, фільтруючі матеріали в силовому фільтрі необхідно буде міняти. Якщо матеріал механічного фільтра багаторазового використання, помістіть його у відро з невеликою кількістю акваріумної води і стисніть його кілька разів, щоб очистити, або просто промийте його водопровідною водою.

Якщо ви використовуєте водопровідну воду, переконайтеся, що вона відповідає температурі води в акваріумі. Гранульоване активоване вугілля повинен бути замінений. Як тільки вуглець насичений молекулами, він більше не може поглинати.

Деякі любителі перевіряють вуглець, злегка забарвлюючи воду нешкідливим харчовим барвником. Якщо барвник видаляється вугіллям, його не потрібно замінювати. Простіше використовувати новий вугілля при очищенні або заміні матеріалу механічного фільтра.

Як доглядати за акваріумними рибками

© rookiephoto19/iStock

Хоча це залежить від виду до виду, акваріумні рибки повинні жити десь від трьох до семи років або довше. Золота рибка може жити 20 і більше років. Деякі види можуть жити в акваріумі довше, ніж у дикій природі. У природі запаси корму приходять і йдуть разом зі зміною пір року і незвичайної погодою. Кількість їжі може бути обмежена, і часто потрібно багато енергії, щоб знайти його достатня кількість для виживання. Деякі риби можуть померти від старості у дикій природі. Занадто слабка або повільна риба швидко стане обідом.

Корм

Одне з трьох правил утримання рибок — не перегодовувати їх. Всі недоїдені продукти в акваріумі швидко забруднюють воду. Краще правило — годувати тільки достатньою кількістю їжі кожен раз.

Використовуйте тільки фірмові, якісні продукти харчування. Існує широкий асортимент хлопьевидных продуктів, і краще всього купувати кілька видів і кожен раз годувати по-різному. Це допомагає забезпечити більш збалансоване харчування.

При купівлі продуктів харчування пам'ятайте, що комерційні товари мають обмежений термін придатності. Купуйте невеликі упаковки корму, щоб уникнути втрати харчової цінності.

Багато людей тримають сомів, які їдять шукаю на дні океану. Пам'ятайте, що ці риби повинні отримувати те ж кількість та якість їжі, що й інші мешканці акваріума. Оскільки вони живляться на дні резервуара, найкраще годувати їх безпосередньо перед тим, як вимкнути освітлення резервуара. Сом буде їсти в темряві, поки інші риби відпочивають.

Захворювання

Діагностика та лікування хвороби акваріумних риб настільки складні, що з цього предмета написані цілі книги. Риба може захворіти багатьма хворобами, і для їх лікування потрібні величезні знання і зусилля. Крім того, запобігти захворювання простіше, ніж вилікувати його.

Риби, які живуть у воді хорошої якості, отримують збалансоване харчування і не страждають від фізичного стресу, рідко хворіють. Їх імунна система цілком здатна захистити їх від хвороботворних організмів, які завжди знаходяться у воді.

Як правило, зміни у зовнішньому вигляді і поведінці є індикаторами інших проблем, тому варто уважно спостерігати за вашими рибками. Якщо яка-небудь з цих характеристик виглядає підозріло, перевірте воду, щоб переконатися, що там немає проблем. В якості запобіжного заходу очистіть фільтр і замініть третину води.

Одним з найпоширеніших, але легко виліковних захворювань є Ichthyophthirius multifillis. Це захворювання викликається фізичним стресом, наприклад, при швидкій зміні температури води або бактерією. Тіло й плавці риби можуть бути покриті дуже маленькими білими плямами. На щастя, їх можна легко вилікувати, піднявши температуру води приблизно до 84 градусів за Фаренгейтом і прийнявши відповідні ліки.

Уникайте ліків з міддю. Мідь може накопичуватися в акваріумі, а потім раптово вивільнятися при зміні хімічного складу води, вбиваючи рибу.

Інше поширене захворювання — гниль плавників. Це захворювання призводить до того, що вони набувають нерівний вигляд, оскільки стають все коротшими і коротшими. Ця хвороба, яка часто виникає за поганих умов навколишнього середовища, легко піддається лікуванню за допомогою багатьох ліків, доступних тільки для цієї мети.

