Як розвинути музичний слух: прості поради для початківців
22.04.2019 2 457 0 newsdaily.org.ua

Як розвинути музичний слух: прості поради для початківців

В закладки

Як розвинути музичний слух: прості поради для початківців

© Bogdan Kurylo/iStock

Незалежно від вашого віку, вам знадобиться інформація про те, як розвинути музичний слух. Musical U розповідають, як це зробити за допомогою простих вправ. Так, що тепер ваш спів в душі буде цілком виправданим.

Вміст матеріалу

Як розвинути музичний слух: загальна інформація

© Burst/Pexels

Навіть якщо ви ніколи не були знайомі з терміном «музичний слух», але брали уроки музики, то точно стикалися з тренуванням слуху. Наприклад, якщо ви можете прослухати пісню по радіо і заспівати її, то таким чином ви тренуєте слух. Завдяки постійним заняттям ви поліпшите пам'ять, підвищити впевненість у собі й зможете розвинути вміння імпровізації. Також це позитивно впливає на голос і інтонацію. Ось проста вправа для тренування:

• увімкніть знайому пісню;
• слухайте її протягом декількох хвилин;
• потім вимкніть композицію;
• уявіть, що ви чуєте мелодію в своїй голові;
• тепер спробуйте наспівати її.

Ви можете зробити це вправу ще складніше. Наступного разу спробуйте відтворити слова або зіграти мелодію на музичному інструменті.

Як розвинути музичний слух: 10 способів

Далі ви дізнаєтеся про різних видах тренування музичного слуху. Виберіть відповідні для себе і приступайте до активних занять.

© bruce mars/Pexels

1. Вчіться активно слухати

Не турбуйтеся про те, щоб стати Моцартом за один день. Почніть з простих вправ. Наприклад, закрийте очі і задайте собі такі питання:

• Що ви чуєте? Працюйте над тим, щоб розрізняти низькі звуки, високі звуки, розмови, звуки тварин і машин.
• Ритм швидкий або повільний?
• Звук гучний або тихий?

Плюс в тому, що ви можете виконувати цю вправу в будь-якому місці і в будь-який час.

2. Перевірте свій слух

Якщо ви виявите, що вам важко чути, що говорять люди в компанії і вам постійно потрібно просити друзів повторити сказане, то вам краще перевірити свій слух. Це хороший спосіб вчасно дізнатися про якісь проблеми і усунути їх.

3. Перевірте свій слух

Наскільки хороший ваш слух? Ви можете дізнатися це, пройшовши простий тест. Після ви зможете вибрати відповідні вправи для тренування.

4. Почніть з ритму

Хоча люди вважають почуття ритму «природною здатністю, правда в тому, що ваші навички можна поліпшити. Відточування ваших ритмічних можливостей часто є одним з найпростіших способів приступити до тренування музичного слуху. Це додаток допоможе вам впоратися з цим завданням: iOS.

© Barthy Bonhomme/Pexels

5. Опануйте мелодією

Поліпшення вашого музичного слуху є ключем до розуміння мелодії. Навчитися співати і розпізнавати інтервали — відмінний спосіб зробити це. Завантажте безкоштовні програми з серії «Step and Half: First Steps», які допоможуть переписувати і відтворювати мелодії на слух.

Тренування слуху — це процес розвитку музичного слуху. Якщо ви любите музику, особливо якщо ви граєте на музичному інструменті, то:

• слухайте більше композицій;
• розумійте, що ви слухаєте;
• виражайте себе через музику.

Читайте також Як відкрити свою справу і створити бізнес-план

6. Крок до гармонії

Як тільки ви освоїте ритм і мелодію, приступайте до акордам. Кожен раз, коли ви чуєте більше двох нот одночасно — це акорд. Але що це за вигляд? Тренування акордів може допомогти вам завжди бути в курсі. На якій області навчання ви повинні зосередитися, буде трохи залежати від вашого досвіду і того, які навички ви хочете поліпшити. Існує понад 5000 типів акордів, але всі вони поділяються на 5 типів:

• тризвуки;
• септакорди;
• нонакорди;
• ундецимаккорды;
• терцдецимаккорды.

7. Тренуйтеся разом з другом

Тренуватися завжди веселіше з одним або з кимось із близьких. Грайте на музичних інструментах або співайте разом з чоловіком, братом, дітьми, мамою, бабусею і т. п.

8. З'єднайте тренування слуху з грою на иструменте/співом

Застосуйте свої нові навички тренування слуху до своїх інструментальним або вокальним навичкам. Через кілька тижнів ви виявите, що це дійсно працює. Ці відео допоможуть вам підібрати в якому напрямку працювати.

© Burst/Pexels

9. Дізнайтеся більше про аудіо

Вам буде корисно вивчити різницю між різними звуковими ефектами і дізнатися, як розпізнавати частоти. Регулярне навчання дозволить вам:

• розпізнавати частоти на слух (включаючи музичні ноти);
• визначати і усувати найпоширеніші проблеми зі звуком;
• поліпшити звук ваших записів, освоївши еквалайзер.

Зміна балансу частот в звуці називається еквалайзером (EQ). Музиканти використовують його на своїх підсилювачах для формування тони. Звукові еквалайзери зазвичай мають 10 або більше частотних діапазонів, гучність яких можна регулювати індивідуально для зміни загального звучання.

Здатність точно визначати частоти на слух високо цінується серед звукоінженерів. Частотне навчання є безцінним інструментом для усунення проблем при запису звуку або виконанні живого звуку.

10. Продовжуйте відчувати себе

Після того, як ви попрацювали на попередніми пунктами продовжуйте вдосконалювати свої вміння. Виберіть нову область і рухайтеся в іншому напрямку. Далі ви можете навчитися синтезувати звук або складати свою музику.

Тепер ви знаєте, як розвинути музичний слух, завдяки простим вправам. Тренуйтеся регулярно і ви помітите зміни вже через кілька тижнів.

Як зберегти слух і знизити звукову навантаження на вуха
AndreaObzerova/IStock Мало хто надає значення захисту вух від зовнішнього шуму і звуковий навантаження, а даремно. Шумове забруднення – одна з головних причин порушення
Як у сучасному повсюдному шумі зберегти хороший слух
© SolisImages/iStock Шум від гаджетів в наш час стає неминучим, особливо в міських районах. І хоча люди часто сприймають підвищений шум всього лише як частина швидко
Як вибрати розвиваючі ігри для дитини
© goodmoments/iStock Батьки і родичі задаровують малюка іграшками, але всі вони корисні? Важливо підібрати правильні розвиваючі ігри. Ми допоможемо вам не розгубитися в
3 прості поради, як розвинути мотивацію у дитини
© AntonioGuillem/iStock Якщо ви хочете, щоб ваша дитина краще вчився, допомагав по господарству і став більш слухняним, то варто зайнятися розвитком його мотивації.
Як відновити слух в домашніх умовах за допомогою натуральних засобів
@ RobinHiggins/Pixabay Втрата слуху може стати серйозною травмою. У різних людей бувають різні реакції на цю проблему. У багатьох це викликає соціальні, психологічні і
8 мобільних додатків, які навчать дітей музиці
© bruce mars/Pexels Коли ми були маленькими, наші батьки купували великі акордеони, здоровенне піаніно та громіздкі гучні барабани. І все тільки для того, щоб ми