Як відновити слух в домашніх умовах за допомогою натуральних засобів
10.03.2019 6 879 0 newsdaily.org.ua

Як відновити слух в домашніх умовах за допомогою натуральних засобів

В закладки

Як відновити слух в домашніх умовах за допомогою натуральних засобів

@ RobinHiggins/Pixabay

Втрата слуху може стати серйозною травмою. У різних людей бувають різні реакції на цю проблему. У багатьох це викликає соціальні, психологічні і навіть фізичні проблеми. Якщо у вас поступово знижується слух або ви його зовсім загубили, пора зайнятися собою! У більшості випадків проблема вирішувана. Залишилося тільки зрозуміти, як відновити слух в домашніх умовах. Healthline розібралися в проблемі.

Вміст матеріалу

У вас є шанс – скористайтеся ним!

Типи втрати слуху

Існує три основних типи втрати слуху:

 • сенсоневральный;
 • кондуктивний;
 • змішаний.

Сенсоневральна втрата слуху

Такий тип втрати слуху найбільш поширений. При такій втраті слуху пошкоджується слуховий нерв. Сенсоневральну втрату слуху може викликати також хвороба Меньєра.

Кондуктивна втрата слуху

Цей вид втрати слуху менш поширений. Його викликають обструкції або пошкодження зовнішнього або середнього вуха. Це запобігає потраплянню звуків у внутрішнє вухо. Така втрата слуху передбачає цілісність і неушкодженість слухового нерва. В залежності від причин, кондуктивна втрата слуху може бути постійною або тимчасовою.

Змішаний тип втрати слуху

Іноді змішаний тип може стати результатом комбінації сенсоневральної і кондуктивної втрати слуху. Наприклад, буває так, що сенсоневральна втрата слуху ускладнюється ще й кондуктивними симптомами.

@ williamsje1/Pixabay

Відновлення слуху за типом

Втрата слуху в деяких випадках може бути усунена. Як відновити слух? Все залежить від того, що послужило причиною втрати слуху.

Відновлення сенсоневрального типу

Пошкоджений слуховий нерв не підлягає відновленню. Але, в залежності від ступеня пошкодження сенсоневральна втрата слуху може бути відновлена з допомогою допоміжних засобів або кохлеарних (улитковых) імплантів. Але, на жаль, існує ймовірність, що слух не повернеться.

Кохлеарні імпланти

Такі пристрої замінюють пошкоджені ділянки слухового апарату, і безпосередньо стимулюють слуховий нерв. Багатьом людям ці імпланти допомогли частково або повністю відновити слух.

© Pixabay

Відновлення кондуктивного типу

Залежно від природи та ступеня проблеми, люди з кондуктивної втратою слуху можуть його повністю або частково повернути.

Усунення закупорки

Часто слух може бути відновлений шляхом усунення закупорки слухового проходу. Це може бути інфекція, накопичення сірки, сторонні предмети у вусі або нарости. Більшість таких причин можуть бути усунені неінвазивним методом, тобто без операцій. Бактеріальні інфекції лікуються антибіотиками. А нарости можуть бути видалені хірургічним шляхом.

Читайте також Як зберегти серце здоровим: 5 моментів, яких потрібно дотримуватися щодня

Інші методи

Є випадки, в яких лікар вам не зможе допомогти з медичної точки зору. Це включає в себе такі стани:

 • стеноз слухового каналу, коли ваш слуховий канал ненормально звужений;
 • экзостоз або потовщення кістки навколо слухового каналу;
 • отосклероз;
 • патологічне від'єднання кісток середнього вуха.

Хоч медичні способи усунення таких проблем і обмежені, лікар може запропонувати вам наступне:

 • традиційні слухові допоміжні засоби;
 • засоби для кісткового звукопроведенія;
 • імпланти з кісткової фіксацією;
 • імпланти середнього вуха.
@ kalhh/Pixabay

Відновлення змішаного типу

Для змішаного типу втрати слуху варіанти відновлення залежать від конкретних причин. Лікар може порекомендувати вам лікувати сенсоневральный або кондуктивний тип. Можливо, лікування буде направлено на обидва типи.