Як вибрати обладнання для акваріума

© 9Chai/iStock

Щоб домогтися успіху, ви повинні створити відповідну середу проживання для ваших рибок, і для цього ви повинні використовувати відповідні інструменти. Знання того, як працює ваше акваріумне обладнання та навіщо воно вам потрібно, значно спростить ваше життя. Вам можуть знадобитися всі представлені нижче елементи, тому перед їх покупкою порадьтеся з працівником зоомагазину.

Огляд фільтрів

Як тільки риби поселяються в акваріумі, нормальні процеси дихання і травлення виробляють відходи, які забруднюють воду. Є й інші джерела забруднення, такі як розкладаються недоїдені продукти. Найбільша проблема у змісті акваріума — це контроль рівня цих забруднювачів, щоб ваші рибки мали здорове навколишнє середовище. Однією з речей, які вам потрібні для вирішення цієї проблеми, є ефективна система фільтрації акваріума.

У багатьох відносинах акваріумна фільтрація є найбільш складним і важким аспектом змісту рибок. Ви можете припустити, що основною метою фільтрації є видалення сміття, плаваючого у воді, щоб він не викликав забруднення. Хоча це правильно, це тільки частина історії.

Більша частина забруднень, що викликають погіршення якості води, не видно. Щоб видалити його, необхідні два інших типи фільтрації: хімічна фільтрація і біологічна фільтрація.

Тільки при наявності механічної, хімічної і біологічної фільтрації можна зберегти по-справжньому здорове середовище для риб. Акваріумісти часто використовують два різних фільтра разом, щоб забезпечити ці три типи фільтрації. Це пов'язано з тим, що конструкції фільтрів, які дуже гарні в забезпеченні одного або, можливо, двох типів фільтрації, як правило, менш ефективні у забезпеченні інших типів.

Аерація акваріума

Перш ніж розглядати конкретні конструкції фільтрів, ви повинні зрозуміти аерацію акваріума. На рівні поверхні вода і повітря піддаються природному обміну газами. Кисень надходить з повітря у воду, а вуглекислий газ — з води в повітря. Це те, як кисень, яким дихають риби, потрапляє в їхнє середовище проживання і як вуглекислий газ, який вони виробляють при диханні, видаляється з середовища їх проживання.

Коли поверхня акваріумної води порушується, швидкість газообміну між водою і повітрям збільшується; більше вуглекислого газу викидається в атмосферу і більше розчиненого кисню поглинається водою. Поверхневий натяг води повинно бути порушено достатнього для газообміну.

Аерація створює рух води в резервуарі і розподіляє всі речовини рівномірно в акваріумі. Одним із способів забезпечення необхідної аерації в акваріумі є використання повітряних каменів, з'єднаних з повітряним насосом. Повітряні камені можуть бути зроблені з дерева або інших пористих матеріалів.

Фільтри, які не використовують бульбашки повітря для створення циркуляції, часто мають доступні насадки, які забезпечують аерацію.

Температура води

Для більшості тропічних риб температура акваріумної води від 76 до 78 градусів за Фаренгейтом буде прийнятною. Деяким видам подобається більш прохолодна вода, а деякі віддають перевагу більш теплу, але в якості компромісу цей діапазон працює добре.

Дуже важливо, щоб температура води була постійною. Швидкі коливання температури, особливо знижені, викликають у риб фізичний стрес, що часто призводить до хвороб. Рішенням для підтримки правильної температури води є акваріумний нагрівач і термостат.

Акваріумні нагрівачі доступні в різних типах, розмірах і цінах. Коли справа доходить до акваріумних обігрівачів, спроба заощадити не дуже хороша ідея. Надійність обігрівача занадто важлива, щоб ризикувати.

Слабкою ланкою в будь-якому нагрівачі є термостат, який регулює нагрівач, включаючи і вимикаючи його для підтримки бажаної температури. Якість конструкції, матеріалів і конструкції термостата — це те, що відрізняє ненадійні нагрівачі від хороших. У дешевих нагрівачах термостат часто прилипає — відкритий або закритий — і це може мати катастрофічні наслідки.

Коли термостат знаходиться в закритому положенні, нагрівач залишається включеним, підвищуючи температуру води. Якщо у вас немає звички перевіряти температуру кожен день, ви можете не помітити, що є проблема до тих пір, поки риба не захворіє або помре. Якщо термостат залишається у відкритому положенні, нагрівач ніколи не включається, і температура води починає падати.

© bingdian/iStock

Акваріумні обігрівачі

Як правило, чим більше води в акваріумі, тим стійкіше буде водне середовище. Фактично, використання більше одного нагрівача — це гарна ідея для акваріума будь-якого розміру з точки зору безпеки. Коли використовуються два менших нагрівача, можливість припинення їх роботи практично виключається.

Повна система обігрівача також повинна включати термометр, щоб ви могли контролювати температуру.

Існують дві основні конструкції акваріумних нагрівачів. Один з них висить у воді на рамі резервуара, а інший повністю занурений у воду і може бути розміщений в будь-якому місці акваріума, зазвичай з допомогою присосок.

Освітлення акваріума

Освітлення акваріума дозволяє повною мірою оцінити красу рибок. Він також забезпечує необхідне освітлення, якщо ви вирішите використовувати живі рослини.

Припускаючи, що місце для акваріума було обрано ретельно, освітлення акваріума дозволить вам контролювати кількість і тривалість світла, який отримує акваріум. З усіх цих причин, акваріумний ковпак, який містить світильник, є важливим компонентом.

Він виконує декілька функцій на додаток до висвітлення акваріума. Це зводить до мінімуму випаровування води в резервуарі і запобігає потраплянню пилу та інших предметів у резервуар. Це також заважає більшості риб вистрибнути з акваріума.

Другий світильник часто буде необхідний. Точні вимоги вашого акваріума будуть залежати від його розміру, кількості і типу рослин, а також від кількості і типу риб.

Насправді є дві проблеми зі світлом: інтенсивність і тривалість. Однією з ознак недостатнього освітлення є те, що рослини будуть мати довгі стебла, але мало листя.

У правильно освітленому акваріумі лампи повинні бути включені тільки протягом 8-10 годин. Слід також зазначити, що деякі риби не люблять дуже яскраве світло, і у всіх риб повинні бути регулярні періоди темряви.

Рослини

Живі рослини можуть додати красу в будь-який акваріум, а також корисні для риб. Риба відчуває себе в більшій безпеці, коли є рослини, у яких можна сховатися. Деякі види риб з'являються серед рослин, а деякі живляться ними.

Не використовуйте кімнатні рослини в акваріумі. Вони можуть зіпсувати якість води. Живі рослини конкурують з водоростями за поживні речовини у воді і тому обмежують їх зростання.

Багато хто віддає перевагу пластиковим рослинам. Вони можуть бути дуже реалістичними за зовнішнім виглядом, і вони значною мірою усувають необхідність турбуватися про достатній кількості світла.

Вода в акваріумі

Ви повинні знати, чи є ваша водопровідна вода жорсткою чи м'якою, щоб ви могли відрегулювати її при необхідності для свого акваріума. Жорстка вода містить велику кількість певних мінералів — солей магнію, кальцію і заліза, а м'яка вода — немає.

Більшість муніципальних компаній водопостачання додають хлор або хлорамін в воду, щоб убити певні бактерії, які шкідливі для людей. На жаль, ці хімічні речовини самі по собі шкідливі для риб і повинні бути видалені з води. В кожному зоомагазині є вибір хімікатів, які легко дехлорируют воду. Однак для боротьби з хлораміном вам потрібно що-то трохи інше.

Хлорамін являє собою комбінацію хлору та аміаку. Коли звичайний дехлорирующий агент використовується у подвійному рекомендовану кількість, він зруйнує зв'язок між цими двома з'єднаннями, нейтралізуючи хлор, але вивільняючи аміак. Єдиний спосіб впоратися з цією проблемою — використовувати одноступінчатий кондиціонер для води, призначений для роботи з хлораміном. Цей продукт зруйнує зв'язок між хлором і аміаком і нейтралізує обидва речовини.

Інші предмети

Існує велика різноманітність інших акваріумних предметів і аксесуарів, доступних для акваріумістів, але тільки деякі з них абсолютно необхідні.

У вас повинен бути запасний комплект мембран для повітряного насоса. Ви можете використовувати кілька різних предметів для захисту внутрішньої частини переднього скла від водоростей. Губка або пластикова підкладка на довгій ручці допоможуть видалити забруднення.