Як відновити слух в домашніх умовах?

Домашні методи відновлення слуху ще малоизученны, але багато підтримують їх. Пам'ятайте, що займаючись самолікуванням будинку, ви повністю несете відповідальність за використання будь-яких засобів. Проконсультуйтеся з лікарем з приводу тих методів, які ви хочете випробувати.

Імбирний чай

©Maria Tyutina/Pexels

Прихильники натурального лікування рекомендують пити імбирний чай. Щоб його приготувати, прокип'ятіть наступні інгредієнти в чайнику протягом 15 хвилин:

 • 4 чашки води
 • 3 слайсу свіжого імбиру

по 1 ч. л.:

 • кінзи
 • кориці
 • орегано
 • розмарину
 • шавлії

Після кип'ятіння, процідіть напій і вживайте три чашки в день протягом мінімум трьох тижнів.

Екстракт гінгко білоба

© ivoxis/Pixabay

Цей компонент – фаворит прихильників лікування природними способами. Приймайте 60-240 мг екстракт гінгко білоба в день, щоб усунути шум і дзвін, які часто супроводжують втрату слуху.

Олія чайного дерева

©Amy_Lv/IStock

Цього маслу приписують багато позитивних властивостей. Воно застосовується в лікуванні втрати слуху і глухоти. Використовуйте цей метод з обережністю і обов'язково повідомте лікаря про свої наміри. Змішайте і розігрійте наступні компоненти:

 • 3 краплі олії чайного дерева
 • 2 ст. л. оливкової олії
 • 1 ч. л. оцту колоїдного
 • 1 ч. л. яблучного оцту

Змочіть у складі вату і вкладіть у вухо і посидите з нею 5 хвилин. Прихильники цього підходу стверджують, що якщо ви будете це робити 4 рази в день, вже через пару днів «почуєте» результат.

Каєпутова масло

@ Mountain Rose Herbs

Ті, хто вірять у силу цього методу лікування пропонують розтирати місця за і перед вухами цим маслом. Це може поліпшити вашу здатність чути.

Втрата слуху поділяється на три основних типи, які теоретично можуть бути вилікувані. Перше, що необхідно зробити – відвідати лікаря. Вас направлять до отоларинголога, який розбереться в проблему і допоможе визначити подальші дії. Визначивши свій тип втрати слуху, вам буде легше дізнатися, як відновити слух і чи підійдуть вам домашні методи.

Як зберегти слух і знизити звукову навантаження на вуха
AndreaObzerova/IStock Мало хто надає значення захисту вух від зовнішнього шуму і звуковий навантаження, а даремно. Шумове забруднення – одна з головних причин порушення
Як у сучасному повсюдному шумі зберегти хороший слух
© SolisImages/iStock Шум від гаджетів в наш час стає неминучим, особливо в міських районах. І хоча люди часто сприймають підвищений шум всього лише як частина швидко
Втрата слуху в літньому віці: чому так трапляється і що робити
© AndreyPopov/IStock З віком ви відчуваєте ряд змін у тому, як функціонує ваше тіло. Втрата слуху може бути одним з цих змін. Вона є поширеним захворюванням, яке
Як вилікувати глухоту: вчені виявили, що втрачені клітини можна відновити
© Deagreez/iStock У MailOnline є відмінна новина! Нещодавно вченим вдалося виявити, як вилікувати глухоту. Далі ви дізнаєтеся про останньому дослідженні, яке дає шанс
Як розвинути музичний слух: прості поради для початківців
© Bogdan Kurylo/iStock Незалежно від вашого віку, вам знадобиться інформація про те, як розвинути музичний слух. Musical U розповідають, як це зробити за допомогою
Як відновити волосся в домашніх умовах за допомогою підручних засобів
©Tim Mossholder/Pexels Відновлення волосся після різних пошкоджень – процедура, яку можна провести не тільки в салоні, але і вдома. Головне – мати під рукою необхідні