Поставка механічного фільтруючого матеріалу і гранульованого активованого вугілля повинна бути під рукою для регулярного технічного обслуговування. Якщо у фільтрі використовуються спеціальні ущільнення або ущільнювальні кільця, слід зберегти додатковий набір з них.

Купіть як мінімум дві мережі. Легше ловити рибу в акваріумі, використовуючи одну мережу, щоб направляти рибу до другої мережі, а також значно знизити навантаження на рибу. Одна з найкращих інвестицій, яку ви можете зробити, — це купити гідро-вакуум. Ці гравійні очисники недорогі, але вони необхідні для підтримання чистоти і здоров'я акваріума.

Нарешті, вам знадобиться відро чи два, паперові рушники і очищувач для скла. Є багато інших аксесуарів, які ви можете купити, але краще почати з малого і поступово визначитися, що саме вам потрібно.

Види акваріумних рибок

© MR.SUTIN YUUKRUNG/iStock

Вибір підходящої рибки для вашого акваріума залежить від ряду факторів, включаючи розмір акваріума, раціон риб і багато іншого. Далі ви дізнаєтеся, які види рибок існують.

Мирні акваріумні рибки

Це мирні риби, і вони без проблем ділять акваріум з іншими видами. До них відносяться:

• тетра;
• барбус;
• неонова тетра;
• даніо;
• гурамі;
• ириатерина вернера;
• карнегіелла мармурова;
• цихлида;
• сом фарловелла;
• отоцінклюс;
• гуппі;
• мечоносці.

Полуагрессивные акваріумні рибки

Полуагрессивные акваріумні рибки трохи пустотливі. Вони можуть жити в загальному акваріумі, але в кінцевому рахунку нападають на маленьких представників резервуара.

• чорна акара;
• аврора цихлид;
• блакитні гурамі;
• риба-дракон;
• вогняний вугор;
• плямистий фугу;
• краснохвостая чорна акула;
• райдужна акула;
• райська риба;
• жовта цихлида колібрі.

Хижі акваріумні рибки

Ці риби мають потребу в запасі живої риби в своєму раціоні, а інша риба, що плаває в тому ж акваріумі, стає живою здобиччю. Вони також мають тенденцію зростати досить великими.

• плямиста піранья;
• індійський водорослеед;
• китайський водорослеед;
• арована срібна;
• червоночерева піранья;
• колючий вугор;
• риба-жаба;
• золотий леопард;
• экзодон;
• африканська щука;
• риба-лист;
• біара;
• тетра-вампір;
• чорна піранья;
• краснохвостая барракуда.

За матеріалами: howstuffworks.com, howstuffworks.com, howstuffworks.com, howstuffworks.com, howstuffworks.com, petponder.com.

Як і в якому порядку правильно доглядати за шкірою
© Wavebreakmedia/IStock Чи справді має значення те, у якому порядку ми доглядаємо за шкірою? Відповідь –«так»! Ви можете придбати дорогу косметику, але при неправильному
Безпечні фарби для дітей: як правильно вибрати продукт для творчості
© kdshutterman/iStock Важливо правильно вибрати безпечні фарби для дітей, щоб захистити дитину від впливу шкідливих речовин. З якісним продуктом діти з задоволенням
Лінзи: як правильно вибрати і користуватися аксесуаром для очей
© eyecareoptical.co.uk У вас поганий зір? Тоді вам на допомогу приходять окуляри або лінзи. Що зручніше і комфортніше – вирішувати вам. Але якщо ви зупинилися на лінзах,
Як правильно вибрати корисну рибу для дитини
©Pixabay Риба – мегаполезный продукт, який обов'язково повинен бути присутнім у раціоні вашої дитини! Але вибирати її потрібно правильно, так як деякі види риби можуть
Як вибрати кашеміровий светр
© socialmediasl444/Flickr Кашеміровий светр – прекрасний варіант для подарунка собі коханому або своїй другій половинці. Цей предмет гардероба зігріє не тільки в холодну
Чавунна або антипригарна: як правильно вибрати сковороду і доглядати за нею
©Pixabay Вибір сковороди – не така вже й проста задача. Зараз в магазинах представлений досить широкий вибір – різні матеріали, форми і призначення. Як правильно вибрати